Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

LIELDIENAS BILBAO /SPĀNIJA/

Ceļojuma ilgums:
5 dienas
Ēdināšana:
BB
Ceļojuma datumi:
29.03.2018- 02.04.2018649,00 Eur
Pieteikties
Ceļojums piemērots: visiem,kam patīk modernas un avangardiskas, bet tai pašā laikā senas Spānijas pilsētas sniegtie piedāvājumi, tiem, kuri aizraujas ar moderno mākslu un arhitektūru, tiem, kas vēlētos iepazīt koloniālās Spānijas impērijas bagātības atainojumu ārpus galvaspilsētas, kā arī tiem, kuriem interesē gadsimtiem izkoptas gastronomijas tradīcijas vienā no pazīstamākiem Spānijas vīna darināšanas reģioniem.
Gaisa temperatūra: ap 13 C dienā,ap 8 C naktī 
Laikapstākļi: īslaicīga lietus iespējamība 60% 
Jāņem līdz: siltas un lietus necaurlaidīgas virsdrēbes un apavus. 
Laika starpība ar Latviju: 1 stunda 
Valūta: EUR
Grupu ekskursijās pavadīs latviski un krieviski runājoši grupas vadītāji. 
Atļautais bagāžas daudzums: 6kg rokas bagāža un 17kg reģistrētā bagāža


Ceļojums no 29.03. - 02.04.2018.(5d)


Ceļojuma cena: 649.00EUR
(1personai) Lidojums + Viesnīca


Aviobiļete Rīga - Bilbao - Rīga      Cena
399.00EUR
(1personai)


1.diena
Plkst.05:00 lidojums Rīga - Bilbao (plkst.07:50)
Plkst.07:50 Transfērs no lidostas uz viesnīcu

Plkst.09:30 Bilbao pilsētas apskates ekskursija
Ekskursijas sākumā ar kājām dosimies apskatīt Bilbao vecpilsētas slavenākos apskates objektus: teātri, Santjago katedrāli, San Nikolasa baznīcu un mazās ieliņas.Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Gugenheima Modernās mākslas muzeju, kura uzbūvēšana pilnībā mainīja pilsētas dzīvi. Pa ceļam apskatīsim Izozaki torņus, Zuri Zubi tiltu, Iberdrolas torni un citas arhitektūras pērles. Ekskursijas laikā Mākslas muzeju, kas pats par sevi ir modernās arhitektūras šedevrs apskatīsim no ārpuses. Ekskursijas noslēgumā dosimies uz vienu no Bilbao piepilsētām Gečo, kur atrodas UNESCO cilvēces vēsturiskā mantojuma sarakstā iekļautais Biskajas piekartilts, kas ir pirmais un vienīgais šāda veida tilts, kurš vēl darbojas. 50 m augstajos tilta pilonos ir ierīkoti lifti tiem viesiem, kuri vēlas redzēt elpu aizraujošu panorāmu uz ostu un Abras līci. 
(Ekskursijas ilgums ~ 5stundas)
Cena: 40.00EUR 
Cenā iekļauts: transports,krieviski runājoša gida pakalpojumi un ieejas biļetes Biskajas piekartilta liftā

2.diena
Brokastis

Plkst.09:00 ekskursija uz San Sebastjanu
Plkst.10:15 ierašanās San Sebastjanā
San Sebastjana jeb Donostija ir pērle La Končas līča krastā. Tā kluva populāra 1886. gadā pateicoties karalienei Marijai Kristīnai un ir spāņu aristokrātijas iemīļota arī mūsdienās. Ekskursijas laikā apskatīsim pilsētas moderno daļu kā arī vecpilsētu: Bueno Pastor katedrāli un pilsētas Domi. Arī San Sebastjanas pils, Miramaras dārzi, teātris un karalienes vārdā nosauktā luksusa viesnīca, kurā apmetās slavenības būs dažas no vietām, ko mums parādīs gids. 
Pēc pusdienām tiks dots brīvais laiks. 
(Ekskursijas ilgums ~ 8stundas)
Cena: 70.00EUR 
Cenā iekļauts: transports,krieviski runājoša gida pakalpojumi un pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts)

