Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

LIELAIS RIETUMĀFRIKAS CEĻOJUMS – GAMBIJA UN SENEGĀLA AR BEDIKU ZEMI

Ceļojuma ilgums:
17 dienas
Ēdināšana:
HB
Ceļojuma datumi:
18.01.2022- 03.02.20222895,00 Eur
Pieteikties

Lidojums Rīga – Dakāra un Bandžula – Rīga.

Bediku zeme ir gluži kā Rietumāfrikas krustceles un gabaliņš no Mali un Gvinejas uz Senegālas zemes – Fouta Djallon klinšu kalni un šimpanzes šeit iemaldījušās no Gvinejas, reģionam visā garumā cauri vijas Gambijas upe, bet kolorītās bassari un bediku ciltis bēgot no islamizācijas pirms vairākiem gadsimtiem atmigrējušas no blakus esošās Mali. Rietumāfrikas Staburags – 110 m augstais Dindefelo ūdenskritums – šaura un ūdens ziņā trūcīga kaskāde, bet tās pakājē iekārtojies atsvaidzinošs dabas baseiniņš, ko ieskauj augstas klintis un vienīgais Gvinejas lietusmežu pleķītis Senegālā. Šimpanzu fotomedības Dindefelo rezervātā, kur ar nelielu veiksmes palīdzību ceļotāji var vērot mūsu spalvainos radiniekus savvaļā. Dandes plato ala, kur sākas Dindefelo ūdesnkritums un Dents klinšu stabi, kas no augšas noraugās pār plašo līdzenumu. Fouta Djallon klinšu kalni, kas ne tikai paver gleznainas ainavas un dažus interesantus akmens veidojumus, bet arī gadsimtiem kalpoja kā slēptuve, lai pasargātu unikālo,  tradīcijām bagāto bediku cilts kultūru no Mali Impērijas nagiem. Āfrikas pastkarte – simpātiskie Ethiwar un Andyel bediku cilts ciemi (UNESCO) ar fotogēniskajām būdiņām, kas gleznaini iekārtojušies uz klinšu kalnu plato un prasa nelielu piepūli, lai tos sasniegtu.

Parc National du Niokolo-Koba (UNESCO) – lai gan pamatīgi cietis malumedniecības dēļ, tomēr tas joprojām ir dzīvniekiem bagātākais nacionālais parks Senegālā, kur joprojām mājo 80 zīdītāju sugas, bet ar lielu veiksmes palīdzību te var redzēt pat pa kādai lauvai vai leopardam.
Senegālas galvaspilsēta Dakāra – franču koloniālās ēras ēkas, kolorītie un eksotiskie tirdziņi un 49 m augstais, bronzā lietais Āfrikas Renesanses piemineklis. Unikālais rozā nokrāsas sāls ezers Lac Rose – vieta, kur senāk finišēja slavenais Parīze–Dakāra rallijs. Noflaye bruņurupuču centrs. 15.–19. gs. galvenais vergu tirdzniecības centrs Rietumāfrikā Goree sala (UNESCO) – apaļais Fort d’Estrees cietoknis, krāsaino namu vecpilsēta un bēdīgi slavenā Vergu māja. Bandia baobabu mežs – milzīgie baobabu koki ir arī Senegālas simbols, ne tikai Madagaskaras. Degunradžu, žirafu, zebru, antilopju, krokodilu, pērtiķu un citu Āfrikas dzīvnieku fotomedības ar baobabiem bagātajā Reserve de Bandia rezervātā.
Izbrauciens ar laivu pa plašās Sine-Saloum upju deltas (UNESCO) lagūnām, smilšu salām, kanālu labirintiem un mangrovju mežiem, iepazīstot bagāto Rietumāfrikas putnu pasauli. Sangomar – gara smilšu pussala, kas iestiepjas Atlantijas okeānā. Djiffer zvejnieku ciems ar Senegālai tik raksturīgajām apgleznotajām senegāliešu laivām. Joal-Fadiouth – no gliemežvākiem veidota sala un ciemats, kur brālīgi kopā sadzīvo musulmaņu un kristiešu komūnas.

