Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

KABOVERDE - VALSTS SVĒTKOS!!!

Ceļojuma ilgums:
Ēdināšana:
BB
Ceļojuma datumi:
20.11.2017- 26.11.2017999,00 Eur
Pieteikties
Ceļojums piemērots: visiem, kurus interesē atklāt un izpētīt jaunas valstis citā kontinentā ārpus Eiropas, tiem, kuri spēj samierināties ar citas mentalitātes cilvēku izpratni par komfortu, kārtību un precizitāti, tiem, kuri atvērti visam neierastajam un neparastajam, kā arī tiem, kas vēlas baudīt tropu sauli un okeāna silto ūdeni novembrī.
Gaisa temperatūra: 26-29C dienā, 20-22C naktī.
Ūdens temperatūra: 24-26C
Laikapstākļi: apmēram 7 saulainas stundas katru dienu, no rīta dūmaka, kas ap pusdienlaiku izklīst, lietus iespējamība 4%, diezgan vējains.
Laika starpība ar Latviju: 3 stundas
Valūta: Kaboverdes escudo (CVE), oficiālais kurss 1€ = 110CVE,var norēķināties arī ar euro.

Datums: 20.11. - 26.11.2017.

Cena: 999.00EUR
(1personai) Lidojums + Viesnīca

Tikai aviobiļete!!!
Rīga - Faru - Sau Visente - Tenerife - Rīga    Cena 799.00EUR   
(Tehniskā nosēšanās Faru,Tenerifē)


1.diena
Plkst.01:15 - 08:10 lidojums Rīga - Faru - Sau Visente
Plkst.08:10
 no lidostas transfers uz viesnīcu.
Plkst.10:00 kultūras programma - Mūsu Mindelu.
Šīs ekskursijas laikā izstaigāsim vēlreiz Mindelu pilsētas centru un iegriezīsimies mākslas un amatniecības muzejā un Mindelu kultūras centrā.
Apskatīsim māju, kurā dzīvoja „baskājainā dīva” Cezārija Evora.
Pēc tam dosimies uz darbnīcu, kur mums parādīs stīgu instrumentu izgatavošanas procesu un sniegs nelielu koncertu. Apstāsimies arī salas metereloģiskajā stacijā, no kuras paveras lieliska panorāma uz līci un pilsētu. Ekskursijas noslēgumā - pusdienas.
Ekskursijas ilgums aptuveni 4 - 5 stundas.
Cena: 55.00EUR
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša vietējā gida pakalpojumi, pusdienas un ieejas maksa stīgu instrumentu izgatavošanas darbnīcā.

2.diena
Plkst.09:00 Sau Visentes salas un tās galvaspilsētas Mindelu apskates ekskursija
Pilnas dienas ekskursijas laikā vispirms apstāsimies skatu laukumā Fortim, no kura paveras panorāma, kas ietver līci un Mindelu pilsētu. Tālāk dosimies apskatīt municipālo un zivju tirgu un Zvaigznes laukumu. Turpinājumā brauksim uz nelielu zveinieku ciematu Kaļau, kas atrodas salas austrumos, izdzisuša vulkāna krāteri un Praia Grande – brīnišķīgu pludmali, kas stiepjas vairāku kilometru garumā.
Pēc pusdienām dosimies apskatīt salas dabas parku, kurā iekļauta Sau Vicentes augstākā virsotne Monte Verde. Pēc tam apmeklēsim Baia das Gatas ( jeb Kaķeņu līci), kur varēs nopeldēties. Atpakaļceļā uz viesnīcu izbrauksim caur interesantu zvejniekciemu Salamansa.
Ekskursijas ilgums aptuveni 8 stundas.
Cena: 55.00EUR
Cenā iekļauts: transports,krieviski runājoša vietējā gida pakalpojumi,pusdienas.

