Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

KARĒLIJA. KIŽI SALA - VALAAMA SALA - SOLOVKU SALAS

Ceļojuma ilgums:
9 dienas
Ēdināšana:
BB
Ceļojuma datumi:
20.06.2018- 28.06.2018420,00 Eur
Pieteikties

Laipni lūgti Karēlijā! Tūres laikā Jums būs iespēja izbraukt vislielākos Eiropas ezerus – Ladogas un Oņegas, kas apskalo Karēliju no dienvidiem, līdz Baltajai jūrai un ieraudzīt Solovku arhipelāga dabu, kas atrodas tikai 160 km no Polāra loka. Pasakaina Kiži sala, sirmā Valaama sala, Solovku klosteris ar savu diženību – šie pasaulslavenie pieminekļi, kā arī neskaitāmie ezeri, smaragda meži, krāčainās upes un laipnie cilvēki neatstās Jūs vienaldzīgus! Vienreiz apmeklējot Karēliju, Jūs gribēsiet šeit atgriezties vēl un vēl ...

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Pleskava - Sanktpēterburga – Petrozavodska – Kižu sala – Karēlijas bērzu dabas rezervātā „Kivač” - Medvežegorska - Kema - Solovku salas – Kiņerma - Kalnu parks „Ruskeāla” - nobrauciens ar plostu pa Šujas upi - Sortavala – Valaama sala – Sanktpēterburga»

1. diena

06:00 izbraukšana no Rīgas. Pārbrauciens caur Igaunijas teritorijai. Krievijas robeža. Pārbrauciens uz Pleskavu – vienu no vecākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas divu upju – Pskovas un Veļikajas satekas vietā. Pastaiga vecpilsētā: Kremlis, ir iespēja apmeklēt Trejādības katedrāli, Kancelejas palātas. Laiks karstām pusdienām. Pārbrauciens uz Sanktpēterburgu. Apskates ekskursija ar autobusu Sanktpēterburgā – iepazīšanās ar pilsētu. Nakts viesnīcā Sanktpēterburgā.ww.laimture.lv

2. diena

Brokastis. Brīva diena Sanktpēterburgā. Būs iespēja apmeklēt pilsētas muzejus, Īzaka un Pils laukuma ansambļi, Admiralitāte, plašais Ņevas prospekts, kas atgādina Berlīnes Kurfürstendamm un Ņujorkas Brodveju, Krievu muzeju. Pēc vēlēšanās iespēja izbraukt ar kuģīti pa Sanktpēterburgas upēm un kanāliem «Ziemeļu Venēcija...». Laiks karstām pusdienām. Pēc pusdienām pārbrauciens uz Petrozavodsku. Nakts viesnīcā Petrozovodskā.

3. diena

Brokastis. Petrozavodskas apskates ekskursija. Pilsētu dibināja Pēteris I, kas pavēlēja 1703. gadā uzbūvēt šeit rūpnīcu. Jūs redzēsiet Oņegas ezera skaisto krastmalu, Petrozavodskas Valsts universitāti, Muzikālo teātri, Nacionālo bibliotēku. Petrozavodskas arhitektūras simbols ir Aleksandra Ņevska katedrāle, viena no skaistākajām pilsētas celtnēm. Iekārtošanās viesnīcā. Brīvs laiks. Piedāvājam doties ekskursijā uz Kiži salu. Pārbrauciens ar ātrgaitas kuteri «Komēta» pa Oņegas ezeru uz Kiži salu*. Visa sala ir brīvdabas koka arhitektūras muzejs. 176 gadu garumā ar nezināmu meistaru rokām tika veidots unikāls arhitektūras ansamblis. Preobraženskas baznīca, kas ar saviem divdesmit diviem torņiem tiek uzskatīta par neatkārtojamu paraugu, tautas koka arhitektūras virsotni, Pokrova baznīca, kapsētas zvanu tornis, zemnieku mājas, saimniecības ēkas un visvecākā koka baznīca Krievijā – Lazarja Augšāmcelšanās baznīca. Koka baznīcas, kas atrodas uz Kiži salas ezera ziemeļu daļā, iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Vērtīgākie arhitektūras un kultūras pieminekļi ir divas neparastas koka baznīcas, kas celtas 18. gadsimtā. Atgriešanās Petrozavodskā. Brīvais laiks. Pastaiga pa slaveno pilsētas krastmalu. Nakts viesnīcā.

