Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

KADISA UN ANDALŪZIJA VALSTS SVĒTKOS

Ceļojuma ilgums:
Ēdināšana:
BB
Ceļojuma datumi:
17.11.2017- 21.11.2017599,00 Eur
Pieteikties
Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk senas, tipiskas Spānijas pilsētas ar bagātu vēsturisko mantojumu, kā arī lieliskas pludmales Atlantijas okeāna krastā ar garām promenādēm pa kurām pastaigājoties var baudīt vēlīnas atvasaras siltumu.
Gaisa temperatūra: ap 17 C dienā, ap 13 C naktī.
Ūdens temperatūra: ap 18 C 
Laikapstākļi: īslaicīga lietus iespējamība 33% , diezgan vējains.
Laika starpība ar Latviju: 1 stunda 
Valūta: EUR 
Jāņem līdz: sauļošanās kostīms, ja plānojat laiku pavadīt pludmalē, siltākas virsdrēbes vakara pastaigām, lietussargs.

Datums: 17.11. - 21.11.2017.

Cena: 599.00EUR (1personai)  Lidojums + Viesnīca

Tikai aviobiļete!!! Rīga - Heresa - Rīga    Cena 399.00EUR


1.diena
Plkst.06.00 - 10:00 lidojums Rīga - Heresa
Plkst.10:00
 ierašanās Heresas de la Fronteiras lidostā. Transfērs uz viesnīcu tiem,kas nedodas Heresas pilsētas apskates ekskursijā un vīna darītavas apmeklējums
Izbraukšana ekskursijā no lidostas. 
Pirmās dienas ekskursijas laikā apskatīsim Heresas pilsētas vēsturisko centru - tās Alkazaru (12.gs. būvēto cietoksni) un visu, kas tajā atrodas - mošeju, arābu pirtis, dārzus, dzirnavas, astoņstūraino torni, utt. Pēc pusdienām apmeklēsim vīna darītavu „ Tio Pepe”, kur mums pastāstīs par vīna darināšanas procesu, parādīs vīna uzglabāšanas pagrabus, mākslas galeriju, kā arī ekskursijas noslēgumā varēsim degustēt kādu no slavenajiem Heresas vīniem. 
(Ekskursijas ilgums ~4 stundas). 
Cena: 60.00EUR
Cenā iekļauts: transports,angliski runājoša gida pakalpojumi,pusdienas (ūdens un vīns iekļauts),ieejas maksa Alkazarā un vīna darītavā.

2.diena
Brokastis
Plkst.09:00
ekskursija Kadisa un Vehera de la Frontera
Ekskursijas pirmajā daļā apskatīsim Kadisas vecpilsētu – tās viduslaiku kvartālus, atsvišķas vietas, kas saglabājušās no feniķiešu un romiešu laikiem, veco katedrāli un citu populārākos pilsētas apskates objektus. 
Ekskursijas otrajā daļā dosimies uz Veheru de Fronteiru – ciematu, kurā labi saglabājusies arābu laika arhitektūras paraugi. Kājām izstaigāsim ar aizsargsienu apjozto agrajos viduslaikos izveidoto teritoriju. (Ekskursijas ilgums ~8 stundas) 
Cena: 65.00EUR
Cenā iekļauts: transports,angliski runājoša gida pakalpojumi,pusdienas (ūdens un vīns iekļauts),ieejas maksa Kadisas katedrālē.

3.diena
Brokastis
Plkst.09:00 ekskursija uz Seviļu.

Pilnas dienas ekskursijas laikā apskatīsim daļu no pašām pazīstamākajām Seviļas vietām – UNESCO pasulvēsturiskā mantojuma sarakstā ierakstīto katedrāli, Spānijas laukumu, kurā notika 1929. gada Ibērijas-Amerikas izstāde, Zelta torni, kurā saglabāti nozīmīgas liecības par pilsētas navigācijas vēsturi, kā arī Santa Kruž kvartālu, kur sensenos laikos mitinājās ebreji, bet, kas mūsdienās ir kļuvis par vinu no skaistākajiem un tipiskākajiem Seviļas vecpilsētas kvartāliem (Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas) 
Cena: 80.00EUR
Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts), ieejas maksa Seviļas katedrālē un Zelta tornī.

4.diena
Brokastis
Plkst.09:00 ekskursija uz Gibraltāru.

