Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

Pakistāna ar Kirgizstānu un Rietumķīnu

Ceļojuma ilgums:
17 dienas
Ēdināšana:
HB
Ceļojuma datumi:
12.09.2019- 28.09.20193195,00 Eur
Pieteikties

PAKISTĀNA AR KIRGIZSTĀNU, RIETUMĶĪNU UN AMRITSARU – STARP ČETRĀM AUGSTĀKĀM PASAULES KALNU GRĒDĀM

Saistīts attēls


Kalni, kalni un vēlreiz kalni. Tie ir Pakistānas lielākais magnēts un tajā pašā laikā noslēpums. Vienīgā valsts pasaulē, kurā atrodas trīs augstākās kalnu grēdas: Himalaji, Karakoruma un Hindukuša kalni, bet ceturtā augstākā grēda – Pamira kalni – piekļaujas Pakistānai kaimiņvalstu Kirgizstānas un Rietumķīnas teritorijās.

Lidojums Rīga – Biškeka.
Kirgizstānas galvaspilsēta Biškeka. Tjanšanu kalnu zaļojošās ielejas Ala-Archa nacionālajā parkā. Buranas tornis un Akmens karavīri – paliekas no senās Karakanīdu valsts galvaspilsētas Balasagunas, kuras noriets sākās ar Čingishana armijas invāziju.
Lidojums Biškeka – Oša.
Oša – 3000 gadus sena Kirgizstānas pilsēta, kurai cauri veda viens no Zīda ceļa atzariem. Sary Mogul kirgīzu ciematiņš, no kura paveras lieliski skati uz Pamira kalnu grēdu un 7134 m augsto Ļeņina smaili.
Viens no galvenajiem Lielā Zīda ceļa centriem – antīkā Kašgara Ķīnas rietumos. Kolorītais Kašgaras bazārs, uz kuru pulcējas Centrālāzijas tautas no malu malām, ļaujot mūsdienu ceļotājiem daļēji sajust senā Zīda ceļa auru. Pasaules augstākā klinšu arka, kas paceļas gandrīz 500 m augstumā, Shipton’s Arch – par Pazudušo arku saukto akmens tiltu 1947. g. atklāja slavenais britu alpīnists Šiptons, bet kopš tā laika neviens nespēja to atrast, līdz National Geographic ekspedīcija 2000. gadā to no jauna atklāja. Iespējams, skaistākais planētas ceļš un par 8. pasaules brīnumu dēvētais Karakoram Highway, kas savieno Pamira kalnus Ķīnā ar Karakoruma un Himalaju kalniem Pakistānā. Viena no Karakoram Highway pastkartēm un pērlēm Karakula ezers, kura krastā vērojamas kirkīzu un tadžiku jurtas, bet fonā paceļas divas augstākās Pamira kalnu virsotnes – iespaidīgie Muztag Ata (7546 m) un Kongur Tagh (7649 m) kalni.
Khujarab Pass kalnu pāreja (4700 m v.j.l.) kalpo kā Ķīnas – Pakistānas robeža un ir augstākā vieta uz Karakoram Highway, kur, ja paveicas, var ieraudzīt Marko Polo kalnu aitas. Baltais Passu ledājs – iespaidīga ledus upe Pakistānas ziemeļos. Slavenais un nervus kutinošais Passu iekārtais tiltiņš – tradicionāls vietējo veids, kā šķērsot upi. Fjordam līdzīgais tirkīzzilais Atabadas ezers, kurš izveidojies, applūstot vienam no Karakoram Highway posmiem. Viegla pastaiga līdz sniegoto kalnu ieskautajam Hoper ledājam. 7000–8000 metru augstu virsotņu ielenktā Hunzas ieleja – Pakistānas skaistākā un slavenākā ieleja, kuras pasakainās ainavas, cilvēku gaišums un ilgais mūžs iespaidoja britu rakstnieku Hiltonu Šangrilas leģendas radīšanai. Ikoniskais Rakapoši kalns (7790 m v.j.l.). Baltit forts – seno Hunzas valdnieku rezidence pakalna galā. Altit forts un 1000 gadus senais ciematiņš, kur dzīve maz mainījusies kopš viduslaikiem. Aizraujošs un adrenalīna pilns brauciens ar džipu gar kalnu krauju līdz Fairy Point. Pārgājiens kalnos uz Pasaku pļavu (Fairy Meadows), no kuras paveras pasakainākie skati ar leģendāro Nanga Parbat kalnu (8125 m v.j.l.), sauktu arī par Slepkavu kalnu. Jaglot – vieta uz Karakoram Highway, kur tiekas planētas trīs augstākās kalnu grēdas: Himalaji, Karakoruma un Hindukuša kalni. Senā budisma citadele Taxila – viena no bagātākajām arheoloģiskajām vietām Āzijā, kur uzplauka unikālā Gandāras kultūra. Pakistānas modernā galvaspilsēta Islamabada un ikoniskā karaļa Faisala mošeja. Militārās arhitektūras mākslas darbs – Rohtas forts ar 10-18 m augstiem mūriem un 68 bastioniem. Senā Mogulu impērijas galvaspilsēta un Tūkstoš un vienas nakts pasakas pilsēta Lahora. Badshahi Mosque – mogulu mākslas šedevrs un viena no lielākajām mošejām pasaulē.
Kolorītā, amizantā un emociju pilnā Wagah – Indijas un Pakistānas robežas slēgšanas izrāde saulrieta laikā. Amritsara – viena no senākajām Indijas pilsētām un sikhu galvenā svētvieta.
Lidojums Amritsara – Deli – Rīga.

SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR CEĻOJUMA PROGRAMMU, DATUMIEM UN CENĀM JAUTĀJIET MŪSU CEĻOJUMU KONSULTANTIEM!
RAKSTIET MUMS UZ E-PASTU
VAI ZVANIET UZ ZEMĀK NORĀDĪTAJIEM TELEFONA NUMURIEM

GAIDĪSIM JŪS CIEMOS!
SIA "Via Bono" Brīvības iela 22, Ogre, LV- 5001
tālrunis 65071900
mob.tel: 26346644, 29433962