Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

MAIJA SVĒTKI DIŽONĀ UN BURGUNDIJĀ

Ceļojuma ilgums:
Ēdināšana:
BB
Ceļojuma datumi:
28.04.2018- 02.05.2018569,00 Eur
Pieteikties
Ceļojums piemērots: visiem,kas mīl franču kultūru un vēsturisku arhitektūru, izsmalcinātu vīnu un lieliskus ēdienus, kam patīk redzēt krāšņus dabasskatus tepat Eiropā 
Gaisa temperatūra: ap 14C dienā, ap 6C naktī 
Laikapstākļi: īslaicīga lietus iespējamība 50% 
Jāņem līdz: ūdensnecaurlaidīgs apģērbs un apavi/lietussargs 
Laika starpība ar Latviju: 1 stunda 
Valūta: EUR 
Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 
Lidojuma ilgums: 
Rīga - Dižona: 3h 00 min 
Dižona - Rīga: 2h 40 min 
Atļautais bagāžas apjoms : 6 kg rokas bagāža + 17 kg reģistrētā bagāža 
Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta: 
28. aprīlis, plkst. 07:30 no lidostas uz viesnīcu 
01. maijs, plkst. 19:30 no viesnīcas uz lidostu


Ceļojums no 28.04. 2018 - 02.05.2018.


Ceļojuma cena: 569.00EUR
(1personai) Lidojums + Viesnīca


Aviobiļete Rīga - Dižona - Rīga      Cena
349.00EUR
(1personai)


1.diena Dižonas pilsētas apskates ekskursija
Plkst.07:30 Transfērs no lidostas uz viesnīcu

Plkst.09:00
Izbraukšana no viesnīcas
Ar autobusu dosimies līdz Dižonas vecpilsētai, kur gida pavadībā turpināsim ekskursiju kājām. 
Vispirms izstaigāsim pašu vēsturisko centru, kas daudz necieta 2. Pasaules karā un tāpēc bagāts ar gadsimtu gaitā labi saglabātiem pieminekļiem un arhitektūras šedevriem, kas radīti vareno Burgundijas hercogu valdīšanas laikā.  
Pēc tam apmeklēsim Burgundijas Hercogu pilī izvietoto Mākslas muzeju, kur gida vadībā apskatīsim Ēģiptes mākslas darbus, Viduslaiku mēbeļu, keramikas, ieroču un tēlotājmākslas kā arī laikmetīgās mākslas darbu kolekciju. (Ekskursijas ilgums ~ 3stundas) 
Cena: 35.00EUR 
Cenā iekļauts: transports,krieviski runājoša vietējā gida pakalpojumi

2.diena Ekskursija uz Loksuā
Plkst.09:00 Izbraukšana no viesnīcas
Pilnas dienas ekskursiju iesāksim ar 1119. gadā nodibinātās cisterciešu abatijas Abbaye de Fontenay apmeklējumu. Baznīcas un klostera lieliskā arhitektoniskā harmonija un nevainojamā uzturēšana bija pamats abatijas iekļaušanai UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. 
Pēc pusdienām apmeklēsim vienu no burvīgākajiem viduslaikus pieredzējušajiem ciematiem Francijā – Flavigny-sur-Ozerain. Šeit tiks dots brīvais laiks pastaigai pa ēnainām alejām aplūkojot brīnišķīgas akmens mājas. 
Ekskursijas noslēguma daļu veltīsim Bussy Rabutin pils apmeklējumam, kuras īpašnieks – Bisī grāfs un pazīstamās Seviņji kundzes brālēns savu uzturēšanās laiku pilī veltīja Francijas karaļa Lui 14. laikmeta liecību kolekcionēšanai. 
(Ekskursijas ilgums ~ 9stundas) 
Cena: 110.00EUR 
Cenā iekļauts: transports, vietējā krieviski runājošā gida pakalpojumi,ieejas maksa Abbaye de Fontenay un Bussy Rabutin pilī un pusdienas (ūdens un vīns iekļauts).

