Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

Marakeša valsts svētkos

Ceļojuma ilgums:
5 dienas
Ēdināšana:
BB
Ceļojuma datumi:
15.11.2018- 19.11.2018699,00 Eur
Pieteikties

Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk eksotiskas vietas un atšķirīgas kultūras cilvēki, patīkami silts klimats laikā, kad Eiropā jau vēls rudens
Gaisa temperatūra: 18-20 C dienā, 8 -12 C naktī
Laikapstākļi: lietus iespējamība 20%
Laika starpība ar Latviju:
2 stundas
Ieteicams:
* rūpīgi uzraudzīt savas somiņas un naudas makus
* dzeršanai izmantot veikalos pirktu ūdeni
* neiegādāties ēdienu no ielu tirgotājiem. Ja tomēr tas izdarīts, bagātīgi aplaistīt to ar citrona sulu
* sievietēm valkāt arābu kultūrai atbilstošu apģērbu ( nevilkt īsbikses vai mini garuma tērpus, kā arī tērpus bez plecu daļas)
* sociālajos kontaktos neizmantot kreiso roku, kas pēc musulmaņu / marokāņu uzskata ir netīra
* tiem, kuri vēlas daudz izmantot savu mobilo telefonu, izdevīgāk iegādāties Marokā jaunu un ar vietējo pieslēgumu
* kaulēties, kaulēties, kaulēties par katra pirkuma cenu
Valūta: Dirhams (MAD), kuru nedrīkst izvest no valsts, tātad nav iespējams nopirkt ārpus Marokas 1dirhams = 100 santīmi= 0.09 EUR

 

maroka.jpgDATUMS: 15.11.2018 - 19.11.2018
CENA: 699.00EUR (1personai) Lidojums + Viesnīca Diwane 3*
           759.00EUR (1personai) Lidojums + Viesnīca Opera Plaza 4*

Tikai aviobiļete!!!         Rīga - Marakeša - Rīga         CENA: 549.00EUR


1.diena
Plkst. 06:00 lidojums Rīga - Marakeša
Plkst. 09:30 Transfērs no lidostas uz viesnīcu
Plkst. 11:30 Marakešas pilsētas ekskursija
Ekskursijā apskatīsim Marakešu, kas ir otra lielākā Marokas pilsēta pēc Kasablankas un savu sarkano mūru dēļ zināma arī kā “Dienvidu sarkanā pērle”. Pamati šai majestātiskai pilsētai likti jau 11.gadsimtā un vēlāk tā kļuva par kultūras, reliģjijas un tirdzniecības centru kā arī visas karalistes galvaspilsētu. Arī šobrīd pilsēta fascinē ar dažādām etniskām grupām, kā arī islama un arābu arhitektūru no dažādiem laikiem. Ekskursiju iesāksim ar transfēru uz vecpilsētu, kur kā pirmo apskatīsim Saadiešu kapenes – atdusas vietu 16. gadsimtā šeit valdošajam sultānam un viņa ģimenei. Pēc tipiskām marokāņu pusdienām dosimies uz Bahia pili un Koutoubia mošeju un minaretu, ko apskatīsim no ārpuses. Iepazīsim arī rosīgo ebreju kvartālu ar dažādu amatnieku darbnīcām un tirgu (Souks), kur iespējams iegādāties gandrīz jebko, vien jābūt gatavam kārtīgi kaulēties, kā arī Djamaa El Fna skvēru, kas vakarā uzplaukst visā krāšņumā un kurā iespējams sastapt gan dejotājus un akrobātus, gan pērtiķus un čūsku dīdītājus.  
Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas
Cena: 50.00EUR
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Bahia pilī, Saadiešu kapenēs, kā arī pusdienas (ūdens un tēja iekļauta)