3.diena
Plkst.20:00 Mindelu naktī - vakariņas.
Tipiska Kaboverdes restorāna apmeklējums. Ekskursijas ilgums aptuveni 2 stundas.
Cena: 37.00EUR
Cenā iekļauts: vakariņas ar muzikāliem priekšnesumiem.

4.diena
Plkst.06:00 brokastis līdzņemšanai,izbraukšana uz lidostu
Plkst.07:20 lidojums uz Santjagu salu
Plkst.08:15 ierašanās Santjagu salā
Ekskursijas laikā apskatīsim Kaboverdes lielāko salu Santjagu.
Ekskursiju sāksim pabraucot garām Kaboverdes galvaspilsētai Praijai un dodoties uz Sau Žoržs duš Orgauš (Sao Jorge dos Orgaos) ciematu, kur atrodas vienīgais Kaboverdes botāniskais dārzs. Šis ceļš dod pirmo iespaidu par „Visāfrikānisko” no Kaboverdes salām ar maziem tirdziņiem, ūdens apgādes punktiem un lieliskām klinšu un ieleju ainavām.
Iegriezīsimies arī Pedra Badeižu (Pedra Badejo) pilsētiņā, un apskatīsim tās ielas ar maziem veikaliņiem, tirgus laukumu un pludmali, kuru bieži apmeklē galvaspilsētas Praijas iedzīvotāji
Tālāk dosimies uz galveno tūristu apskates objektu Sidade Veļja (Cidade Velha), kurā 1462. gadā uz pastāvīgu dzīvi apmetās pirmie arhipelāga iedzīvotāji. Tajā saglabājušās pirmās valsts galvaspilsētas arhitektūras pieminekļi un 2009. gadā to iekļāva UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Sidadē Veļja apskatīsim Fortu, kas savulaik bija galvenais vergu tirdzniecības centrs starp Āfriku un Ameriku un Katedrāles drupas.
Pēc pusdienām apmeklēsim Kaboverdes galvaspilsētu Praijas centrālo daļu.
Plkst.19:00 izbraukšana uz lidostu
Plkst.20:10 izlidošana uz Sau Visentes salu
Plkst.21:05 ierašanās Sau Visentes salā
Cena: 255.00EUR
Cenā iekļauts: lidojums,transports Santjagu salā,gida pakalpojumi,pusdienas

5.diena

Plkst.07:15 ekskursija uz Santu Antau salas ziemeļaustrumiem
Plkst.08:00 kuģis izbrauc uz Santu Antau salu.
Pēc ierašanās Portu Novu, ar minibusiem dosimies izpētīt salas ziemeļaustrumus. Dosimies augšup kalnos apskatīt vulkānu Kova, Krusta smaili un fotografēt pasakaino skatu pāri Paula ielejai.
Izbraucot cauri zaļām ielejām un vērojot tropu dabu nonāksim ciematiņā Paul, kur ieturēsim pusdienas. Pēc tam sekos citu šajā salas daļā esošo ciematu – Ribeira Grande, Ponta do Sol, Fontaiņas apskate.
Pēc atgriešanās Portu Novu, ar kuģi dosimies atpakaļ uz Sau Visentes salu.
Atgriešanās laiks viesnīcā: ap plkst.18.00 - 18.30.
Cena: 69.00EUR
Cenā iekļauts: transports- minibuss un kuģa biļetes,krieviski runājoša vietējā gida pakalpojumi, pusdienas

