Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

JAUNUMS!!! ZANZIBĀRA VALSTS SVĒTKOS

Ceļojuma ilgums:
Ēdināšana:
HB
Ceļojuma datumi:
18.11.2017- 25.11.20171399,00 Eur
18.11.2017- 25.11.20171569,00 Eur
Pieteikties
Ceļojums piemērots: visiem, kurus interesē atklāt un izpētīt jaunas vietas citā kontinentā ārpus Eiropas, tiem, kuri atvērti visam neierastajam un neparastajam, kā arī tiem, kas vēlas baudīt tropu sauli un Indijas okeāna silto ūdeni novembrī. 
Gaisa temperatūra: ap 28C dienā, ap 24C naktī 
Ūdens temperatūra: ap 28C 
Laikapstākļi: apmēram 8 -10 saulainas stundas katru dienu, pastāv īslaicīga lietus iespējamība, mitruma līmenis - 69% 
Laika starpība ar Latviju: +1 stunda 
Valūta: Tanzānijas šiliņš (TZS), 1€= ~ 2369 TZS, var norēķināties arī ar euro vai dolāriem. 
Jāņem līdz: peldkostīms, dvielis pludmalei, līdzekļi pret UV starojumu, galvassega, saules brilles, ūdens pudele nododamajā bagāžā pirmajam brīdim uz salas, labs pretodu līdzeklis, apģērbs ar garām piedurknēm, kuru uzvilkt krēslai iestājoties, jo tad parādās moskīti. 

Cenas:
Viesnīca Ocean Paradise Resort & SPA 4* ar HB + lidojums   Cena 1569.00EUR
(1personai)
Viesnīca Paradise Beach Resort 3*+ ar HB + lidojums            Cena 1399.00EUR (1personai)

Tikai aviobiļete!!! Rīga - Zanzibāra - Rīga     Cena
899.00EUR (1personai)
(Tehniskā nosēšanās Hurgadā)


1.diena
Plkst.05:45 lidojums Rīga - Hurgada (plkst.10:25)
Plkst.11:15 lidojums Hurgada - Zanzibāra (plkst.17:30)
Plkst.17:30 ielidošana Zanzibāras lidostā.Transfērs uz viesnīcu.
Plkst.
18:30 ierašanās viesnīcā. 

2.diena
Brokastis
Plkst.09:00 ekskursija Akmens pilsēta un Mangapvani alas
Ekskursijas pirmās daļas, kuru veiksim kājām, laikā iepazīsimies ar Zanzibāras galvaspilsētas Stone Town (Akmens pilsēta) būtiskākajiem tūristu apskates objektiem - Vergu tirgu, Anglikāņu katedrāli, Sultāna pils muzeju, Brīnumu māju, veco Arābu fortu un Ambulanci. 
Gids pastāstīs par ne tikai Zanzibāras un Akmens pilsētas vēsturi, bet iepazīstinās arī ar galvaspilsētas mūsdienu dzīvi. Apstāsimies arī tirgū, lai apbrīnotu vietējos produktu daudzveidību – rīta agrumā ķertās zivis, svaigi cepto maizi, novāktos augļus un dārzeņus. Pēc pusdienām galvaspilsētā, dosimies uz Mangapvani, kas tulkojumā nozīmē Arābu krasts un atrodas apmēram 20 km attālumā uz ziemeļiem no Zanzibāras galvaspilsētas. Te apmeklēsim Koraļļu alu, kas atrodas dziļi koraļļsārtās klintīs. Alai ir šaura ieeja un saldūdens baseins tās zemākajā vietā. Iespējams, ka sensenos laikos salas iedzīvotāji te ņēma ūdeni, bet, laikam ejot, alas ieeja aizauga ar bagātīgu veģetāciju un tika aizmirsta. Vēlāk teritorija, kurā atradās ala, kļuva par bagāta arābu zemesīpašnieka Hameda Salima īpašumu un vietējais kazu gans, meklēdams noklīdušu lopiņu, alu atklāja no jauna. Apkārtnes iedzīvotāji un Salima īpašumā strādājošie vergi sāka atkal izmantot dzeramo ūdeni no alas baseina. Vēsturnieki uzskata, ka Koraļļu ala vēl ilgus gadus tika izmantota, lai no varasiestādēm slēptu vergus pēc tam, kad 1873. gadā tirdzniecība ar tiem tika oficiāli aizliegta ( Ekskursijas ilgums ~ 7.5 stundas).
Cena: 99.00EUR
Cenā iekļauts: transports,krieviski runājošs vietējais gids,0,5l ūdens,bufetes tipa pusdienas (ūdens 0.5l iekļauts), ieejas maksa Vergu tirgū, Arābu fortā un Anglikāņu katedrālē.
Svarīgi! Stountaunas pilsētas ekskursijas laikā jāģērbjas konservatīvi – sievietēm jāapsedz pleci un jāvelk garās bikses vai gari svārki. Lūgums arī vīriešiem nevilkt šortus. Ieteicams vilkt slēgtus apavus vai sporta kurpes.