3.diena
Brokastis

Plkst.09:00 ekskursija uz Riohu Alavesu
Ekskursijas ievaddaļā dosimies uz mazpilsētu Laguardia, kas ievērojama ar to, ka būdama izejas punkts vīna reģiona izpētei, tā ir interesanta pati par sevi, jo praktiski nav mainījusies no 13. gadsimta, kad to ieskāva augsti aizsargmūri ar četriem vārtiem. Tā tiek uzskatīta par vienu no 44 visskaistākajām Spānijas mazpilsētām. Zem katras mājas šeit atrodas vīna pagrabs un pa pazemes ejām, kas tos savieno, var izstaigāt praktiski visu pilsētu. 
Pēc pusdienām apskatīsim gan veco gan jauno Marķīza de Riskāla vīna darītavu, kuras arhitektonisko veidolu darinājis Gugenheima muzeja autors – kanādiešu arhitekts Frenks Gerijs un pilnībā to integrējis apkārtējā vidē. Šet degustēsim vietējā ražojuma vīnus. 
(Ekskursijas ilgums ~ 8stundas)
Cena: 85.00EUR 
Cenā iekļauts: transports,krieviski runājoša gida pakalpojumi,vīna tūre Marķīza de Riskāla vīna darītavā un vīnu degustācija,pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)

4.diena
Brokastis

Plkst.09:00 ekskursija uz Pamplonu
Pēc divu stundu brauciena ar autobusu, nonāksim Pamplonā- pilsētā ar visaugstāko dzīves līmeni Spānijā, kas atrodas uz dabiski veidotas terases Argas upes baseinā un kalnu ielenkumā. 
Ekskursijas sākumā ar autobusu izbrauksim cauri pilsētas modernajai daļai, apskatot Jamaguči parku, kas radīts iedvesmojoties no Japānas, Planetāriju, slimnīcas kompleksu, Navarras universitāti un pilsētas jaunceltnes. Dosimies arī apkārt Citadelei – cietoksnim, ko 16. gs. lika uzbūvēt karalis Filips II. 
Savukārt, pastaigas ar kājām laikā Vecpilsētā, gids mums pastāstīs par trīs galvenajiem aspektiem, kas ietekmēja Pamplonas vēsturi- pilsētas aizsargsienas, svētceļnieku ceļš cauri pilsētai uz Santjago de Kompostelu un San Fermina festivāls. Pastaiga sāksies Pils laukumā, kas atrodas Vecpilsētas centrā un ir vispopulārākā iedzīvotāju pulcēšanās vieta un turpināsies pa ielu, pa kuru San Fermina festivāla laikā notiek slavenais vēršu skrējiens. 
Pievērsīsim vērību arī 13.gs. gotikas stilā būvētajai Sv. Saturnina baznīcai ar burvīgu baroka stila kapellu, kas veltīta Jaunavai Marijai – ceļotāju aizstāvei un Sv. Lavrenca baznīcai ar Sv. Fermina kapellu. 
Pastaiga noslēgsies Takoneras dārzos. 
Pēc pusdienām apskatīsima arī Pamplonas katedrāli. 
(Ekskursijas ilgums ~ 8stundas)
Cena: 75.00EUR 
Cenā iekļauts: transports,krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts) un ieejas maksa Pamplonas katedrālē

5.diena
Brokastis

Plkst.13:20 transfērs no viesnīcas uz lidostu.
Plkst.15:50 lidojums Bilbao - Rīga (plkst.15:50)

Cenā iekļauts:
- Lidojums Rīga - Bilbao - Rīga;
- Transfērs lidosta - viesnīca - lidosta;
- Dzīvošana DBL numurā 4* viesnīcā ar brokastīm;
- Nododamā bagāža 17kg + 6kg rokas bagāža;
- Pārstāvja pakalpojumi un atbalsts.


Cenā nav iekļauts:
- Piemaksa par vienvietīgu numuru 160.00EUR;
- Ekskursijas,papildus serviss,personīgie izdevumi;
- Apdrošināšana.