3.diena Ekskursija uz Bonu
Plkst.09:00
Izbraukšana no viesnīcas
Ekskursijas sākumā apskatīsim Burgundijas lielākos vīna pagrabus “Patriarhs & dēli “ kur mums tiks pastāstīts par vīna ražošanas un uzglabāšanas procesiem, parādīs 13.-14. gs. vīna degustācijas zāles un produkcijas uzglabāšanas galerijas. Šī apmeklējuma daļas beigās paredzēta prestižāko Burgundijas vīnu degustācija. 
Pēc pusdienām restorānā , iepazīsimies ar Bonas pilsētu, kas lepojas ar Burgundijas vīnu galvaspilsētas godu un tās ievērojamākajiem apskates objektiem: vīna muzeju, Notre Dame baznīcu, u.c. 
Pēc tam gida pavadībā viesosimies slavenajā Hotel Deu – 1441. gadā nodibinātajā žēlsirdības iestādē – trūcīgo slimnīcā. Vecā slimnīcas ēka ir uzskatāma par burgundiešu – flāmu arhitektūras un mākslas meistardarbu – gan ar pasakaini rakstaino burgundiešu jumtu, gan ar triptihu „ Pēdējais tiesas spriedums”. (Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas)
Cena: 115.00EUR 
Cenā iekļauts: transports,krieviski runājoša vietējā gida pakalpojumi, ieejas maksa Hotel Deu, vīnu degustācija un pusdienas (ūdens un vīns iekļauts).

4.diena Ekskursija uz Kotdenui
Plkst.09:00
Izbraukšana no viesnīcas
Pēdējo ceļojuma dienu uzsāksim dodoties pa Kotdenui vīna ceļu, braucot cauri 1500 ha plašajiem vīnogulāju laukiem. 
Tad gida pavadībā iepazīsimies ar Chateau du Clos de Vougeot, ko 1551. gadā uzbūvējuši cisterciešu mūki. Tagad tā ir „ Vīna degustētāju brālības bruņinieku” centrs. 1933. gadā nodibinātā brālība pēc Pasaules ekonomiskās krīzes beigām sāka nodarboties ar apkārtējā reģiona vīnu popularizēšanu, izvēloties palikt savā dzimtajā apvidū, nevis doties uz Parīzi. Šeit aplūkosim iespaidīgos vīna pagrabus un 13. gadsimtā izmantotās vīna spiednes. 
 Pēc pusdienām restorānā apmeklēsim Cassissium, kur mums pastāstīs par upeņu audzēšanu Burgundijā, to tradicionālo izmantošanu, kā arī notiks slavenā upeņu liķiera degustācija.
(Ekskursijas ilgums ~7stundas) 
Cena: 110.00EUR  
Cenā iekļauts: transports,krieviski runājoša vietējā gida pakalpojumi,ieejas maksa Chateau du Clos de ,Cassissium upeņu liķiera degustācija un pusdienas (ūdens un vīns iekļauts) 
16:00 Atgriešanās viesnīcā 
19:30 Transfērs uz lidostu no viesnīcas 
22:00 Izlidošana uz Rīgu

Cenā iekļauts:
- Lidojums Rīga - Dižona - Rīga;
- Transfērs lidosta - viesnīca - lidosta;
- Dzīvošana DBL numurā 3* viesnīcā ar brokastīm;
- Nododamā bagāža 17kg + 6kg rokas bagāža;
- Pārstāvja pakalpojumi un atbalsts.


Cenā nav iekļauts:
- Piemaksa par vienvietīgu numuru 100.00EUR;
- Ekskursijas,papildus serviss,personīgie izdevumi;
- Apdrošināšana.

 
Viesnīca Campanile Dijon Congres Clemanceau 3*
3*** viesnīca Campanile Dijon Congres Clemanceau atrodas apmēram 1 km attālumā no Dižonas pilsētas vēsturiskā centra. Turp viegli aiziet kājām, bet tramvaja pietura atrodas tieši pretī viesnīcas ārdurvīm. Mūsdienīgā viesnīca piedāvā gaišas istabas ar apkuri, gaisa kodicionieri, satelīt TV, WI-FI un fēnu. Seifs par atsevišķu samaksu pieejams reģistratūrā.
Brokastu bufete tiek piedāvāta brokastu telpā, bet dzērieni pieejami bārā.
Noīrēto automašīnu var novietot maksas stāvvietā.
Check-in: 14:00
Check out: 12:00