3.diena
Brokastis
Plkst.06:30 ekskursija Delfīni un Džozani parks
Ar autobusu dosimies uz Kizimkazi, kas atrodas salas dienvidu piekratē un kas pazīstama kā delfīnu vērošanas vieta. Te mājo daudz pudeļdeguna un vērpējdelfīni, tropiskās zivis un atrodas brīnišķīgi korļļu rifi. Pludmalē tiks dota īsa drošības instrukcija un tad ar kuģi dosimies Indijas okeānā meklēt delfīnu baru. Kaut arī šajā piekrastē delfīnu ir daudz, nav simtprocentīgas garantijas tos redzēt. Pat ja delfīnus nesatiksim, divas stundas varēs izbaudīt kuģošanu okeāna ūdeņos, bet drosminieki varēs snorkelēt līdzās koraļu rifam. Pēc atgriešanās krastā, varēs peldēties piekrastes seklajos ūdeņos un nobaudīt pusdienas. Ekskursijas otrajā daļā apmeklēsim Džozani dabas parku, kas ir mājas virknei endēmisko augu un dzīvnieku, tai skaitā Zanzibāras sarkanajam kolobusa pērtiķim. Džozani mežs lepojas ar tādu bioloģisko daudzveidību un satriecošām ainavām, ka pašlaik tiek apsvērta iespēja to iekļaut UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Mežzinis mūs pavadīs pa īpaši izveidotām takām, kuras iekļauj eikalipti un sarkankoki, kā arī pastāstīs par dažādu augu ārstnieciskajām īpašībām, par dzīvniekiem, putniem un reptīļiem, kas šo tropisko lietusmežu padarījuši par savām mājām. Taka aizvedīs arī līdz vietai, kur ūdens skalojas ap sarkankoku saknēm un kur varēs apskatīt tropiskās zivtiņas un krabjus, kas lēkā pa dubļiem. ( Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas) 
Cena: 99.00EUR
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs vietējais gids,0,5l ūdens,bufetes pusdienas (ūdens 0.5l iekļauts),ieejas maksa Džozani parkā un Menajas līča saglabāšanas nodeva 
Svarīgi! Ekskursijas pirmajai daļai nepieciešams peldkostīms,dvielis,sauļošanās krēms,galvassega, ūdensizturīgi apavi. Džozani meža apmeklējumam nepieciešams: ērtas sporta kurpes un garās bikses. 
Lūgums nebarot un neaiztikt pērtiķus!