6.diena
Plkst.07:15 ekskursija Santu Antau salas dienvidrietumi
Plkst.08:00
kuģis izbrauc uz Santo Antao salu
Šīs ekskursijas laikā apskatīsim Santo Antao salas dienvidrietumu daļu. Pēc izkāpšanas Portu Novu ostā, vispirms apskatīsim pozolana – jeb vulkānisko izmešu depozītus, kurus izmanto cementa rūpniecībā.
Tālāk dosimies uz Lažeduš, kurā tiek realizēts lauksaimniecības attīstības projekts. Te mums būs iespēja apmeklēt vietējo veikalu, kurā mūs pacienās ar Kaboverdes tipiskajiem produktiem.
Pēc tam brauksim rietumu virzienā uz Pīļu strauta ieleju, kuru iekļauj gandrīz vertikālas klintis kā arī Altu Mira ieleju. Netālu atrodas visaugstākā salas virsotne Tope de Koroa (1980m).
Pēc pusdienām, apskatīsim Ribeira da Kruž, kur lauksaimniecisko ražošanu ievērojami uzlaboja irrigācijas sistēmas izveidošana.
Ekskursijas noslēgumā atgriezīsimies Portu Novu un ar kuģi dosimies atpakaļ uz viesnīcu Sau Visentes salā.
Atgriešanās laiks viesnīcā: ap plkst.18.00 - 18.30.
Cena: 69.00EUR
Cenā iekļauts: kuģa biļete,minibuss,krieviski runājoša vietējā gida pakalpojumi un pusdienas

7.diena
Plkst.15:00 transfērs viesnīca - lidosta
Plkst.17:30 - 05:50 lidojums Sau Visente - Tenerife - Rīga

Cenā iekļauts:
* Lidojums Rīga – Faru - Sau Visente - Tenerife – Rīga;

* Transfērs lidosta – viesnīca – lidosta;
* Dzīvošana DBL numurā viesnīcā Don Paco Hotel 3* vai Hotel Oasis Porto Grande 4* ar BB (brokastīm);
* Nododamā bagāža 13kg + 6kg rokas bagāža;
* Vīza un ekotūrisma nodoklis;

* Pārstāvja pakalpojumi,atbalsts (operators:FlyMeAway).


Cenā 
nav iekļauts:
*  
Piemaksa par vienvietīgu numuru 115.00EUR;
*
Ekskursijas,papildus serviss viesnīcā,personīgie izdevumi;
*
Apdrošināšana.Viesnīcas:
Don Paco Hotel 3***
3.5*** viesnīca Don Paco atrodas pašā Mindelo pilsētas centrā, netālu no galvenā laukuma. Līdz pilsētas pludmalei ir tikai 400m. 
Šajā viesnīcā pieejami numuri, kuros var izvietoties 3 viesi. Istabas iekārtotas viesu ērtībām ar gaisa kondicionieri, platekrāna TV un satelītprogrammām. Fēnu un pieeju seifam var palūgt reģistratūrā. Šampūnu un kondicionieri matiem jāņem līdzi vai arī jānopērk vietējā veikalā.
WI-FI tīkla pārklājums atrodams visā viesnīcā par papildus samaksu ( apm. 3.00EUR/stundā). 
Viesnīcā ir divi restorāni, bārs un terase. 
Noīrēto automašīnu bez maksas var atstāt turpat uz ielas. 
Brokastis un ekotūrisma nodoklis iekļauts viesnīcas cenā 
Check-in 14:00 
Check-out 12:00


Hotel Oasis Porto Grande 4***

4 *** viesnīca atrodas Mindelo pilsētas centrā pie galvenā laukuma. Pilsētas pludmale atrodas apmēram 150m attālumā. Viesnīcas trīs stāvos izvietotas plašas istabas ar balkonu uz laukuma pusi vai dārzu ar peldbaseinu. Tajās viesu ērtībām pieejams: gaisa kondicionieris, TV, fēns, minibārs, seifs, bezmaksas WI-FI. Viesiem līdz jāņem vai jānopērk vietējā veikalā dušas želeja un kodicionieris matiem. Viesnīcā nav lifta, bet tās darbinieki palīdz viesu bagāžu nogādāt līdz istabām.
Brokastis un vakariņas var nobaudīt viesnīcas divos restorānos, bet dzērienus – bārā.
Viesnīcā pieejama arī fitnesa zāle, nedēļas nogalē notiek diskotēkas un koncerti.
Noīrēto automašīnu var atstāt turpat uz ielas viesnīcas priekšā. Brokastis un ekotūrisma nodoklis iekļauts viesnīcas cenā
Check-in 14:00
Check-out 12:00