INFORMĀCIJA:
Vairāk kā pasaulslavenā Burgundijas vīna reģiona galvaspilsēta, pilsēta, kas var lepoties ar sinepju un upeņu liķiera cassis galvaspilsētas godu, Dižona pati par sevi ir neparasts un līdz šim salīdzinoši mazpazīstams galamērķis Francijas austrumos. Iespējams, pilsēta ar visskaistākajiem jumtiem Eiropā! Un, protams, teicams izejas punkts ekskursijām pa Burgundijas ciematiņiem, pilīm, vīna dārziem – tam, ko mēs saprotam ar teicienu – īsta Francija!
Dižona ir galvaspilsēta vienam no Francijas 26 reģioniem – Burgundijai un tajā ietilpstošajam Côte-d'Or departamentam. Tajā dzīvo vairāk nekā 150 tūkstoši iedzīvotāju un gandrīz 240 tūkstoši kopā ar tiem, kas mīt piepilsētā.
Dižona pazīstama jau no romiešu laikiem kā apmetne saukta Divio pa ceļam no Parīzes uz Lionu. No 11. līdz 15. gs, reģions bija Burgundijas hercogu mājvieta un viduslaikos - viens no varas, bagātības, zinātnes un mākslas centriem Eiropā.
14. un 15. gadsimtā Burgundijas hercogi kontrolēja lielāko daļu tagadējās ziemeļaustrumu Francijas, Vācijas rietumu teritorijas, Beļģiju un Nīderlandi. Šajā periodā valdošie hercogi bija lieli mākslas pazinēji un atbalstītāji, un tāpēc Dižona kļuva par Gotikas un agrīnās Renesanses mūzikas, glezniecības un tēlniecības centru, kurā bieži uzturējās tā laika ievērojamākie mūziķi un mākslinieki – Flandrijas skolas pārstāvjus ieskaitot. Šo gadsimtu, kā arī kapetingu varas laiks ir atstājušas savas pēdas pilsētas arhitektūrā un tēlotājas mākslas paraugos.
Neraugoties uz to, ka pilsēta tika iesaistīta gan Franču – prūšu gan arī 2. Pasaules kara notikumos un okupēta, tā saglabāja savu vēsturisko centru neizpostītu un vēl tagad ir iespējams apskatīt 12. gs mājas, kuru apdarē daļēji izmantots koks, kā arī t.s. Burgundiešu jumtus, kas pārklāti ar skaistus ornamentus veidojošiem glazētiem dakstiņiem zaļā, dzeltenā un melnā krāsā. Pasakainie jumti vislabāk vērojami no jebkuras augstākas vietas.
Mūsdienu Dižonas centrs ir transportam slēgts, tādēļ tā ir lieliska vieta izzinošām pastaigām un atpūtai.
Katru gadu rudenī Dižonā norisinās starptautiskais Gastronomijas gadatirgus – viens no desmit lielākajiem Francijā un katru trešo pavasari – starptautiskā ziedu skate – Florissimo.
Gardēžiem Dižona ir zināma kā slaveno Dižonas sinepju dzimtene, kā arī Burgundijas reģiona vīnu galvaspilsēta. Pilsētas bijušā mēra Fēliksa Kira vārdā nosauktais dzēriens – upeņu liķieris sajaukts ar baltvīnu arī plaši pazīstams Francijā.


Ko apskatīt
Hercogu pils – brīnišķīgajā celtnē atrodas Mākslas muzejs, kura īpašumā ir Burgundijas hercogiem piederējušie nenovērtējamie viduslaiku mākslas darbi. Augšējā pils stāvā apskatāmi vietējo un flāmu gleznotāju darbi. Šeit izvietota ēģiptiešu mākslas darbu kolekcija, kā arī viduslaikos darinātas mēbeles, keramikas izstrādājumi un ieroči. Plaši pazīstama ir Sardzes telpa ar apbedījuma vietām.
Sv. Miķeļa baznīca –atrodas uz austrumiem no Hercogu pils un būvēta no 15. -17. gadsimtam
Dižonas katedrāle – Romas katoļu katedrāle, Francijas Nacionālais arhitektūras piemineklis gotiskā stilā, kas uzbūvēts laika posmā no 1280. -1325. gadam. Katedrālē atrodas kapenes, kuras uzskatāmas par visvecāko kristiešu svētnīcu Francijā, kas pieejama apmeklētājiem
Notre-Dame – katedrāle ar lielisku, gotiskām, fantastiskām figūrām rotātu fasādi un akmens pūci, kura, ja to noglauž ar labo roku, piepilda pašas slēptākās vēlēšanās. Notre-dame tornis ir visērtākais skatu punkts, no kura pavērties uz Dižonas raibajiem dakstiņu jumtiem.
Dārsijas dārzs –brīnišķīgs parks līdzās stadionam, kur atpūsties un vērot, kā to dara francūži