4.diena
Brokastis

Plkst.09:00 ekskursija garšvielu un vietējās kultūras tūre. 
Sensenos laikos Zanzibāra bija pazīstama kā Garšvielu sala, kas uz visu pasauli eksportēja krustnagliņas, vanilīnu, muskatriekstus un kardamonu. Garšvielas te bija atvestas no Āzijas un Dienvidamerikas. 
Mūsdienās garšvielu plantācijas vairāk domātas tūristu apmeklējumiem un ir kļuvušas par pašiem populārākajiem ekskursiju galamērķiem salā. 
Gida pavadībā apskatīsim, pasmaržosim un pagaršosim dažādas garšvielas un tropiskos augļus, kā arī uzzināsim par to pielietojumu kulinārijā, ārstniecībā un skaistumkopšanā. Būs iespēja pagaršot vietējos ēdienus, sezonas augļus un zāļu tējas. 
Ekskursijas otrajā daļā pievērsīsimies vietējās kultūras izpētei, kuras satāvdaļas ir dziesmas, dejas, vizuālā māksla, spēles, kulinārija, utt. Vietējā ciematā varēs iejusties iedzīvotāju ikdienā, vērojot kā sievietes pin grozus, maļ prosas putraimus un gatavo tradicionālo ēdienu, redzēt ka tiek veidoti hennas zīmējumi, kas klāj lielākās daļas salas iedzīvotāju ķermeņus, kā veido tradicionālās frizūras. Redzēsim, kā mazi zēni vij virves vai veikli rāpjas palmā, lai zemē nomestu kokosriekstu atsvaidzinošam dzērienam. 
Varēs vērot, kā ciemata vīrieši no palmu zariem veido pinumus, lai apjumtu mājas vai spēlē Bao – savu iemīļoto spēli. 
Vēl apskatīsim maniokas un banānu plantācijas kā arī nogaršosim gatavos augļus (ekskursijas ilgums ~ 7 stundas).
Cena: 99.00EUR
Cenā iekļauts: transports,krieviski runājošs vietējais gids,0,5l ūdens,bufetes pusdienas (ūdens 0.5l iekļauts), ieejas maksa garšvielu plantācijā 
Svarīgi!!! Vietējo ciematu apmeklēšanas laikā jāģērbjas atbilstoši vietējām tradīcijām – sievietēm jāapsedz pleci un jāvelk garās bikses vai gari svārki. Lūgums arī vīriešiem nevilkt šortus. Nepieciešams līdzi ņemt sauļošanās krēmu un cepuri.

5.diena
Brokastis

Plkst.09:00 pludmales atpūta Niange un cietuma salās
Dienas pirmajā pusē kāpsim uz tradicionālā salinieku kuģīša klāja un dosimies uz civilizācijas neskartiem smilšu sēkļiem okeānā, kas atrodas apmēram stundas brauciena attālumā no Zanzibāras galvaspilsētas.Šet varēs peldēties un nirt, lai izpētītu brīnumaino zemūdens pasauli ar zivīm un koraļļiem. Tepat pludmalē tiks klāti pusdienu galdi un talantīgi pavāri sagatavos mums jūras velšu maltīti svaigā gaisā. Pēc pusdienām vēl nedaudz atpūtas un tad kuģosim uz Cietuma salu. 
Cietuma sala savu nosaukumu ieguva no cietuma, kas uz tās tika uzbūvēts, bet nekad tā arī netika izmantots. Vienīgi arābi savulaik salā izmitināja savus sacēlušos vergus. Pašlaik te atrodas cietuma drupas, viesnīca un milzīgs bruņurupuču rezervāts. Gigantiskie bruņurupuči, kas, domājams, atpeldējuši no Komoru vai Seišeļu salām ir sasnieguši cienījamu vecumu un uz savām kaula plākšņu mugurām spēj lēnītēm pavizināt arī mazus bērnus. 
( Ekskursijas ilgums ~ 7,5 stundas) 
Cena: 99.00EUR
Cenā iekļauts: transports,krieviski runājošs vietējais gids,0,5l ūdens,jūras velšu pusdienas pludmalē (bezalkoholiskie dzērieni un vietējais alus iekļauts) 
Svarīgi! Nepieciešams līdzi ņemt sauļošanās krēmu un cepuri,peldkostīmu un dvieli,ūdensizturīgus apavus. Lūgums nebarot un neaiztikt