Safari brauciens Fathala rezervātā, meklējot dažādus Āfrikas dzīvniekus, tai skaitā lielāko antilopi pasaulē, Rietumu dižantilopi (Western Giant Eland), kuras arodas uz izmiršanas sliekšņa. Pastaigas ar lauvām – unikāla iespēja doties pastaigā ar zvēru karaļiem, kas uzauguši Fathala rezervātā.
Gambijas galvaspilsēta Bandžula, kas uzcelta uz Svētās Marijas salas – vienas no trim Kurzemes Hercogistes bijušajām teritorijām Rietumāfrikā. Par Gambijas Stounhendžu dēvētie Wassu Stone Circles – 11 antīki akmens megalītu apļi, no kuriem lielākie sniedzas 2,5 m augstumā. Izbrauciens ar laivu pa River Gambia nacionālo parku, kur Gambijas upē ir cerības vērot nīlzirgus un krokodilus, bet pie trim Baboon Islands salām šimpanzes un paviānus. Senais Gambijas vergu centrs Fort James (Jēkaba forta) sala – pirmā Kurzemes Hercogistes teritorija Gambijā, kur joprojām var aplūkot kurzemnieku celtā Jēkaba cietokšņa drupas. Hercoga Jēkaba no vietējā Kombo karaļa nopirktā teritorijā esošais Jufureh ciems pasaules atpazīstamību iemantojis kā verga Kunta Kinteh dzimtais ciems slavenā amerikāņu bestsellerī Roots (Saknes).

Mērkaķu fotomedības Bijilo Forest parka džungļos. Svētais Kachically krokodilu dīķis, kur vietējie ierodas veikt auglības rituālus, bet ceļotāji samīļot biedējošos krokodīlus. Atpūta Atlantijas okeāna apskalotajās Gambijas pludmalēs.

Ceļazīmes cenā ietilpst:
lidojumi Rīga – Istanbul – Dakar; Banjul – Istanbul – Rīga (ekonom. klase; 30 kg nododamā bagāža, ēdināšana);
lidostu nodokļi; transporta pakalpojumi ceļojuma laikā (autobusi, laivas un safari džipi rezervātos);
naktsmītnes pēc apraksta (kopā 14 naktis): ***, ***+ viesnīcas un tūristu klases viesnīcas/ekolodžas; divviet.
numuros ar WC/dušu; Dindefelo un pie Gambijas upes (kopā 3 naktis) ļoti vienkāršas lodžas ar kopējo WC/dušu ;
14 brokastis, 14 vakariņas (izņemot 02.02) un 12 pusdienas (katru dienu izņemot 24.01, 01.02 un 02.02);
ekskursijas un ieejas maksas ceļojuma programmā minētajos apskates objektos un dabas parkos ;
veselības apdrošināšana ar Covid-19 riska segumu
.

Ceļazīmes cenā neietilpst:
personīgie izdevumi; dzērieni pusdienās un vakariņās; ieejas maksa izklaides vietās, muzejos un apskates
objektos, kuri nav iekļauti ceļojuma programmā;
dzeramnaudas un tamlīdzīgi maksājumi atbilstoši konkrētās valsts tradīcijām un tūrisma industrijas prasībām.
Klientam jārēķinās, ka dzeramnaudas veidos papildu izmaksas ~100 EUR apmērā, kas jāsamaksā tiešajiem
pakalpojumu sniedzējiem Senegālā un Gambijā.

Ieceļošanas nosacījumi:
!!Senegāles un Gambijas robežas atvērtas visiem ceļotājiem, uzrādot negatīvu PCR testa rezultātu!!


                SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR CEĻOJUMA PROGRAMMU, DATUMIEM UN CENĀM                                                JAUTĀJIET MŪSU CEĻOJUMU KONSULTANTIEM!
                                                      RAKSTIET MUMS UZ E-PASTU
                        VAI ZVANIET UZ ZEMĀK NORĀDĪTAJIEM TELEFONA NUMURIEM

                                                          GAIDĪSIM JŪS CIEMOS!
                      SIA "Via Bono" Brīvības iela 4B, Ogre, LV- 5001
                                               tālrunis: 65071900
                                      mob.tel: 26346644, 29433962
                                         e-pasts:  info@viabono.lv