Pilnas dienas ekskursijas laikā dosimies uz Gibraltāru, pa ceļam vērojot Āfrikas krastus, kas paveras otrpus šaurumam. 
Galamērķī apmeklēsim Gibraltāra klinti, tās dabas rezervātu, kur mitinās magoti – Gibraltāra pētiķi. Apskatīsim Herkulesa stabus un Sv. Miķeļa alas, kas ir vienas no skaistākajām Eiropā un ar lielisku akustiku, kas piemērota dažādu koncertu un citu pasākumu norisei. Gibraltāra klintī apmeklēsim arī Princeses Karolīnas artilērijas bateriju, kas Gibraltāra aizsardzībai te tika izvietota 1732. gadā. 
Ekskursijas noslēgumā interesentiem būs iespēja apskatīt 2. Pasaules kara tuneļus  (par papildus maksu) vai pilsētas centru. (Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas) 
Cena: 80.00EUR
Cenā iekļauts: transports,angliski runājoša gida pakalpojumi,pusdienas (ūdens un vīns iekļauts).
Ieceļošanai Gibraltārā Latvijas valsts nepilsoņiem ir nepieciešama vīza! Vīzas izmaksas nav iekļautas ekskursijas cenā un tās noformēšanu jākārto Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā.

Plkst.17:30 transfērs no viesnīcas uz lidostu.
Plkst.20:15 - 01:50 lidojums Heresa - Rīga.

Cenā iekļauts:
* Lidojums Rīga – Heresa – Rīga;

* Transfērs lidosta – viesnīca – lidosta;
* Dzīvošana DBL numurā viesnīcā SPA Cadiz Palaza 4* ar BB (brokastīm);
* Nododamā bagāža 20kg + 6kg rokas bagāža;
* Pārstāvja pakalpojumi,atbalsts.


Cenā 
nav iekļauts:

*
 Piemaksa par vienvietīgu numuru 90.00EUR;
*
Ekskursijas,papildus serviss viesnīcā,personīgie izdevumi;
*
Apdrošināšana.

Viesnīca
SPA Cadiz Plaza 4*

Viesnīca atrodas Kadisas pilsētas jaunajā daļā, uz laukuma, kas izvietots līdzās pilsētas galvenajai avēnijai. Promenāde, kas stiepjas gar Atlantijas okeāna krastu un uz kuras cits pie cita atrodas restorāni un bāri visām gaumēm, ir dažu soļu attālumā no viesnīcas. Uz vecpilsētu var aizbraukt ar autobusu, kas apstājas netālu no viesnīcas (biļetes cena 1.00EUR) vai aiziet ar kājām (apm. 20min. pa galveno avēniju). Katrai viesnīcas plašajai un ērtajai istabai ir balkons, gaisa kondicionieris/apkure, bezmaksas WI-FI, TV, seifs, minibārs, kafijas/tējas pagatavošanas piederumi. Vannas istabā atrodas fēns. Bufetes brokastis var nobaudīt kafejnīcā vai arī uz terases. Dzērieni pieejami bārā. Viesnīcas Spa viesiem piedāvā veselības un skaistumkopšanas procedūras par pazeminātām cenām. Arī blakus esošajā pazemes stāvvietā viesnīcas viesi var novietot noīrēto automašīnu ar atlaidi. 

                                                     
Informācija par Kadisu un Andalūziju!!!

  Eiropas vecāko pilsētu Kadisu pirms trim tūkstošiem gadu gadiem dibināja feniķiešu jūrnieki, kuri apzinājās šīs vietas lielisko izvietojumu kuģošanai ērta līča krastā, netālu no Atlantijas okeāna un Vidusjūras šaurā savienojuma - Gibraltāra. Leģendas dibinātāja godā iecēlušas Hēraklu, kurš te uzstādījis slavenos „Herkulesa stabus” – vietu, aiz kuras pasaule beidzas un tālāk kuģot nedrīkst. Tam gan neticēja slavenais Spānijas koloniālās impērijas veidošanas aizsācējs Kolumbs, kurš no šīs piekrastes devās savā otrajā un ceturtajā braucienā uz Jauno pasauli, lai atpakaļ atvestu zelta un dārglietu kravas. 

Vēsture
  Kadisa ir viena no interesantākajām Andalūzijas pilsētām tieši savas atrašanās vietas dēļ – tās vecpilsēta izvietojusies uz šauras, deviņu kilometru garas pussalas. Pat svešiniekam te grūti nomaldīties – agrāk vai vēlāk skatienam atklāsies Kadisas līcis vai arī Atlantijas okeāns. 
  Pilsēta gadsimtiem ilgi pazīstama kā ievērojamākā Spānijas flotes bāzes vieta un galvenā osta.
Pludmales te ienākušas pašā pilsētā – Kaleta atrodas vecpilsētā, bet Santa Maria del Mar, Kortadura un Viktoria ir pludmales, kas izvietojušās 10 km garumā gar visu tā saucamo Jauno pilsētu. Ziemā, kad pa vēsu gulēt piekrastes smiltīs, lieliskas pastaigas var veikt pa gandrīz visā to garumā izstiepušos promenādi. Abas pilsētas daļas ir stingri nodalītas. Ja modernākā daļa ir būvēta apmēram 50 gadus atpakaļ un tās plānojums ir diezgan vienkāršs – viena galvenā avēnija, no kuras atzarojas citi, mazākas nozīmes ceļi, tad vecpilsēta ir tipiska Andalūzijai – krēslainu ielu mudžeklis, kas ik pa brīdim izved kādā ar Spānijas spožo sauli pielietā laukumā.