6.diena
Brokastis
Plkst.10:00 ekskursija Ziemeļu krasts,Nungvi ciemats un saulrieta kruīzs.
Zanzibāras ziemeļu piekraste ir vieta, kur tiek būvēti piekrastes ūdeņos izmantojamie, tradicionālie kuģi. 
Pa ceļam uz Nungvi ciematu brauksim garām zivju tirgiem, kur notiek svaigi noķerto lomu izsole. Apstāsimies arī pie jau sabrukušas portugāļu apmetnes drupam, kur mums vietējais gids pastāstīs apmetnes un portugāļu iekarojumu vēsturi. Vēl apmeklēsim vietējo kuģubūvētavu un tālāk dosimies uz Nunvgi ciemata bruņurupuču rezervātu un akvāriju. 
Gida pavadībā izstaigāsim Nungvi ciematu un dosimies uz liedagu, kur tiks dots brīvs laiks peldei un saules vannām. 
Vakarpusē kāpsim uz vietējā kuģīša, lai izbrauktu selgā vērot, kā saule lēnām grimst Indijas okeānā, mainot debesis uz sārtām, zeltainām un melnām, kas ir milzīgu zvaigžņu pilnas (ekskursijas ilgums ~ 8,5 stundas).
Cena: 125.00EUR
Cenā iekļauts: transports,krieviski runājošs vietējais gids,0,5l ūdens,bufetes pusdienas,dzērieni uz kuģa (bezalkoholiskie dzērieni un vietējais alus) 

Svarīgi! Nepieciešams līdzi ņemt sauļošanās krēmu un cepuri,peldkostīmu un dvieli, ūdensizturīgus apavus.

7.diena
Brokastis

Transfērs uz lidostu. 
Plkst.16:10 lidojums Zanzibāra - Hurgada (plkst.20:20).
Plkst.21:20 lidojums Hurgada - Rīga (25.11.2017 plkst. 02:20)

Cenā iekļauts:
* Lidojums Rīga – Zanzibāra – Rīga (ar tehnisko nosēšanos Hurgadā);

* Transfērs lidosta – viesnīca – lidosta;
* Dzīvošana DBL numurā viesnīcā 3*+ vai 4* ar HB (brokastis un vakariņas visi dzērieni vakariņu laikā par papildus samaksu);
* Nododamā bagāža 15kg + 6kg rokas bagāža;
* Zanzibāras vīza;

* Pārstāvja pakalpojumi,atbalsts.


Cenā 
nav iekļauts:

*  
Piemaksa par vienvietīgu numuru 3*+ - 190.00EUR un 4* - 150.00EUR ;
*
Ekskursijas,papildus serviss viesnīcā,personīgie izdevumi;

*
Apdrošināšana.