 
Viesnīca Barcelo Bilbao Nervion 4*

Barcelo Bilbao Nervion 4* ir mūsdienīga viesnīca Bilbao pilsētas centrā, netālu no Kalatravas tilta,kas šķērso Nervionas upi un 10 min. gājiena attālumā no Gugenheima muzeja.
Ērtajās istabās viesiem piedāvā: satelīta TV,WI-FI, minibāru, gaisa kondicionieri/apkuri, fēnu, seifu, piederumus kafijas vai tējas pagatavošanai. Brokastu bufete un vakariņas tiek pasniegtas viesnīcas restorānā, bet dzērienus var nobaudīt bārā. 
Viesnīcas reģistratūrā palīdzēs noīrēt velosipēdu vai automašīnu.
Pieejama arī maksas stāvvieta.

INFORMĀCIJA:
Ja Jūs vaicātu,kāpēc jābrauc apskatīt Bilbao – pilsētu Spānijas ziemeļos,Biskajas provinces centru, Basku zemes galvaspilsētu, pirmā atbilde, kas iešautos prātā būtu, protams, Gugenheima muzejs.
Pasaulē ir maz tādu pilsētu, kur vienas vienīgas celtnes uzbūvēšana- pat ja tas būtu arhitektūras šedevrs - kardināli izmainītu jebkādu priekšstatu par to. Bilbao vēsture tiek skaitīta pirms un pēc Gugenheima muzeja atklāšanas 1997. gadā. Tomēr ne tikai muzejs ir šīs pilsētas galvenais galamērķis. Bilbao ir pilsēta, kas burtiski satriec ar savu dinamismu, enerģisko dzīves stilu un kultūras bagātību. Tajā pašā laikā tā joprojām ir Spānijas ziemeļu daļas industriālais centrs, kurā dzīvo apmēram 450 tūkstoši Basku zemes iemītnieku (1miljons kopā ar priekšpilsētām), sestā lielākā Spānijas pilsēta, viena no nozīmīgākajām valsts ostām.
Pilsētas atrašanās vieta Nervionas upes grīvā ielejā starp zaļiem pakalniem, auglīgiem līdzenumiem, mežiem un pludmalēm, vienmēr ir bijusi privilēģija un arī iegansts, kāpēc Dons Djego Lopes de Aro to dibināja 1300. gadā.

Vēsture
Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka šajā apkārtnē senie Basku zemes iedzīvotāji mitinājušies jau 2-3 gadsimtus pirms Kristus. Daži vēsturnieki uzskata, ka apmetnes, kuru teritorijā radās pilsēta, pieminētas Plīnija Vecākā un Ptolemaja darbos. Zem Sv. Antona baznīcas atrastas arī 11. gadsimta pilsētas sienas paliekas.
Tomēr Bilbao lepojas ar precīzu savu nodibināšanas datumu – 1300. gada 15. jūnijā vietējais valdnieks un ietekmīgās Aro dzimtas pārstāvis ar municipālo hartu pasludināja jaunās pilsētas dzimšanas dienu. Pilsētai tika piešķirta virkne privilēģiju un nodokļu atvieglojumu, kurus pēc pus gada apstiprināja Spānijas karalis Ferdinands IV.
1511. gada 21. jūnijā Spānijas karaliene Johanna pavēlēja izveidot Bilbao konsulātu, kas daudzus gadsimtus izvirzīja pilsētu par plašo teritoriju, kas atradās Biskajas līča piekrastē un Nervionas upes estuārā, juridisko un administratīvo centru. Konsulāta darbības laikā strauji attīstījās pilsētas infrastruktūra un osta kļuva par vienu no nozīmīgākajām visā valstī.
Šeit 16. gs beigās tika iespiesta pirmā grāmata basku valodā.
1602. gadā Bilbao kļuva par Biskajas provinces galvaspilsētu un turpmākajos gados uzplauka vēl vairāk, pateicoties tuvējos pakalnos atklātajām dzelzs rūdas raktuvēm un veiksmīgai tirdzniecībai ar Angliju un Nīderlandi.
Pilsēta cieta Karlistu karu laikā 19. gadsimtā un Spānijas civilajā karā, tomēr pēc kara tā tika strauji atjaunota.
Pilsētas iedzīvotāju skaits nerimstoši pieauga un dažādas sociālekonomiskās problēmas kļuva par vienu no iemesliem basku teroristiskās organizācijas ETA dzimšanai Bilbao. No pagājušā gadsimta 90. gadiem Bilbao mērķtiecīgi tiek transformēta no industrializācijas centra uz pakalpojumus piedāvājošu pilsētu.
Modernā infrastruktūra, kas radusies dekādes laikā ir viens no tūristu straumes intereses mērķiem un iemesls, kāpēc Bilbao 2010. gadā tika piešķirta tā sauktā „ Nobela prēmija pilsētai” – Lee Kuan Yew Pasaules pilsētas balva, ko ik gadus piešķir pati populārākā Singapūras avīze „Straitstimes”.