2.diena
Plkst. 08:00 Ekskursija uz Essaouiru
Mūsu ceļš uz Essaouiru vedīs pa Haouzas līdzenuma rietumdaļu, garām aprikožu un olīvkoku birzīm, vīnogulāju un meloņu stādījumiem. Pēc īsas kafijas pauzes brauciens turpināsies pa Čičaouas sauso pustuksnesi, kurā aug argana koku audzes. Pieturēsim vietējā sieviešu kooperatīvā, kur pastāstīs par šo pasaulslaveno eļļu, ko izmanto gan kulinārijā gan kosmetaloģijā un dēvē par Marokas zeltu, un kur būs iespēja to iegādāties. Pēc tam apstāsimies lielākajā Marokas vīna dārzā, kur 50 ha tiek audzētas Ronas ielejas (Burgundijas) vīnogulāji un kurš vienīgais ieguvis ES regulējumiem atbilstošu Bio sertifikātu. Tepat tiek ražota arī bioloģiska olīveļļa. Nonākot Essaoirā, kas no 14. gadsimta ir pazīstama kā zvejnieku pilsēta Mogadora, vispirms apskatīsim baltās ēkas ar koši zilajiem jumtiem, kolonādes, mākslinieku un tūjas koka apstrādes darbnīcas. Tad dosimies uz Skalu – bastionu, no kura paverās elpu aizraujošs skats uz nocietinājuma vaļņiem, kas aizsargā pilsētu no Atlantijas okeāna mežonīgajiem viļņiem un ostu. Tad pastaigāsim pa saules pielieto pilsētas centrālo laukumu, ko ietver lieliski portugāļu un arābu arhitektūras paraugi. Protams, dosimies arī uz vecpilsētas dārglietu, garšvielu, sudraba un kokgriezumu tirgotavām. Apskatīsim arī zvejnieku ostu ar pārsteidzoši zilām koka laivām, planējošām kaijām virs galvām, un mazām mākslinieku darbnīcām. Pilsētā atrodas līcis ar 3km garu smilšu pludmali.   Ekskursijas ilgums ~ 10 stundas
Cena: 75.00EUR
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, vietējā angliski runājoša gida pakalpojumi Essaouirā, ieejas maksa Skalas bastionā, vīna degustācija un pusdienas ( tēja/kafija un ūdens iekļauts)


3.diena
Plkst. 08:30 Ekskursija uz Ouzouda ūdenskritumu
Mūsu ceļs vedīs Demnates pilsētas virzienā, kas atrodas Augsto Atlasa kalnu piekājē un ko ieskauj olīvkoku birzis. Ouzouda ūdenskritumi, kuri sasniedz apm. 110m augstumu ir viena no pašām skaistākajām Marokas vietām un atrodas apmēram 150 km uz ziemeļaustrumiem no Marakešas. Apkārtējā ainava sola sārtas klintis, oleandru audzes, meža dūju maigās balsis un, ja laimēsies, arī ieraudzīt kādu no retajiem, tikai šeit dzīvojošajiem Marokas pērtiķiem. Pēc pusdienām vienā no restorāniem, kas atrodas līdzās ūdenskritumiem un ir citronkoku ieskauts, īsā pastaigā nonāksim ūdenskritumu virsotnē, kur apskatīsīm dzirnavas un tālāk dosimies uz Bin el Oudaines upē uzcelto dambi, kas veido 3755ha lielu ūdens rezervuāru. Šī vieta domāta elektrības ražošanai un irrigācijai, bet vienlaikus paver lielisku skatu uz plašu apkārtni. 
Ekskursijas ilgums ~ 9.5 stundas
Cena: 55.00EUR
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi un pusdienas ( tēja/kafija un ūdens iekļauts)

marrakech.jpg4.diena
Plkst. 09:00 Ekskursija uz Ourika ieleju
Plkst. 19:00 Izbraukums ar karieti un svētku vakariņas restorānā Dar Zellij
Ourikas ieleja atrodas 65 km no Marakešas un stiepjas Augsto Atlasa kalnu piekājē. Tā ir viena no vislabāk saglabātajām un skaistākajām Marokas ielejām. Orikas ieleju apmeklēt izvēlas ne tikai tūristi, bet arī Marakešas iedzīvotāji, kas grib atpūsties no pilsētas mūžīgās burzmas. Cauri ielejai plūst Ourikas upe, kas sākas kalnos un nes savus ūdeņus uz Marakešu.
Ekskursijas laikā apmeklēsim ne tikai pašu ieleju ar tās mieru un brīnišķīgajiem dabasskatiem, bet arī Animas dārzu – pasakainu botānisko dārzu, ko apmēram 2 ha lielā platībā izveidojis Andre Hellers. Te visdažādākie augi mijas ar vietums izvietotajām skulptūrām, urdz nelielas tērcītes un debesis atpoguļo mazi dīķīši, ļaujot pilnu vaļu iztēlēi. Ekskursijas laikā piedalīsimies berberu ģimenes tējas dzeršanas ceremonijā. Pirms vai pēc pusdienām Ourikas ielejas dārza restorānā veiksim pusstundas pastaigu.
Ekskursijas ilgums ~8 stundas
Cena: 60.00EUR
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Animas dārzā, tējas ceremonija un pusdienas ( tēja/kafija un ūdens iekļauts)