Viesnīca
Paradise Beach Resort 3+*
Viesnīca atrodas skaista un ziedoša dārza ieskautā teritorijā Indijas okeāna krastā, salas austrumu daļā, 35 km attālumā no Zanzibāras galvaspilsētas. Brauciens ar taksometru aizņem 45 min. un vidējā cena 45 USD. Tuvumā neatrodas restorāni, netālu ir mazs veikaliņš, kā arī viesnīcas kompleksā atrodas viens suvenīru veikals. Viesnīcas teritorijā atrodas baseini – gan pieaugušajiem, gan arī bērniem. Suite numuros ir divguļamā gulta un viena vienvietīgā gulta, maksimālais izvietojums – 3 personas. Visām gultām ir moskītu tīkli. Istabās pieejams viss viesu ērtībām – gaisa kondicionieris, fēns, minibārs, bezmaksas WI-FI, bezmaksas 0.5l ūdens pudele katru dienu, kosmētiskie līdzekļi - šampūns, ziepes, dušas želeja. Seifs pieejams par papildus samaksu reģistratūrā. 
Brokastis un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā un tiek pasniegtas bufetes veidā. 
Katru vakaru ir dažādi tematiskie muzikālie priekšnesumi un koncerti. Noīrēto automašīnu varēs bezmaksas atstāt līdzās viesnīcai. 
Tāpat viesnīca piedāvā dažādas sporta aktivitātes un ir iespējams noīrēt velosipēdus. 
Viesnīcas pludmalē ir izteikti manāmi paisumi un bēgumi, kuru laikā ūdens līmenis mainās līdz pat 2.5 m, šie dabas procesi notiek vidēji ik pēc sešām stundām un mainās atkarībā no mēness fāzes. Bēguma laikā (rītos) skatam paveras interesantas ainas - vietējie iedzīvotāji vāc jūras zāles, laiviņas stāv uz sēkļiem, var vērot okeāna ekosistēmas dažādību - krabīšus, jūras zvaizgnes, lasīt gliemežvākus. 
Pludmales bāram ir laipiņa, no kuras ērti var ienirt un izpeldēties siltajā Indijas okeāna ūdenī. 
Netālu no viesnīcas, apmēram 30 minūšu gājiena attālumā, atrodas pludmales, kurās ir mazāk izteiks bēgums un var ērtāk izpeldēties. Savukārt, pludmales zona saules peldēm ir ļoti plaša un skaista. 
Indijas okeānam ierasta parādība - jūras zāļu izskalošana krastā, citās pludmalēs tas ir izteiktāk, citās – mazāk. No rītiem viesnīcas pludmale tiek tīrīta un jūras zāles atdotas vietējiem iedzīvotājiem, kas tiem nodrošina papildus ienākumus. Viņi jūras zāles uzskata par okeāna dāvanu. Tās tālāk tiek eksportētas uz Ķīnu, Koreju, Dāniju, Spāniju, kur tiek izmantotas pārtikā, medicīnā vai kosmētikā. 
Īpaši - pludmales bārs virs okeāna, kurā laiski var atpūsties un baudīt kādu no atspirdzinošiem dzērieniem, veroties Indijas okeāna plašumos vai tumsai iestājoties, vērot zvaigžņotās debesis. 
Check-in: 14:00
Check-out: 11:00

Viesnīca
Ocean Paradise Resort & SPA 4*
Viesnīca atrodas skaista un kopta dārza ieskautā teritorijā Indijas okeāna krastā, salas austrumu daļā, 35 km attālumā no Zanzibāras galvaspilsētas. Brauciens ar taksometru aizņem 45 min. un vidējā cena 45 USD. No brokastu restorāna paveras jauks skats uz okeānu un plašo viesnīcas teritoriju. Viesnīcas tuvumā neatrodas restorāni vai veikali. 
Viesnīcas standarta numuros var izmitināties divi pieaugušie un bērns. Katrai istabai ir terase vai balkons. Visām gultām ir moskītu tīkli. Istabās pieejams viss viesu ērtībām – gaisa kondicionieris, griestu ventilators, seifs, fēns, minibārs, satelīt TV, maksas WI-FI istabās ( 8USD/24h), bezmaksas – kafejnīcā, kafijas/tējas pagatavošanas piederumi. bezmaksas 0.5l ūdens pudele katru dienu, kosmētiskie līdzekļi - šampūns, ziepes, dušas želeja. 
Brokastis un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā un tiek pasniegtas bufetes veidā. Katru vakaru vakariņu laikā ir tematiski muzikālie priekšnesumi un koncerti. 
Pludmales zona plaša un ar ērtu piekļuvi okeānam, piedāvājumā dažādas sporta aktivitātes. 
Viesnīcas pludmalē ir manāmi paisumi un bēgumi, kuru laikā ūdens līmenis mainās līdz pat 2.5 m, šie dabas procesi notiek vidēji ik pēc sešām stundām un mainās atkarībā no mēness fāzes. Bēguma laikā (rītos) skatam paveras interesantas ainas - vietējie iedzīvotāji vāc jūras zāles, laiviņas stāv uz sēkļiem, var vērot okeāna ekosistēmas dažādību - krabīšus, jūras zvaizgnes, lasīt gliemežvākus. 
Indijas okeānam ierasta parādība - jūras zāļu izskalošana krastā, citās pludmalēs tas ir izteiktāk, citās – mazāk. No rītiem viesnīcas pludmale tiek tīrīta un jūras zāles atdotas vietējiem iedzīvotājiem, kas tiem nodrošina papildus ienākumus. Viņi jūras zāles uzskata par okeāna dāvanu. Tās tālāk tiek eksportētas uz Ķīnu, Koreju, Dāniju, Spāniju, kur tiek izmantotas pārtikā, medicīnā vai kosmētikā.
Check-in: 14:00
Check-out: 12:00

