Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

Melleņu svētki Vestienā

Ceļojuma ilgums:
1 diena
Ēdināšana:
RO
Ceļojuma datumi:
11.08.2019- 11.08.201926,00 Eur
Pieteikties

Melleņu svētki Vestienā, mellenādes, Gaiziņkalns, ainavu dārznieces Aijas dendroloģiskais dārzs…

Attēlu rezultāti vaicājumam “Mellenes”

Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi.
Braucienam var pievienoties arī pa ceļam, iepriekš norādot iekāpšanas vietu: Salaspilī, plkst. 8:10 Ogrē, “Priedītes”, Lielvārdē, ~8:50 Aizkrauklē (Lāčplēša iela 2)...
Kafijas pauze “Liepkalnos” Daugavas krastā.
 
~ 10:00 Kalsnavas dendroloģiskā dārza “Igaijas” apskates ekskursija kopā ar saimnieci Aiju - Latvijā pazīstamo ainavu dārznieci. Augustā acis priecēs ziedošās hortenzijas, ziliem ziediņiem sveiks perovskijas (krievu rozmarīns), zelta jāņogu iekrāsojušās lapiņas… Priežu meža un Aiviekstes upes ieskautajā lauku sētā 2,5 hektāru platībā vietu raduši pieredzes bagātās dārznieces lolojumi - ap 1500 koku, krūmu un ziemciešu dažādības. Saimniecībā vērojama bagātīga augu kolekcija, kur sastopami dažādi retumi, jaunas koku dekoratīvās formas, netradicionāli pārtikas augi un ziemcietes. Savdabīgajā dārzā vietu raduši augi no visas Pasaules: Eiropas, Ziemeļamerikas un Tālajiem austrumiem. Svešzemju augi uz Latviju atceļojuši kā suvenīri no saimnieces tālajiem pieredzes braucieniem. Zīmīgs ir fakts, ka visi stādījumi “Igaijās” ziemā netiek segti un liela daļa kolekcijas materiālu ir izaudzēti uz vietas saimniecībā no sēklām, spraudeņiem un potzariem.
 
~ 12:00 (svētku sākums no plkst. 11:00) Melleņu svētdiena Vestienas „Jāņkalnos”.
Spēcīgais un simboliskais dzimtas uzvārds Ozoliņš, paaudzēs mantotais darba tikums, mīlestība un cieņa pret zemi, unikālā Vidzemes augstienes daba, teiksmainā Kāla ezera dzidrais tuvums devis mums drosmi izveidot ģimenes uzņēmumu, kas jau vairākās paaudzēs nodarbojas ar augļu un ogu ražošanu un realizāciju. Tēva Ulda Ozoliņa saimniekošanas laikā tika iekopta viena no lielākajām krūmmelleņu audzētavām Madonas novadā 7 ha platībās, bet šobrīd dēla Māra Ozoliņa pārraudzībā esošajos 20 ha tiek rūpīgi kopti melleņu stādījumi, kas draudzīgi sadzīvo ar zemeņu, aveņu un rabarberu stādījumiem, cidoniju, ābeļu, smiltsērkšķu un bumbieru rindām, arī Latvijas lielāko ogu – ķirbi. Vai esat baudījuši Mellenādes konfektes, kuras gatavotas no gardajām lielogu mellenēm?
 
Ekskursija pa saimniecību, skatot ogu dārzus un pārstrādes cehu, suņu izrāde, tejāteri un citi priekšnesumi. Godā celta brīnumgardā oga - mellene. Lielogu melleņu lasīšana un pilniem vaigiem ēšana, melleņu gardumu tirdziņš, lielogu melleņu stādu iegāde u.c.
Radošās darbnīcas bērniem, zibakcijas un konkursiņi. Mīkstās atrakcijas, vilcieniņš un citi pārsteigumi. Vietējo labumu tirdziņi. “Jāņkalnu” melleņu ievārījumu, sulu, sīrupu, tēju, pat marmelādes konfektes par īpaši patīkamām cenām, melleņu - jogurta saldējumu un sorbertu, ar ko mūsu novadā pirmo reizi viesosies mājas saldējums, SIA “Domu pietura” piesātināto mājas melleņu vīnu, kā arī “Madonas karameles” gaisīgo melleņu cukurvati. Paralēli notiks pārgājieni pa apkārtni un viesus priecēs Kultūras programma.
 
Līdzi: labu omu, naudiņu gardumiem un atsevišķām maksas atrakcijām; plediņu, ar ko segt siena maisus, priekšnesumus skatoties. Spainīšus, ko pašiem pildīt ogām, pasākumā būs iespējams iegādāties par samaksu.
 
Līdzās Kāla ezers. Noslēgumā apmeklēsim 7 km attālo Gaiziņkalnu.

Mājupceļš... Atgriešanās Aizkrauklē, tad Ogrē, Rīgā ap plkst. 20:30.

Cenā iekļauts:

  • tūristu klases autobusa noma;
  • gides – grupas vadītājas pakalpojumi.

Iespējamie papildus izdevumi:

  • Kalsnavas dendroloģiskā dārza “Igaijas” apmeklējums: 1.50 EUR / 1 EUR - bērns;
  • Z/S “Jāņkalni”: svētku brīvais apmeklējums;
  • papildvieta autobusā: 10 EUR.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu, ja tā nav Rīga.

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.


SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR CEĻOJUMA PROGRAMMU, DATUMIEM UN CENĀM JAUTĀJIET MŪSU CEĻOJUMU KONSULTANTIEM!
RAKSTIET MUMS UZ E-PASTU
VAI ZVANIET UZ ZEMĀK NORĀDĪTAJIEM TELEFONA NUMURIEM

GAIDĪSIM JŪS CIEMOS!
SIA "Via Bono" Brīvības iela 22, Ogre, LV- 5001
tālrunis: 65071900
mob.tel: 26346644, 29433962
                                                 e-pasts: info@viabono.lv