No viesnīcas ar zirgu vilktu karieti dosimies apmēram stundas ilgā braucienā uz vienu no pašiem populārākajiem Marakešas restorāniem Dar Zellij. Restorāns iekārtots 17. gs. būvētā riadā – marokāņu tipa pilī ar iekšpagalmu vai iekšējo dārzu. Šeit rūpigi saglabāti ne vien grezni apgleznotie griesti, bet visa pils romantiskā un neatkārtojamā atmosfēra, kas kopā ar tradicionālo arābu mūziku un augstas klases restorāna piedāvājumu, veidos patiesi neaizmirstamu vakaru.
Cena: 50.00EUR
Cenā iekļauts: zirgu vilktas karietes turpceļam un autobusa – atpakaļceļam pakalpojumi, trīs ēdienu vakariņas un tradicionālās mūzikas priekšnesumi


5.diena
Plkst. 14:15 Transfērs no viesnīcas uz lidostu

Ekskursiju komplekts - Marakeša valsts svētkos
Cena: 240.00EUR
Pakalpojums Ekskursiju komplekts ietver visu dienu ekskursijas.

Izvēloties šo pakalpojumu, Marakešas pilsētas ekskursija DĀVANĀ!
Rezervēšanas procedūrā atsevišķas ekskursijas atzīmēt NAV nepieciešams.
Pakalpojums pieejams pirmajām 20 rezervācijām.


19.11.2018 plkst. 17.00 izlidošana uz Rīgu!Cenā iekļauts:
- Lidojums Rīga - Marakeša - Rīga;
- Transfērs lidosta - viesnīca - lidosta;
- Dzīvošana DBL numurā 4* viesnīcā ar brokastīm;
- Nododamā bagāža 15kg + 6kg rokas bagāža;
- Pārstāvja pakalpojumi un atbalsts.

Cenā nav iekļauts:
- Piemaksa par vienvietīgu numuru;
- Ekskursijas,papildus serviss,personīgie izdevumi;
- Apdrošināšana.


Viesnīca Diwane Hotel & SPA 3*
Diwane Hotel & Spa ir laba trīszvaigžņu viesnīca Marakešas centrā, apmēram 25 min gājiena attālumā no pilsētas centrālā laukuma un tirgus. Viesnīcai apkārtējās ielās atrodas daudz veikalu un moderns tirdzniecības centrs. Blakus viesnīcai ir autobusu pietura. Viesnīcas plašajos numuros viesiem pieejams: gaisa kondicionieris/apkure, seifs, fēns, bezmaksas WI-FI. Lielākajai daļai viesnīcas numuru savs, privāts balkons. Bufetes tipa brokastis un vakariņas tiek piedāvātas viesnīcas restorānā, kurā var iegādāties arī alkoholiskos dzērienus. Viesnīcai ir neliels iekšpagalms ar baseinu, Spa un fitnesa centrs, kā arī bezmaksas stāvvieta automašīnām.

diwane hotel1.jpg  diwane hotel.jpg  diwane balcony.jpgViesnīca Opera Plaza Hotel 4*
Opera Plaza Hotel 4* atrodas Marakešas pilsētas centrā, līdzās pilsētas darījumu rajonam, netālu no Centrālās dzelzceļa stacijas un Karaliskā teātra. Tā ir apmēram 20 min. gājiena attālumā no vecpilsētas. Viesnīcas plašajos numuros, kuram katram ir savs privāts balkons, viesiem pieejams: gaisa kondicionieris/ apkure, seifs, fēns, minibārs, bezmaksas WI-FI. Brokastis un vakariņas ar uzsvaru uz marokāņu un itāliešu virtuvi var nobaudīt viesnīcas restorānā, bet dzērienus – bārā, kā arī uzkodu bārā pie āra baseina. Viesnīcai ir plašs iekšpagalms, kur atrodas baseins un terase ar sauļošanās gultām, dārzs, solārijs, atsevišķas telpas boulinga un biljarda spēles cienītājiem. Par papildus samaksu tiek piedāvāti Spa un skaistumkopšanas centra, masāžas un fitnesa zāles pakalpojumi. Viesnīca piedāvā valūtas maiņas pakalpojumus, kā arī automašīnu nomu. Viesnīcai ir arī privāta maksas stāvvieta.