4. diena

Brokastis. Pārbrauciens uz Karēlijas pilsētu Kemu. Ekskursija Karēlijas bērzu dabas rezervātā „Kivač”. Jums pastāstīs, kāpēc izstrādājumi no karēlijas bērzs ir unikāli. Redzēsim vienu no daiļākajiem ūdenskritumiem Karēlijā un izbaudīsim neparasti dzidru un svaigu Karēlijas gaisu. Ir iespēja izpeldēties, vai izbaudīt pastaigu gar ezera krastu. Pārbrauciens uz pilsētu Medvežegorska, kas atrodās Oņegas ezera krastā. Pusdienas. Karēlijas fabrikas „Karēlijas raksti” apmeklējums. Šī unikālā vieta ir pati lielākā visā Ziemeļrietumu Krievijā, kas strādā ar Krievijas rakstu saglabāšanu un kultūru. Jūs redzēsiet linu un kokvilnas izstrādājumus ar visdažādākiem rakstiem. Būs iespēja iegādāties roku darbus, īstus rakstu lakatus un daudz ko citu. Ar katru mūsu pieturu, mēs arviet tuvāk esam Baltajai Jūrai! Pārbrauciens uz Rabocheostrovsk - mēs esam klāt pie Baltās Jūras! Nakts viesnīcā Baltās Jūras krastā.

5. diena

Brokastis. Transfērs uz Jūras ostu. Brauciens ar tvaikoni uz Solovku arhipelāgu pa Balto jūru. Ekskursija "Soloveckas klostera vēsture un arhitektūra": teritorija, katedrāles, sienas, torņi, nekropole, Solovku kremlis – viss ir iekļauts UNESCO mantojuma sarakstā. Pusdienas. Ekskursija pa Soloveckas klosteri. Iepazīšanās ar Soloveckas kremļa centrālo arhitektūras kompleksu un saimniecības būvēm, muzeja ekspozīcijas apmeklēšana. Ekskursija uz Soloveckas labirintu rekonstrukciju. Var iznomāt riteņus vai aiziet kājām uz dambi, kas savieno divas salas – grandiozs akmens tilts, ap kilometru garumā 6 metru platumā. Būvēts latīņu burta S formā, XIX.gs. 60-tos gados. Vakarā atgriešanās viesnīcā jūras krastā.

6. diena

Brokastis. Izbraucam uz Petrozovodsku. Karēlija – Tā ir unikāla pasaules vieta, zilo ezeru zeme, balto nakšu un saulaino dienu zeme, bagāta ar medījumu un zivīm zeme, kurā daba atklāj daiļākos skatus, klintis, ezerus un jūras. Atbraucot uz Karēliju, šeit, gluži kā citā dimensijā, laiks apstājas, daba ir palikusi cilvēku neskarta un saglabājusi savu noslēpumu. Pusdienas Medvežegorskā, Oņegas ezera krastā. Pēc pusdienām, unikāla Karēlijas ciema Kiņerma apmeklējums. Šajā ciemā atrodās tikai septiņpadsmit dzīvojamās mājas! Dažas no šīm ēkām tika celtas vēl XVI gs. Ciema centrā atrodās Smoļenskas Dieva mātes baznīca, celta XVII gs. Dotā brīdī ciems ir Karēlijas kultūras mantojuma sarakstā un tiek aizsargāts. Nakts viesnīcā Petrozovodskā.