INFORMĀCIJA!!!
  Bultas kontūrai līdzīgā salu valsts Kaboverdes Republika atrodas Atlantijas okeāna dienvidaustrumos, 800 km uz dienvidiem no Kanāriju salām. Masu tūrisma nesabojāts, tropiskā klimata, saules un siltā okeāna ūdens lutināts, arhipelāgs kļūst arvien iekārojamāks galamērķis arī tiem, kas „ visu jau ir redzējuši un visur bijuši”.
  Kaboverde ir viens no četriem tā sauktajiem Makaronēzijas arhipelāgiem, kas atrodas uz Rietumiem no Gibraltāra un kuriem senie grieķi devuši nosaukumu „ laimīgās jeb svētlaimes salas”. 
  Kaboverdes vulkāniskās izcelsmes arhipelāgu veido 10 lielākas salas, no kurām deviņas ir apdzīvotas un 8 nelielas saliņas jeb vienkārši klintis okeānā.
  Salas atkarībā no sava izvietojuma attiecībā pret Āfrikas kontinentu tiek iedalītas divās grupās: vēja puses salas ir Sau Visente ( Sao Vicente) un Santu Antau (Santo Antao), neapdzīvotā Santa Lučija (Santa Luzia), Sal, Bua Višta (Boa Vista), Sau Nikolau ( Sao Nicolao) bet aizvēja salas – Maiju (Maio), Santjagu (Santiago), Fogu(Fogo), Brava. 
  Zemūdens vulkānu darbības rezultātā un pārvietojoties zemes tektoniskajām plātnēm, arhipelāgs pirms vairākiem miljoniem gadu pacēlās no Atlantijas okeāna dzīlēm un dažādu faktoru ietekmē ieguva atšķirīgu reljefu. Vairāk uz austrumiem atrodošās salas Maiju, Bua Višta un Sal ir līdzenas, klātas ar pustuksnesim raksturīgu augu valsti un ar plašām, baltām smiltīm klātām pludmalēm. Savukārt, pārējās apdzīvotās salas, kas atrodas arhipelāga rietumu daļā ir kalnainas, un to reljefu pārsvarā veido aizmiguši vulkāni un dziļas ielejas. Rietumu puses salas ar okeānu sastopas nevis no lēzenām pludmalēm, bet viļņiem triecoties pret 1000 m augstām klintīm. 
  Arhipelāga augstākā virsotne ir Fogu smaile tāda paša nosaukuma salā, kas ir joprojām aktīvs vulkāns un kas savu nepielūdzamo dabu, ar lavu pārklājot ievērojamu daļu visas salas, parādīja 2014. gada rudenī.
Kaboverdes klimats ir gandrīz nemainīgs visu cauru gadu ar sauli, vēju un + 25C vidējo gaisa temperatūru, kas nepakāpjas pat viskarstākajā laikā vairāk par 10 grādiem. Arī okeāna ūdens te pastāvīgi ir apmēram +25C grādus silts. Tā saucamā lietus sezona ilgst no jūlija līdz oktobrim, bet lietus sezona Kaboverdē nozīmē četru lietainu dienu iespējamību mēnesī un arī tad šī iespējamība ir vidēji 4%