BONA ( BEAUNE)
Bona senāk bija reģiona galvaspilsēta. Pirms to pārcēla uz Dižonu, te uzturējās Burgundijas hercogi. Senatnīgā, nocietinātā pilsēta mūsdienās pazīstama kā patiesā vīnu galvaspilsēta. Stāsta, ka zem vecajā ielām atrodas vairāk nekā 100 km gari pazemes tuneļi, kuros glabājas neskaitāmas dažādu šķirņu vīna mucas. Tā kā pilsētu apjož plaši vīna lauki un tieši šeit ir mājvieta labākajām vīna darītavām, Bonā katru rudeni notiek vērtīgāko vīnu izsoles.
Pazīstamākais 15. gs. franču arhitektūras šedevrs Bonā ir klostera slimnīca - Hotel Dieu – ar burvīgu iekšpagalmu un krāšņi ornamentētu dakstiņu jumtu. Tā atklāta 1443. g kā žēlsirdīgs patvērums trūcīgajiem, vientuļajiem, vecajiem un nelaimē nonākušajām sievietēm. Garus gadsimtus tā darbojās, balstoties uz plašas apkārtnes turīgo vīnkopju ģimeņu ziedojumiem. Mūsdienās vecajās slimnīcas telpās atrodas muzejs. Bet tiem, kuri slimnīcu vēl nav apmeklējuši, iespējams, tā palikusi atmiņā pēc franču kinokomēdijas „Lielā pastaiga” noskatīšanās: Luijs de Finess ar saviem cīņu biedriem simulē kara slimniekus, un iefiltrējas militārajā slimnīcā, kura filmēta pašā Hotel Dieu un slavenajā Salle des Pauvres – lielajā velvētajā zālē, kur vēl šodien saglabāts tradicionālas viduslaiku slimnīcas iekārtojums.
Pilsētā atrodas arī Vīna muzejs un neskaitāmas vīna degustācijas vietas – no kurām slavenākās ir Marche aux Vins un Patriarche Pere & Fils. Pēdējie ar saviem dziļajiem vīna pagrabiem pretendē uz Burgundijas vislielāko vīna pagrabu godu, un to apmeklējums, iespējams, skaidrā atmiņā neiespiedīsies dāsno degustācijas porciju dēļ.

KOTDENUI (COTE DE NUITS)
Visslavenākie franču sarkanvīni nāk no La Cote de Nuits- Burgundijas vīna reģiona ziemeļu daļas, kas atrodas uz dienvidiem no Dižonas. Šo teritoriju veido šaura un apmēram 20 km gara pakalnu virtene, kuru nogāzēs tiek audzētas lielākoties Pinot Noir šķirnes vīnogas. Augsne, ko veido pārsvarā kaļķakmens ar merģeļa piejaukumu un kontinentālais klimats ļāvuši šeit audzēt vīnogulājus, kuri spēj dot 24 no Burgundijas 33 Gran Crue klases vīniem. Pazīstamākās vietas tūristu apmeklējumiem ir Chateau du Clos de Vougeot – viduslaiku pils vīnu dārzu vidū - ko savulaik uzbūvēja cisterciešu mūki un kur vēl tagad var apskatīt 13. gs. vīna spiedni, kā arī Cassissum, kur sīki tiek iepazīstināts ar slaveno upeņu liķieri, kurš ir daudzu pasaulē pazīstamu kokteiļu pamatsastāvdaļa.

LOKSUĀ (L’AUXOIS)
Ja Burgundiju uzskata par Francijas sirdi, tad
L’Auxois ir Burgundijas sirds – mežiem un pļavām klāta teritorija, kur mīlīgi ciematiņi mijas ar labi saglabātām viduslaiku pilīm. Te atrodas UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā esošais cisterciešu klostera ēku komplekss Abbaye de Fontenay, kurš uzbūvēts 1118. gadā. Romāņu stila baznīca un citas klostera ēkas ir lieliski saglabātas gandrīz 1000 gadu garumā.
Šajā Burgundijas daļā meklējams arī viens no skaistākajiem Francijas viduslaiku ciematiem Flavigny –sur-Ozerain, kur šauras un ēnainas alejas mijas ar brīnišķīgām akmens mājām. Tieši te uzņemta filma „Šokolāde” ar Džoniju Depu galvenajā lomā.
Te trimdā par karaļa Luī 14. mīlas dzīves izsmiešanu bija izsūtīts viens no viņa galminiekiem – grāfs Bisī ( Bussy ), kurš savulaik bija pabeidzis tēva iesāktās Bussy Rabutin pils celtniecību un atšķirtību no galvaspilsētas pavadīja aprakstot grāmatā galma ( ne) tikumus - par to viņš uz gadu tika ieslodzīts Bastlijā. Savā trimdas laikā grāfs Bisī pils iekštelpas izdaiļoja ar Saules karaļa laikmeta liecībām, t.sk. 25 karaļa mīļāko portretiem savā guļamistabā.(Operators:FlyMeAway)