Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

KALMĀRA MAIJA SVĒTKOS

Ceļojuma ilgums:
4 dienas
Ēdināšana:
BB
Ceļojuma datumi:
28.04.2018- 01.05.2018349,00 Eur
Pieteikties
Ceļojums piemērots: visiem, kas vēl nav iepazinuši Zviedrijas skaistākās daļas Baltijas jūras krastā ar pazīstamu jūru, gleznām ainavām, nesteidzīgu ikdienas ritējumu, bagātīgu vēsturi un labi saglabātām tās liecībām. 
Lidojumu izpilda avio kompānija Air Baltic ar Bombardier DH4 (76 vietas) tipa lidmašīnu.  
Lidojuma ilgums:  
Rīga - Kalmāra: 1h 30 min   
Kalmāra  - Rīga: 1h 25 min  
 
Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 20 kg reģistrētā bagāža  
 
Gaisa temperatūra: ap 12C dienā, ap 3C naktī Laikapstākļi: īslaicīga lietus iespējamība 19%, vējains 
Jāņem līdz: ūdensnecaurlaidīgs, silts apģērbs un apavi/lietussargs 
Laika starpība ar Latviju: 1 stunda 
Valūta: Zviedrijas krona SEK, kurss 1 EUR = 9.95 SEK


Ceļojums no 28.04. 2018 - 01.05.2018.


Ceļojuma cena: 349.00EUR
(1personai) Lidojums + Viesnīca


Aviobiļete Rīga - Kalmāra - Rīga      Cena
169.00EUR (1personai)

Kalmāras pilsētas ekskursija

1 diena
04:30 Transfers no lidostas uz viesnīcu 
08:00 Došanās kājām no viesnīcas 
Pirmās dienas ekskursijas laikā vispirma apskatīsism Kalmaras pilsētas centru, kas, pēc dāņu iebrukuma un senās pilsētas izpostīšanas, 1640. gadā tika pārcelts no vietas līdzās ostai uz daudz drošāko Kvarnholmenas salu. Te varēs apskatīt rūpīgi atjaunotas vecās celtnes un nocietinājumu paliekas no tā laika, kad Kalmara bija viena no nozīmīgākajām Zviedrijas pilsētām. 
Pēc tam dosimies uz Kalmāras muzeju ar tā bagātīgo artefaktu krājumu, bet ekskursijas noslēguma daļā apmeklēsim Kalmāras pili. 
(Ekskursijas ilgums ~ 3 stundas) 
N.B. Ekskursijas laikā paredzēts noiet ar kājām ~ 6 km
Cena:  50 EUR 
Cenā iekļauts: angļu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieeja Kalmāras muzejā un Kalmāras pilī.

Ekskursija uz “Stikla karaļvalsti”
2 diena
09:00 Izbraukšana no viesnīcas 
Otrās dienas ekskursiju veltīsim Smolandes stikla darināšanas reģionam, kurā pirmās darbnīcas, kurās ar rokām veidoja stikla priekšmetus, atvēra 1742. gadā. Divās stikla pūšanas darbnīcās varēsim izsekot, kā tiek darināti gan stikla ikdienas priekšmeti gan mākslas darbi no stikla. Vispirms dosimies uz Maleras stikla darbnīcu un veikalu, kurā atrodami slavenā zviedru mākslinieka Mata Johanssona veidotie stikla darinājumi. Dienas gaitā apmeklēsim arī Kosta stikla darbnīcu, kur atrodas viena no pasaulē pazīstamākajām stikla mākslas darbu izstādēm. Te mūsu acu priekšā tiks izgatavotas kristāla glāzes. 
(Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas) 
Cena: 90 EUR 
Cenā iekļauts: transports, angļu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieeja Maleras un Kosta stikla ražošanas darbnīcās, pusdienas (ūdens, kafija/tēja iekļauta cenā)

Cenā iekļauts:
- Lidojums Rīga - Kalmāra - Rīga;
- Transfērs lidosta - viesnīca - lidosta;
- Dzīvošana DBL numurā 4* viesnīcā ar brokastīm;
- Nododamā bagāža 20kg + 8kg rokas bagāža;
- Pārstāvja pakalpojumi un atbalsts.


Cenā nav iekļauts:
- Piemaksa par vienvietīgu numuru 120.00EUR;
- Ekskursijas,papildus serviss,personīgie izdevumi;
- Apdrošināšana.


Viesnīca Calmar Stadshotel 4*
Viesnīca Calmar Stadshotel 4* izvietojusies iespaidīgā Art Nouveau ēkā pilsētas centrālajā laukumā Stortorget. Pilsētas centrālā stacija ir 3 min gājiena attālumā, bet līdz pludmalei jāiet apmēram 5 min. Kalmāras pils atrodas kilometra attālumā no viesnīcas. Plašajās istabās viesiem piedāvā: satelīta TV, WI-FI, fēnu, piederumus kafijas vai tējas pagatavošanai. Dažās no istabām ir arī minibārs, seifs un gaisa kondicionieris. Brokastu bufete un pusdienas tiek piedāvātas pirmā stāva ziemas dārzā, bet vakariņas - restorānā „Pipes of Scotland”. Dzērienus var nobaudīt bārā. 
Viesnīcā ir atvēlēta īpaša telpa bērnu rotaļām. Lasītājiem domāta viesnīcas bibliotēka. Pieejama arī maksas stāvvieta. 
Check-in: 15:00 
Check-out:12:00