INFORMĀCIJA!!!
  No divām salām sastāvošā, Tanzānijai piederošā autonomā province, atrodas Āfrikas austrumu krastā, tikai 35km attālumā no Melnā kontinenta.
Indijas okeāna paisumu un bēgumu glāstītās salas, no kurām lielākā – Ungudža - nes arhipelāga vārdu, pazīstamas ar satriecošu likteni. Portugāļi, arābi, angļi, un Āfrikas kontinenta iedzīvotāji atstājuši savas pēdas salas kultūrā un tradīcijās. Te dzimis Fredijs Merkūrijs, no šejienes, vācietī iemīlējusies, Omānas sultāna meita aizbēga uz Eiropu, lai pēc tam uzrakstītu pirmo publicēto arābu sievietes autobiogrāfiju, te tirgoja vergus un garšvielas un uzbūvēja seno galvaspilsētu – Akmens pilsētu, kas iekļauta UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā.
  Šeit ik gadu ierodas tūkstošiem tūristu, lai izbaudītu silto sauli un Indijas okeāna ūdeņus, kad ziemeļu puslodē jau auksts, viesotos kādā no 20 garšvielu plantācijām vai izjustu laikam pāri stāvošu vietējo iedzīvotāju ikdienas eksotiku.

Vēsture
Mezolīta laikmeta darbarīki, kas atrasti Zanzibārā liecina, ka cilvēki šeit ieradušies jau vismaz pirms 20000 gadiem. Domājams, ka cilšu sadursmes tuvākajās teritorijās, kā arī tas, ka sala atradās tirdzniecības ceļu starp Tuvajiem Austrumiem, Indiju un Āfrikas dienvidaustrumu piekrasti kruspunktā, bija iemesls, kāpēc persiešu tirgotāji un Melnā kontinenta iedzīvotāji šeit apmetās. Irānas persieši atveda uz salu arī islāmu, kas kļuva par valdošo reliģiju. Eiropas ietekme sākās līdz ar Vašku de Gamas ierašanos 15. gadsimta beigās un 16. gadsimta sākumā Zanzibāra tika pievienota Portugāles koloniālajai impērijai. Tomēr portugāļi neiecēla šeit vietvaldi un neizvietoja garnizonu, bet pārvaldīja to vispirms no Etopijas, bet pēc tam - no Mozambikas. Zanzibāra mūsdienās kļuvusi par vienu no pašām populārākajām Āfrikas piekrastes salām. To apmeklē, lai atpūstos kādā no baltu smilšu klātajām pludmalēm, nodotos neskaitāmiem ūdenssporta veidiem, makšķerēšanai, bagātās vēstures vai interesantās dabas izpētei. 
Tūrisms šeit attīstīts, tāpēc arī piemērojies Eiropas atpūtnieku prasībām, bet nav lēts. 
Zanzibāra kluvusi arī par vienu no medusmēneša galamērķiem – solot romantiskas, siltas un zvaigžņotas naktis un krāsainas, tropu putnu, tauriņu un garšvielu smaržu bagātas dienas kādā no mazajiem piekrastes zvejnieku ciematiņiem vai koraļu rifu ietvertiem liedagiem. 