Seviļa
  Viena no skaistākajām Eiropas pilsētām, kur nelielā teritorijā atrodama viduslaiku arhitektūras un mākslas kvintesense. Ceturtā lielākā Spānijas pilsēta, kas ir visas Andalūzijas un arī Seviļas provinces galvaspilsēta, jau ir vairāk nekā 2000 gadu veca. Tās vecpilsētā spilgti saglabājušās piecus gadsimtus ilgušās arābu kultūras liecības, kas organiski saplūdušas ar gotikas, baroka un renesanses mākslas šedevriem. Galvenais apskates objekti te ir Katedrāle – lielākais gotiskais dievnams pasaulē, kas uzbūvēts uz senas arābu mošejas pamatiem. Altārglezna ir 18 m augsta un atspoguļo Jaunās un Vecās derības ainas. Katedrālē atrodas arī vairāk nekā tūkstoš skulptūru, pieci tūkstoši gleznu, astoņdesmit flāmu vitrāžu logu un sarkofāgs ar K. Kolumba mirstīgajām atliekām. 

Heresa de la Fronteira
  Divdesmit kilometru attālumā no Kadisas atrodas pilsēta, kas visā pasaulē pazīstama kā stiprinātā vīna heresa jeb šerija dzimtene. Jau pašā pagājušā gadu tūkstoša sākumā šī rajona iedzīvotāji bija pazīstami vīna tirgotāji visā Vidusjūras reģionā. Grūtāki laiki pilsētai sākās līdz ar arābu iebrukumu, kuru reliģiskā pārliecība neļāva lietot alkoholu. Taču Heresas pilsētas iedzīvotājiem ar viltu izdevās nosargāt savus vīnogulājus. Pēc mauru kundzības krišanas, sākās heresa strauja popularitāte pasaulē, ko sevišķi veicināja Spānijas karaļu atbalsts un, paradoksāli, arī jūras laupītāju uzbrukumi kuģiem, kas transportēja vīnu.

Gibraltārs
  Mazs gabaliņš ( 6.8km2) no Apvienotās Karalistes aizjūras teritorijām izvietojies Pirineju pussalas pašos dienvidos, ieņemot stratēģisko pozīciju pie Gibraltāra šauruma, kas savieno Vidusjūru ar Atlantijas okeānu. Gandrīz jebkuros laika apstākļos no šejienes var redzēt Marokas ziemeļu piekrasti. 
  Piederējis gan senajiem romiešiem, gan mauriem, gan spāņiem, tas nonāca britu īpašumā 18. gadsimta sākumā. Augstākā virsotne ir Gibraltāra klints (426m virs jūras līmeņa), kas aizņem pusi no teritorijas un kura ir vienīgā vieta ārpus Āzijas, kur dzīvo makaku dzimtes pērtiķi - magoti.

Kas jāredz?!
- Svētā krusta katedrāle (jeb Jaunā baznīca) – viena no lielākajām katedrālēm Spānijā, Kadisas un Seutas arhibīskapa rezidence, kuru sākot no 1722. gada būvēja vairāk nekā gadsimtu. Tā celta klasicisma manierē un iekštelpās glabā virkni skulptūru un gleznojumu. Līdzas atrodas 16. gadsimtā būvētā Svētā krusta Vecā baznīca, kuras gotiskais veidols vainagojas ar vienīgo dzelteno kupolu, kas zināms kādai kristiešu katedrālei pasaulē. 
- 1981. gadā nejauši atklātais romiešu amfiteātris celts 1. gadsimtā pirms mūsu ēras un ir otrais lielākais Romas impērijas amfiteātris, kas spēja uzņemt 20000 skatītājus. 
- Spānijas laukumā atrodas piemineklis 1812. gada konstitūcijai jeb piemineklis kortesiem ( Spānijas parlamentam), kas alegoriskā veidā ataino Kadisas neatkarības cīņas, karu un mieru, lauksaimniecību un rūpniecību un pār to visu četras kariatīdes tur biezo grāmatu, kurā ierakstīta Spānijas konstitūcija. 
- Taviras tornis ir 18. gadsimtā būvēts sargtornis baroka stilā un ir augstākā vieta pilsētā. No torņa skatu laukuma var pārredzēt visu Kadisu un tai pieguļošās pludmales (operators:FlyMeAway)