7. diena

Brokastis. Dodamies uz Sortavalo pusi. Ekskursija kalnu parkā „Ruskeāla”. Parks ir iekļauts Krievijas kultūras mantojuma sarakstā, un ir iekļauta Krievijas daiļāko top desmit sarakstā. Šeit tiek apvienota dabas varenība un daiļums. Milzīgi, balti-pelēki ieži, marmora karjers, kas slejās augšup no zilā ūdens, nespēj atstāt vienaldzīgu! Brauciens uz Ruskeālu ūdenskritumiem – slavenās filmas “Bet rītausmas šeit klusas...” filmēšanas vietu. Pēc Jūsu vēlēšanās tiek piedāvāts 2h nobrauciens ar plostu pa Šujas upi. Daiļā Karēlijas daba, meži un upes krasti – šīs vietas ir uzskatītas par vienām no skaistākajām Krievijā. Jūs sagaida pikniks mežā pie ugunskura ar plaši pazīstamo Karēlijas balzāmu. Pārbrauciens uz Sortavala pilsētu - viena no senākajām Karēlijas pilsētām. Pilsētā starp nelielām koka mājiņām un daudzstāvu koka mājām mēs redzēsim pārsteidzoši skaistas celtnes, kuras XIX gadsimta beigās uzbūveja somu arhitekti. Sortavalo tiek dēvēta par sudraba vītolu pilsētu, jo tā ir zaļiem kokiem bagāta. Brīvs laiks Sortavalo. Nakts viesnīcā.

8. diena

Brokastis. Brīvs laiks Sortavalo pilsētā. Piedāvājam doties uz Valaam salu. Brauciens pa Ladogas ezeru uz Valaama salu*. Apskates ekskursija klostera centrālajā ciemā, Spaskas Preobraženskas katedrāles apmeklējums. Jo sevišķi skaisti šeit izskatās zvanu tornis, Svētie vārti, Jaroslavļas brīnumdaru baznīca, Spasas Preobraženskas katedrāle, mūku celles korpuss, ēdamzāle un klostera pārziņa istabas.  Nikolas, Voskresenskas un Gefsimana mūku mītņu apmeklējums. Pusdienas. Atgriešanās Sortavalas pilsētā. Pārbrauciens uz Sanktpēterburgu. Sanktpēterburgā Jūs sagaida neliela pietura, lielveikala apmeklējums un pauze karstai maltītei. Izbraukšana uz Rīgu. Nakts ceļā.

9. diena

Atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta (kondicionieris, WC, video un audio) pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas ar norādi “par papildus samaksu”/atzīmētas ar „*”
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: 6 brokastis, 3 pusdienas

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Vīza uz Krievijas Federāciju (Latvijas pilsoņiem)
 • Nobrauciens ar plostu pa Šujas upi (2h), pikniks ar balzamu: 30 EUR
 • Ekskursija uz Kiži salu - 60 EUR (ieejas biļetes, pārbrauciens ar kuteri, ekskursija)
 • Ekskursija uz Valaama salu - 65 EUR (ieejas biļetes, pusdienas, pārbrauciens ar kuteri, ekskursija)
 • Ekskursija uz Solovku salām - 80 EUR (ieejas biļetes, pusdienas, pārbrauciens ar kuteri, ekskursija)
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 160 EUR
 • Papildvieta autobusā – 100 EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.

Svarīga informācija:

 • Krievijas Federācijas vīzas noformēšanai ir nepieciešama pase un 1 fotogrāfija (3,5x4,5cm, krāsaina uz balta fona). Vīza aizņem 11 darba dienas. Pases derīguma termiņām ir jābūt lielākam par 6 mēnešiem no tā datuma, kurā atgriežamies no Krievijas. Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Ārvalstu pilsoņiem nepieciešama reģistrācija. Reģistrācijas cena viesnīcā no 200 RUB. 
 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī.
 • Jābūt: Privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā. Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) Krievijas Federācijā nedarbojās.
 • Braucot uz Karēliju lūgums atcerēties, ka mēs apmeklējam daudz garīgu vietu, tai skaitā darbojošos klosterus. Lūgums atcerēties ņemt līdzi atbilstošu apģērbu! Sievietēm: lakatu, ar kuru var apsegt galvu, un garus svārkus, vai vēl vienu garu lakatu, kuru var apsiet apkārt pa virus biksēm. Vīriešiem: garas bikses, lūgums neiet svētās vietās ar šortiem, kuri atver ceļus. Lūgums atcerēties, ka svētās vietās ir aizliegts filmēt un bildēt!
 • Karēlijā, jebkurā gada laikā, laika apstākļi var krasi mainīties. Paņemiet līdzi vēl vienu apavu pāri, ņemiet vērā, ka var būt lietus, un var būt auksts – ņemiet siltas drēbes (pat vasarā), atcerieties: mēs būsim tuvu pie Polārā loka! Ņemiet līdzi arī līdzeki pret odiem, jo tie mēdz būt Karēlijā ļoti uzmācīgi!

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.