Vēsture
  Lielo atklājumu laikā neapdzīvotas Zaļā raga salas atklāja portugāļu jūrasbraucēji, kuri 14. gadsimta vidū, karaļa Henrija Jūrasbraucēja sūtīti, devās uz Āfrikas rietumu piekrasti. Interesanti, ka lielai daļai salu nosaukumi doti pēc atklāšanas dienas svēto aizbildņu vārdiem.
   1461. gadā pirmā pastāvīgā apmetne tika nodibināta Santjagu un tā kļuva par pirmo pastāvīgo eiropiešu aizjūras koloniju uz dienvidiem no Sahāras tuksneša. Salu atrašanās vieta bija ideāla vergu tirdzniecībai, kā arī kuģu pieturas vietai, ja tos vajadzēja remontēt vai arī papildināt pārtikas krājumus.
Arhipelāgu savulaik apmeklēja arī Čarlzs Darvins.
  1975. gadā Kaboverde ieguva neatkarību no Portugāles un tā sadūrās ar smagu ekonomisko situāciju. Bezdarbs strauji pieauga un valstī sākās masveida emigrācija. Pašlaik salās dzīvo mazāk iedzīvotāju nekā mīt ārpus tās.

Ekonomika
  Kaboverdes ekonomika galvenokārt balstās uz pakalpojumu sfēru un tūrismu, kas straujāk attīstas tikai pēdējos gados. Valstij diemžēl nav nekādu derīgo izrakteņu izņemot sāls, kaļķakmens un vulkāniskie pelni, kurus izmanto cementa ražošanā. Arī lauksaimniecisko produktu ražošana nelielos apmēros tiek veikta tikai uz piecām no apdzīvotajām salām un apmēram 90% nepieciešamā pārtika tiek importēta. Lai arī 35% arhipelāga iedzīvotāju dzīvo lauku apvidos, lauksaimniecības un zvejniecības daļa veido tikai 9% no valsts kopprodukta. Toties 20% no valstī saņemtās un apgrozāmās naudas nāk no emigrācijā dzīvojošajiem tautiešiem, kuri cenšas atvieglot savu dzimtenē palikušo ģimeņu dzīvi.
  Kaboverde ir Āfrikas „teicamniece”, tā iestājusies Pasaules Tirdzniecības organizācijā, samazinājusi bezdarbu, tās kopprodukts pārsniedz šī reģiona valstu kopprodukta līmeni, tā pieder pie valstīm, kuras visvairāk izmanto atjaunojamo enerģiju – vēja elektrostacijas ir uzbūvētas uz četrām salām un saražo 30% valstī patērēto elektroenerģiju, ārvalstu investori ir uzcēluši vairākas rūpnīcas, kas atsāļo okeāna ūdeni. Kaboverdes iedzīvotāji ir ar visaugstāko izglītības līmeni Āfrikas kontinentā (pēc Dienvidāfrikas Republikas). Un vēl - Transparency International korupcijas uztveres indeksa tabulā 2014. gadā Kaboverde ierindojas vienu vietu virs Latvijas