Akmens pilsēta
Akmens pilsēta atrodas Zanzibāras salas rietumu piekrastē. 
Bijusī Zanzibāras sultanāta galvaspilsēta vienlaicīgi bija garšvielu un vergu tirdzniecības cents. Tā ir vienīgā pilnvērtīgi funkcionējošā senā galvaspilsēta visā Āfrikas austrumu daļā, kuras izskats nav pārāk mainījies pēdējo trīs gadsimtu laikā. Līkumotu ieliņu labirints starp arābu kultūrai raksturīgiem greznojumiem rotātām ēkām, mošejas un tirdziņi, košās drānās tērptas vietējās sievietes, rada īpaši eksotisku auru. Te jūtamas arī persiešu, indiešu, eiropiešu un āfrikāņu arhitektūras iezīmes. Tās nosaukums cēlies no ēku izejmateriāla – vietējā kaļķakmens, kura lielu daļu veido aizvēsturiski, akmenī pārvērtušies koraļļi, kas ēkām piešķīruši raksturīgu, iesārtu nokrāsu. 
Stountaunas ēku lepnums ir kokgriezumiem rotātas koka durvis, plašas verandas ar koka balustrādēm un garš sols pie ēkas ārējās sienas, kuru izmanto, lai atpūstos un socializētos, kā arī vietu, kur pakāpties, lai izvairītos no ūdens straumēm, kas plūst pa ielām lietus sezonas laikā. 
Okeāna krastā, savukārt, izvietojušās bijušās sultāna pilis, nocietinājumi, mošejas un citas publikas apmeklējumiem domātās ēkas. 
Īpaša vērība Akmens pilsētā būtu jāpievērš Vecajai ambulancei – četrstāvīgai koloniālā stila ēkai, kas atjaunota visā tās krāšņumā pagājušā gadsimta 80. gados, Livingstona mājai, kuru 19. gadsimtā izmantoja misionāri un ceļotāji, tai skaitā pats Dāvids Livingstons, gatavojoties savai pēdējai ekspedīcijai Āfrikas kontinenta vidienē, „Brīnumu ēkai” ( House of Wonders), kuru tā iedēvēja vietējie iedzīvotāji – un kā nu ne – 19. gadsimta sākumā uzbūvētā vietējā sultāna ceremonijām paredzētā pils bija pirmā ēka salā ar elektrisko apgaismojumu un pirmo elektrisko liftu visā Āfrikas kontinentā. Un tad vēl Arābu forts, muzej, kā arī vietējais tirgus – pat tad, ja iepirkšanās nemaz nav prātā.

Džozani mežs 
Džozani mežs jeb Cvakas līča nacionālais parks ir pirmais un vienīgais Nacionālais parks Zanzibārā. 
Tas atrodas seklā koraļļu „gultā” starp Čvakas un Uzi līčiem, kas pildīti mangrovju audzēm. 
Augstais gruntsūdens radījis unikālu ekosistēmu, kurā var aplūkot ne tikai īstu tropisku lietusmežu, bet arī sastapt Zanzibāras sarkanos kolobus jeb lapēdājpērtiķus, kuri saglabājušies tikai 2000 visā pasaulē, redzēt brīnišķīgus tauriņus un, tropu zivtiņas, kas draiskojas zemākajās meža vietās ieplūstošajos Indijas okeāna ūdeņos, bet varbūt pat pamanīt pazibējušu, praktiski iznīcinātā, Zanzibāras leoparda ēnu.  


Cietuma sala 
Cietuma sala atrodas 15 minūšu brauciena ar laivu attālumā uz rietumiem no Zanzibāras salas. Nosaukumu ieguvusi pateicoties cietumam, kas uzbūvēts uz salas, bet kas nekad nav ticis izmantots paredzētajam mērķim. Cietuma sala ir ne tikai paradīze zemūdens niršanas cienītājiem, jo šeit pulcējas piekrastes ūdeņos mītošās tropu zivis, bet arī tiem, kas vēlas apskatīt salu iemīļojušos milzu bruņurupučus.

Garšvielu plantāciju apmeklējums 
Zanzibāras apciemojums nebūtu pilnīgs, ja netiktu apmeklēta kāda no divdesmit garšvielu plantācijām, kas veido brīnišķīgus tropiskus dārzus. 
Te audzē ne tikai kokus, no kuriem iegūst visiem pazīstamās krustnagliņas, piparus, muskatriekstus un kanēli, bet arī simtiem citus tropu augus un ziedus, kurus līdz mūsdienām izmanto vietējā kulinārijā, skaistumkopšanā un medicīnā. Te ne tikai izstāstīs par katra interesējošā auga pielietošanu un un audzēšanu, bet varēs arī iegādāties svaigas garšvielas un dažādu augu eļļas. (operators: FlyMeAway)