Ekonomika
Līdz pagājušā gadsimta 80. gadiem Bilbao uzplauka pateicoties dzelzs raktuvju izmantošanai, metalurģijas produktu eksportam, ostas darbībai un kuģu būvniecībai. 19. gadsimtā Bilbao tika nodibinātas pirmās bankas, kuru darbība noritēja sekmīgi, kā arī birža.
Pēc 1980. gada krīzes, pilsēta sāka izmainīt savu nodarbošanās struktūru un rūpnieciskās ražošanas vietā priekšplānā izvirzījās celtniecība, pakalpojumu sniegšana un tūrisms.
Iedzīvotāju ienākumi Bilbao ir augstāki nekā Spānijā vidēji, bet bezdarbs – mazāks.

Ko apskatīt
Gugenheima muzejs
Modernās mākslas muzejs, ko radīja amerikāņu arhitekts Frenks Gerijs, tika atklāts 1997. gada 18. oktobrī un uzskatāms par modernās arhitektūras augstāko sasniegumu pēdējo 30 gadu laikā. Tik daudz profesionāļu, kritiķu un publikas vienotās sajūsmas izpausmes nav saņēmis neviens no pasaules arhitektūras šedevriem šajā laika posmā. Muzejs, kas radīts no akmens, titāna plāksnēm un stikla un kuram nav gandrīz neviena asa stūra, celts t.s. dekonstruktīvisma stilā, izvietots 32,500 m2 blakus Nervionas upei un pilnībā iekļaujas pilsētas urbānajā vidē.
Muzeja 28 galerijās pastāvīgi mainās ekspozīcijas, kuras ietver modernās mākslas šedevrus no Gugenheima kolekcijām, kā arī mūsdienu autoru instalācijas un basku mākslinieku darbus.
Pirmajos 3 muzeja darbības gados, to apmeklējuši vairāk nekā 4 miljoni tūristu, kuru atstātā nauda viesnīcās, restorānos, veikalos un sabiedriskajā transportā ir pilnībā atpelnījusi ēkas celtniecībai patērētos līdzekļus.

Bilbao Mākslas muzejs
Otrais lielākais muzejs pēc Gugenheima modernās mākslas muzeja. Tā kolekcijas aptver laika posmu no 12. gs. līdz mūsdienām un šeit var apskatīt vairāk nekā 6000 darbus – gan gleznas un zīmējumus, gan skulptūras un dekoratīvās mākslas objektus.

Vecpilsēta
Bilbao vecpilsēta atrodas Nervionas upes krastā un vecākās celtnes šeit saglabājušās jau no pašiem pilsētas pirmsākumiem 1300.gadā. Vecpilsēta sastāv no divām daļām un vecāko no tām veido septiņu ielu kvartāls. Tepat slejas XV gs. būvētā gotiska baznīca, Sv. Nikolasa de Bari baznīca, XVI gs. radītā De Santjago katedrāle, San Vinsentes baznīca ar Jaunavas Marijas skulptūru un brīnišķīgu dārzu, kā arī citas apskates vērtas vietas, piemēram, vienu no lielākajām segtajām tirgus platībām Eiropā, kas ik dienu piedāvā svaigu jūras produktu bagātību.
Vecpilsētas jaunākajā daļā saglabājušās vietējās aristokrātijas savrupmājas no 19. gadsimta sākuma.
Ja būsiet noguruši apskatot muzejus, Euskalduna konferenču un mūzikas centru, moderno arhitektu būvētos debesskrāpjus, izvizinājušies 2 gadu laikā uzbūvētajā mūsdienīgajā metro, vai arī šķērsojuši Nervionas upi pa kādu no 13 abus krastus savienojošiem tiltiem, īstais brīdis būs pasēdēt kādā no Vecpilsētas krodziņiem un iemalkot glāzi lieliska vietējā vīna. (Operators:FlyMeAway)