Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

PARMA VALSTS SVĒTKOS

Ceļojuma ilgums:
3 dienas
Ēdināšana:
BB
Ceļojuma datumi:
18.11.2017- 20.11.2017449,00 Eur
Pieteikties

Ceļojums piemērots: visiem,kuri vēlas apskatīt bagātu un senatnīgu Itālijas ziemeļu pilsētu,patīk mūzika, māksla,gastronomija,itāliešu tradīcijas un kultūra
Gaisa temperatūra:
ap 12 C dienā, ap 5 C naktī
Laikapstākļi:
lietus iespējamība 46%
Laika starpība ar Latviju:
1 stunda
Valūta:
EUR
Jāņem līdz:
siltas un lietus necaurlaidīgas virsdrēbes, lietussargs
Grupu ekskursijās pavadīs latviski un krieviski runājoši grupas vadītāji.  
Atļautais bagāžas daudzums:
6kg rokas bagāža un 15kg reģistrētā bagāža 


Ceļojums no 18.11. - 20.11.2017.(3d)


Ceļojuma cena: 449.00EUR
(1personai) Lidojums + Viesnīca


Aviobiļete Rīga - Parma - Rīga      Cena
299.00EUR
(1personai)


1.diena
Plkst.06:00 lidojums Rīga - Parma (plkst.07:45)
Plkst.07:45 Transfērs no lidostas uz viesnīcu

Plkst.09:00 Parmas pilsētas apskates ekskursija ar kājām no viesnīcas
Ekskursijas laikā iepazīsimies ar būtiskākajiem Parmas pilsētas tūristu apskates objektiem. Izstaigāsim pilsētas centrālo daļu, bet galveno vērību pievērsīsim Parmas katedrālei, kas skaitās viena no skaistākajām romāņu stilā būvētajām reliģiska rakstura celtnēm Po upes ielejā ar slavenajām Koredžio un Antelami gleznām un tās astoņstūraino 12. gs. baptistēriju, kas darināts no Veronas rozā marmora. Pēc tam dosimies uz Pilota pili, kur galvenais apskates objekts būs Farnēzes teātris. Tas pilnībā būvēts no koka un ir speciālistu sevišķi novērtēts kā pirmais teātris pasaulē, kurā bija iespējas likt pārvietoties atsevišķiem skatuves posmiem. (Ekskursijas ilgums ~3 stundas)
Cena: 0.00EUR (Rezervējot ceļojumu līdz 31.08.2017. - bezmaksas ekskursija)
Cenā iekļauts: krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Parmas katedrālē, baptistērijā un Farnēzes teātrī


2.diena
Brokastis
Plkst.10:00 ekskursija Verdi teātris,Verdi villa un November Porc tirdziņš
Netālu no Parmas atrodošā Busseto un tās apkārtnes ciemati būs interesanti visiem, kam patīk Džuzepes Verdi mūzika. Ekskursijas laikā apskatīsim divas ar komponista daiļradi un dzīvi saistītas vietas – Verdi teātri, kas 1865. gadā inaugurēts par godu skaņradim un Villa Verdi – māja, kurā Verdi pavadīja lielu daļu no savas dzīves. Māju Verdi iegādājās 1848. gadā un pēc viņa nāves to nemainīgā kārtībā uzturēja viņa radu ģimene. Tieši šeit vislabāk var izjust komponista personības divējādo dabu – Verdi kā ģēnijs un Verdi kā vienkāršs mirstīgais. Pēcpusdienā paredzēts brīvais laiks lauksaimniecības produktu tirdziņā- festivālā  "November porc”. Tirgus nosaukums radies 2002. gadā pēc Parmas pārstāvju viesošanās Vācijā un October fest apmeklējuma. (Ekskursijas ilgums ~7 stundas)
Cena: 95.00EUR
Cenā iekļauts: transports,krievu valodā runājoša gida pakalpojumi,ieejas maksa Verdi teātrī, Villa Verdi un pusdienas (vīns un ūdens iekļauts)


3.diena

Brokastis
Plkst.10:00 Gastronomijas tūre un Torrekjara pils ekskursija
Ekskursijas sākumā paredzēta viesošanās un degustācija fermā, kur tiek ražots slavenais Parmezano siers. Varēsim redzēt dažas no siera gatavošanas fāzēm vienlaikus novērtējot siera darinātāju meistarību. Šeit sieru varēs arī iegādāties. Tālāk apmeklēsim vīna darītavu un varēsim uzzināt vīna ražošanas procesu. Vīnu šeit varēs arī iegādāties. Pēc tam viesosimies fabrikā, kur tiek darināts slavenais Parmas šķiņķis jeb prošuto. Te apskatīsim daļu no ražošanas procesa un vizītes noslēgumā šķiņķi varēs arī iegādāties. Pēc pusdienām apmeklēsim Torrekjara pili. Tā izvietojusies Apenīnu piekalnē un apjozta ar vīnogulāju dārziem, un piedāvā brīnišķīgus skatus gan uz ieleju gan pilsētu. Šeit apskatīsim arī iekštelpas, kas ir vienas no vislabāk saglabātajām visā reģionā. (Ekskursijas ilgums ~7 stundas)
Cena: 105.00EUR
Cenā iekļauts: transports,krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa un degustācija Parmazāna siera ražošanas fermā, ieejas maksa un degustācija vīna darītavā, ieejas maksa un pusdienas ar vīnu Prošuto šķiņķa ražošanas fabrikā, ieejas maksa Torrekjara pilī.