Iesakam:
Sau Visente
  Sau Visente ir viena no tā saucamajām pretvēja salām, kas sakārtojušās rindā arhipelāga ziemeļos. Tā klāta nelielām kalnu grēdām un sarkanbrūnām smiltīm. Tikai retums acis var atpūsties pie pazemu akāciju vai alveju zaļuma, kas ilgstošā sausuma periodā arī pieņem tuksneša augiem raksturīgo aizsargkrāsu un piemērojas apkārtējai videi.
Klimats salā ir ekstremāli sauss – nereti te ir tikai pāris lietainu dienu gadā. Salas augstākā virsotne Monte Verde (750m) parasti ir ietinusies nelielā migliņā un, kondensāts nedaudz samitrina izkaltušo kalnu, ļaujot vārgai zālītei izspraukties no sausās zemes. No kalna virsotnes paveras plašs skats uz salu un lielisko Portu Grandes līci (patiesībā, vulkāna krāteri), kura krastā izvietojusies salas galvaspilsēta Mindelu.
  Sau Visentē, tāpat kā citas Kaboverdes arhipelāga salās, var doties uz kādu nomaļu pludmali, kur peldēties vai pavadīt līdz jūrai kādu nomaldījušos bruņurupucēnu vai arī nodarboties ar vindsērfingu. Taču galvenais salas pievilcības objekts ir galvaspilsēta Mindelu, kurā dzīvo ap 90% salinieku. Tā atzīta par Kaboverdes kultūras centru un kā nu ne – te dzimusi, nabadzībā dzīvojusi, līdz neparasto talantu nejauši atklāja portugāļu talantu mednieks, un mirusi „baskājainā dīva” un mournu karaliene Sezārija Evora. Šeit viņas māja, ko dīva varēja atļauties uzbūvēt tikai vecumdienās gaida, kad Kaboverdes valdība tajā atklās sen apsolīto muzeju.
  Mournas – liriskas, pārsvarā lēna tempa melodijas ar kaisles pilniem tekstiem - radušās jau 19 gadsimta beigās, kad tās dziedāja portugāļu ģitāras pavadībā. Tās fokusējas uz mīlestību, sievietes idealizēšanu un ilgām pēc pagājušā un dzimtenes. Kaboverdes valdība veic nepieciešamās formalitātes, lai mournas iekļautu UNESCO pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā, bet pagaidām, arī bez to oficiālas atzīšanas par tieši Kaboverdes raksturīgāko kultūras sastāvdaļu un vērtību, tās var siltajos tropu vakaros noklausītie kādā no pavisam neievērojamiem galvaspilsētas krodziņiem.

Santu Antau
  Kaimiņu sala Santu Antau, kas kardināli atšķiras no Sau Visentes, atrodas stundas brauciena ar kuģi attālumā pāri Portu Grandes līcim.
  Pietauvojoties vietējā ostā un vērojot nedaudz nomācošos izkaltušos paugurus, nevienam pat prātā nevar ienākt, ka šī ainava turpinās tikai līdz pirmajai kalnu pārejai. Tālāk skatienam paveras ainava, kura varētu būt iedvesmojusi Žilu Vernu, kad viņš rakstīja savu romānu „Noslēpumu sala”. Asas klintis mijas ar dziļām ielejām pa kurām vijas strauti. Visapkārt tropiska audzelība – banānkoki, mango, papaijas, maizes koki, kafijas krūmi, cukurniedres, no kurām tiek gatavota salas galvenā eksportprece – rums. Klinšu piekājēs kāpelē kazas un pa kādai kārnai govij.
Īpaši jāizceļ brauciens no ostas Portu Novu līdz apdzīvotajai vietai Ribeirai Grande – dramatiskās ainavas liks aizrauties elpai. Šeit sala noslēdzas ar mežonīgām, stāvām klintīm pa kurām ved kārtējais bruģētais ceļš, uz kura vieta ir tikai vienai automašīnai...
  Lielākā daļa Santu Antau iedzīvotāju mitinās salas ziemeļu un austrumu piekrastē, kur atrodas apdzīvotās vietas Ribeira Grande- salas galvaspilsēta, Ponta del Sol, un citas.
  Salas rietumiem raksturīgu sliktāki ceļi un mazāk apdzīvotu vietu, tomēr te no senseniem laikiem tika izmantota vienīgā labā, dabas izveidotā osta –Tarrafal, zaļumu ieskauta un klinšu aizsargāta, kas gan atrodas patālu no niecīgajiem lauksaimnieciskajiem sējumiem, kas piekļaujas iedzīvotāju mitekļiem.
  Vietējā leģenda vēstī, ka tad, kad Dievs pabeidzis pasaules radīšanu, apmierināti sasitis kopā plaukstas, no tām jūrā nemanīti iekritušas dažas drupačas, kas tad arī ir Kaboverdes salas. Jāsaka, ka, lai arī drupačas no Dieva rokām nokritušas vienlaicīgi, katrai sala ir atšķirīga un katrai ir savs stāsts un brīnumi, ko redzēt, ja ceļotājs grib sākt iepazīt Āfriku.