INFORMĀCIJA:
Nepilnus pustūkstoš kilometrus no Zviedrijas galvaspilsētas Stokholmas, valsts dienvidaustrumu daļā atrodas Kalmāra – tāda paša nosaukuma lēnes centrs un lielākā pilsēta, kuras kopējā platība ir nepilni 20 km2 un kurā dzīvo tuvu pie 50000 iemītniekiem. 
Kalmāra ir izvietojusies Baltijas jūras krastā un ūdens tuvums ir jūtams ik uz soļa. Pilsētas centrs Kvarnholmen atrodas pats uz savas salas un līdz Baltijas jūras lēzenajai piekrastei, rokā šūpojot pludmales somu, var aiziet tieši pa pilsētas galveno ielu. Savukārt, līdz otrajai lielākajai Zviedrijas salai Ēlandei var aizbraukt pa 6 kilometrus garo Ēlandes tiltu. Baltās pludmales ( Kattrumpan, Kalmarsundsbadet, Langviken un Vagbrytarbadet), kas stiepjas visapkārt pilsētai un lepojas ar labu infrastruktūru, ir viens no iemesliem, kāpēc Kalmāra jau vairākus gadus uzvar Zviedrijas iedzīvotāju aptaujā par labāko Vasaras atpūtas pilsētu. 
Kalmāra ir moderna pilsēta, kas piedāvā visu, ko vien mūsdienu cilvēks var vēlēties, taču vēstures elpa jūtama ik uz soļa. Tās teritorija bijusi apdzīvota jau no akmens laikmeta – te atrasti akmens laikmenta apbedījumi. Par ko līdzīgu pilsētai šeit runā jau no 11. gadsimta un tās ģerbonis atzīts par visvecāko Skandināvijā. Jau 12. gadsimtā pilsētā sāka būvēt sargtorni, ko nākamajos gadsimtos paplašināja, liekot pamatus slavenajai Kalmaras pilij. Karaliene Margareta I šeit saaicināja ziemeļvalstu karaļus, kuri 1397. gada 13. jūnijā noslēdza Kalmāras Ūniju, kas gandrīz uz diviem gadsimtiem apvienoja Zviedriju, Dāniju, Norvēģiju un tās jūras teritorijas. Kalmāras pils pilnībā tika pabeigta 16. gadsimtā, kļūstot par to iespaidīgo renesanses laikmeta celtni, kādu to var redzēt mūsdienās. Ja, kā visās senajās pilsētās, iedzīvotāju mājokļi sākotnēji bija izvietojušies visapkārt pilij un tai līdzās esošajam līcim, tad pēc 1611. gada dāņu uzbrukuma un pils aplenkuma, pilsētu tika nolemts pārcelt drošākā vietā – uz Kvarnholmenu. Jauno pilsētu 17. gadsimta pirmajā pusē veidoja atbilstoši renesanses laikmetā pieņemtājiem pilsētbūvniecības plāniem . Tajā pašā laikā Kalmāra kļuva par diecēzi un pilsētā lika pamatus katedrālei. Pilsēta bija svarīgs Zviedrijas dienviddaļas politiskais un ekonomiskais centrs līdz pat 17. gadsimta beigām, kad valsts robežas tika pārceltas vairāk uz dienvidiem,tāpat kā jaunā militārā jūras bāze. 
Kalmāras pilsētas centrs lepojas ar rūpīgi atjaunotām senajām celtnēm, kurās mūsdienās pārsvarā izvietojušies veikali un restorāni. Ne velti pilsēta divas reizes tika apbalvota ar Eiropas labākās arhitektūras balvu Europa Nostra. 20. gadsimtā Kalmārā bija izvietoti vairāki nozīmīgi rūpniecības uzņēmumi –te ražoja tvaika lokomatīves un vairākas „Volvo”automašīnu paaudzes. Trīs gadsimtus pilsētā darbojās arī Kalmāras kuģu būvētava. Pilsētas iedzīvotāju skaitu papildina Kalmāras universitātes 9000 studenti un Zviedrijas lielākās telefonu un mobilā tīkla operatora Telia Sonera pētniecības iestāžu darbinieki. Kalmāras lēņa teritorijā izvietojušās vairākas t. s. Kristāla karaļvalsts darbnīcas. Par Kristāla karaļvalsti dēvē reģionu dinvid Zviedrijā, kurā jau no 1742. gada darbojās neskaitāmas stikla priekšmetu ražotnes. Gandrīz katrā Zviedrijas mājā atrodamas ar roku darināta stiklā glāzes vai arī kāds cits Kristāla karaļvalstī ražots mājsaimniecības vai dizaina priekšmets. Vairāk nekā 6 km garais tilts, kurš atklāšanas brīdī bija viens no pašiem garākajiem Eiropā un kura divas trešdaļas nostiprinātas Baltijas jūras dzelmē, ļauj apskatīt arī Kalmārai blakus esošo Ēlandes salu. Salas ainavai raksturīgas vējdzirnavas, kurās senajos laikos apstrādāja Zviedrijas dienviddaļas bagātīgās graudu ražas, te atrodas Borgholmas pils un Zviedrijas karaliskās ģimenes vasaras rezidence. Tieši skaistās lauku ainavas dēļ dienvid Ēlande, Kalmāru ieskaitot ir iekļauta UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Bet atgriežoties Kalmarā... pavasarī pilsētā zied divi pasaulē ārkārtīgi reti sastopamie t. s. Kabatas lakatiņu koki, kuru ziedi, kā balti nēzdodziņi plīv Baltijas jūras spirgtajā dvesmā.