Plkst.17:45 transfērs no viesnīcas uz lidostu.

Plkst.20:00 lidojums Parma - Rīga (plkst.23:45)


Cenā iekļauts:
- Lidojums Rīga - Parma - Rīga;
- Transfērs lidosta - viesnīca - lidosta;
- Dzīvošana DBL numurā 4* viesnīcā ar brokastīm;
- Nododamā bagāža 15kg + 6kg rokas bagāža;
- Pārstāvja pakalpojumi un atbalsts.


Cenā nav iekļauts:
- Piemaksa par vienvietīgu numuru 60.00EUR;
- Ekskursijas,papildus serviss,personīgie izdevumi;
- Apdrošināšana.

 
Viesnīca Starhotel Du Parc 4*
Viesnīca atrodas Parmas centrā. Līdz pilsētas galvenajam laukumam kājām jāiet apmēram 10 min. Viesnīca izvietota vēsturiskā ēkā, kas agrāk bija ledus ražošanas fabrika. Pa nelielu tiltu viesnīcas aizmugurē var nonākt Hercoga parkā. Viesnīcas ērtajās un klusajās istabās pieejama: apkure, satelītTV, minibārs, seifs, fēns un bezmaksas WI-FI. Viesnīcā darbojas divi restorāni, kas piedāvā gan starptautiskās gan vietējās virtuves gardumus ne tikai bufetes brokastīs, bet arī pusdienās un vakariņās. Bārs Le Bistro aicina viesus nobaudīt dzērienus līdz pat pusnaktij. Viesnīcai ir fitnesa zāle un maksas automašīnu stāvvieta. (10€/24h)

Check-in:14:00
Check-out:12:00

INFORMĀCIJA

  Parma ir galvaspilsēta Itālijas ziemeļu reģionam un provincei, kuras ražojumus pazīst ikviens. Katrs ir dzirdējis par Parmas šķinķi un sieru, par Verdi un Lambordžini.
   Parma ir turīga un kopta provinces pilsēta, kuras gandrīz 200000 labi ģērbti iemītnieki svētdienās sēž mājīgās kafejnīcās jeb ar velosipēdiem pārvietojas pa no automašīnām atbrīvoto pilsētas centru un kuru galvenā nodarbošanās ir pasaulslavenu lauksaimniecības produktu ražošana. Uz Parmu dodas gardēži un kulinārijas speciālisti, lai nobaudītu 10 mēnešus īpašos apstākļos glabāto prošuto – cūkgaļas šķiņki vai kulatello – vītināto fileju, kuras kilograms maksā veselu bagātību, parmezano sieru, kas vismaz 18 mēnešus gaida savu nogaršotāju vai apkārtnes mežos atrastās slavenās sēnes – baltās trifeles. Bet ne jau tikai vēdera prieku baudītāji apciemo Parmu! Te atrodas viena no vecākajām Itālijas universitātēm. Šeit ir lieliska opera, kur sevišķi labi skan Parmas slavenākā dēla Džuzepes Verdi mūzika. Te ir interesants muzejs, kas ar sevišķu rūpību savācis visu, kas saistās vai piederējis Napoleona otrajai sievai Parmas hercogienei Marijai- Luīzei. Te būs ko apskatīt arī Itālijas lauku ainavu mīļotājiem, kuriem jāpasper tikai daži soļi aiz pilsētas robežām.

Vēsture
   Emīlijas –Romaņjas reģiona pilsētai Parmai ir ļoti sena vēsture, kas iesniedzas Bronzas laikmetā. Šajā teritorijā atrastas no koka būvētu dzīvojamo ēku un aizvēsturisku nekropoļu paliekas. Domājams, ka pilsētu, vietā kur tā atrodas mūsdienās. dibināja etruski, kuri deva arī tai vārdu. Jau pirms mūsu ēras – Romas impērijas laikos - Parma kļuva par svarīgu tirdzniecības un lauksaimniecības centru. Pilsētas apkārtnē audzēja mājlopus un lauksimniecības produktus, ar ko apgādāja romiešu karaspēku. Pēc Romas impērijas sabrukuma, par nelielo auglīgās zemes gabaliņu, kurā krustojās lielie tirdzniecības ceļi, cīnījās daudzi –langobardi, franki, itāļu bīskapi... šo sarakstu vēl var turpināt. Ietekmīgā Viskonti ģimene 15. gs. vidū Parmu pievienoja Milānas hercogistei, bet pēc diviem gadsimtiem to mantojumā ieguva despotiskā Farnēzes ģimene, kura kļuva par galveno mākslas un arhitektūras aizbildni. Tad tika uzcelta Palazzo della Pilota, kā arī citas līdz mūsdienām saglabājušās celtnes. Pēc Farnēzēm, Parma nonāca spāņu, austriešu, spāņu, francūžu un atkal spāņu rokās, līdz 1860. gadā pilsēta pievienojās Itālijai.

Ko apskatīt
Tāpat kā visā Itālijā, arī Parma ir bagāta ar reliģiska rakstura celtnēm. Atgriežoties pie mūsu priekšstatiem un iepriekšējām zināšanām, atceramies Stendāla romānu „Parmas klosteris”. Galvenās ievērības cienīgās baznīcas ir: baroka stilā celtā San Džovanni Evanģelista ar lieliskiem vietējā mākslinieka Korredžo gleznojumiem, Madonna della Stekata, kur atrodas Burbonu dzimtas pārstāvju atdusas vieta, kā arī Katedrāle un nedaudz atstatu stāvošais baptistērijs, kura būvniecībā izmantotais rozā marmors maina savu izskatu atšķirībā no apgaismojuma. Atsevišķi būtu jāpiemin Korredžo – Parmas skolas Renesanses mākslinieku , kurš lielāko savas dzīves daļu pavadījis pilsētā un kura darbi ietekmēja daudzu Baroka un Rokoko gleznotāju daiļradi. Pazīstamākie Korredžo darbi ir San Paolo konventa griestu gleznojumi un brīnišķīgas freskas San Džovanni Evanģelista katedrālē. Viņa reliģiskā rakstura gleznas, kurās jūtama Leonardo da Vinči ietekme atrodas daudzu nozīmīgāko pasaules muzeju krājumos un ir nerimstošs parmiešu lepošanās avots.

No pilīm galvenā uzmanība jāpievērš Palazzo della Pilota- kas īstenībā ir piļu komplekss Parmas pilsētas vēsturiskajā daļā un uzcelts Farnēzes hercoga Otavio pēdējos valdīšanas gados 16. gadsimta noslēgumā. Mūsdienās pils ēkās izvietota Palatīna bibliotēka, Arheoloģijas muzejs, Parmas Nacionālā galerija, Mākslas skola un Džambatista Bodoni (Parmas tipogrāfs, komponists, publicists) vārdā nosauktais muzejs. Kompleksā atrodas arī Farnēzes teātris, kas pilnībā būvēts no koka.
Tomēr daudz pazīstamāks ir „Redžio”operteātris, kurā pirmo reizi mūzikas mīļi varēja noklausīties Parmas priekšpilsētā dzimušā Džuzepes Verdi „ Traviatu „ un „Rigoletto”. Katru gadu oktobrī te notiek Verdi mūzikas festivāls,bet arī citos mēnešos ir vērts laicīgi iegādāties biļetes, lai apmeklētu kvalitatīvu koncertu vai operu un izjustu dižā Verdi garu izmalcinātajā operas ēkā. Daži no Verdi muzikālajiem veikumiem klausāmi arī nelielajā Teatro Verdi, kas atrodas netālu no komponista dzimtajām mājām Busseto ciematā, un kas izveidots vietējā uzņēmēja bijušajā rezidencē. Interesanti, ka Verdi uzskatīja, ka veidot operteātri te būs pārāk dārgi un pats nekad tā arī to neapmeklēja. Tomēr viņš ziedoja pieklājīgu naudas summu Teatro Verdi iekārtošanai un gala rezultātā ēkas otrajā stāvā tika izveidots pakavvedīgs teātris ar 300 sēdvietām. Nedaudz ārpus Parmas atrodas Villa Verdi, kurā komponists dzīvoja pēdējos piecdesmit savas dzīves gadus. Villa Verdi pieder viņa māsīcas radiniekiem, bet piecas no istabām – tieši tās, kur uzturējās Verdi un viņa sieva, kā arī plašo parku var apmeklēt interesenti. Mūzikas pazinējiem aizraujoša būs arī viesošanās slavenā diriģenta Toskanīni mājā –muzejā. Parmas universitāte, kas dibināta 1601. gadā, skaitās viena no vecākajām Eiropā un joprojām ieņem diezgan augstu vietu pasaules universitāšu reitinga sarakstā. Līdzās universitātei atrodas tās profesora Lombardi vārdā nosauktais muzejs ar Napoleona otrās sievas Parmas hercogienes bagātu privāto mantu kolekciju, kā arī plaša ekskpozīcija, kas stāsta par pilsētas vēsturi. Dabas draugi, savukārt, var apmeklēt 1770. gadā dibināto Parmas botānisko dārzu. Jāatzīmē, ka Parmu aptverošais reģions un pati pilsēta ir galvenais galamērķis t.s. gastronomiskajam tūrismam Itālijā. Vairāk nekā tūkstoš gadus attīstītās lauksaimnieciskās produkcijas ražošanas rezultāts ir pasaulslaveni produkti un fakts, ka tieši Parmā ir izvietojusies Eiropas pārtikas drošības galvenā mītne. Parma, kas nebūt nav Itālijas lielpilsēta, lepojas ar vairākiem Mišelina zvaigžņotiem restorāniem kā arī divām globālām pārtikas kompānijām, kas specializējušās pastas un piena produktu ražošanā. (Operators:FlyMeAway)