   opera hotel.jpg  opera bedroom.jpg  opera lobby.jpgInformācija par Maroku

Maroka atrodas Āfrikas kontinenta ziemeļos un no Eiropas kontinenta to atdala Vidusjūru un Atlantijas okeānu savienojošais Gibraltāra šaurums jeb nieka 14,3 km. Austrumos valsts robežojas ar Alžīriju, dienvidos ar Rietumsahāru, kas faktiski atrodas Marokas kontrolē, jeb precīzāk sakot, Mauritāniju, kas plešas vēl tālāk uz dienvidiem, un ziemeļos ar Spānijas teritoriālajiem ūdeņiem un trīs tās anklāviem (Seutu, Melillu un Penon de Velez de la Gomera). Liela daļa no Marokas ir klāta kalnu grēdām – Atlasa kalni atrodas valsts centrālajā daļā, bet Rifa kalnu grēda sargā no aukstajiem ziemeļu vējiem netālu no Vidusjūras piekrastes.

446,550 km2 dzīvo apmēram 33 miljoni iedzīvotāju, kuri lielākoties izvēlējušies maiga klimata svētītos valsts ziemeļu un ziemeļrietumu rajonus. Marokas galvaspilsēta ir Rabata, bet lielākās pilsētas ir osta Kasablanka, ko pazīstam pēc 1942. gadā uzņemtās tāda paša nosaukuma filmas, Marakeša, Tanžīra, Fēsa, Agadira un citas. Valsts pamatiedzīvotāji ir berberi, kas izsenis nodarbojās ar lauksaimniecību un tirdzniecības sakaru uzturēšanu starp Ziemeļāfriku un kontinenta vidieni.

7. gadsimtā, šķērsojot Tuvos austrumus un Ziemeļāfriku, berberu apdzīvotajās teritorijās iebruka arābi, līdzi atnesot savu kultūru, valodu un pavisam jaunu ticību – islāmu, kas līdz mūsdienām ir valdošā reliģija Marokā. Taču islāms saglabājis savu nelokāmību vien attālākajos ciematos un mazpilsētās. Tūristu vairāk apmeklētajās pilsētās, kā arī Atlantijas okeāna un Vidusjūras kūrortos, vietējie iedzīvotāji ir vairāk atvērti visam jaunajam un par islāmticībā balstīto dzīves veidu liecina vien muedzina aicinājumi uz lūgšanu, kas, neierasti rietumnieka ausīm, vairākas reizes dienā atskan no tuvēja minareta, veikali bez ierastajiem alkohola pārpilniem plauktiem un sievietes, kuras, slēpjot gandrīz katru kvadrātcentimetru no baltās ādas, ar nodurtām acīm pazib ielās.

Vēsture

Pirmie Marokas teritorijas iedzīvotāji bija Tuvo austrumu klejotāji, liecības par kuru dzīves veidu atrodamas arheoloģiskajos izrakumos un datētas jau ar Paleolīta laikiem. Berberi jeb ne-arābi, kā pamatiedzīvotājus sauca arābi, bija sadalījušies trīs galvenajās ciltīs – Sanhaja, Masmoda un Zenata un no tām nāca Marokas valdošās dinastijas. 12 gs. pirms m.ē. feniķieši izveidoja tirdzniecības vietas Āfrikas ziemeļu piekrastē, bet tā kā viņu galvenie nodarbošanās veidi bija saistīti ar jūru, nostiprināšanās Marokas iekšzemē viņus neinteresēja. Līdz ar Kartāgas uzplaukumu, tirdzniecības apmetnes kļuva par plaukstošam pilsētām un berberu zināšanas tika papildinātas ar tādiem jauninājumiem ka zivju sālīšana ilgstošai uzglabāšanai, kviešu sēšanas un vīnogu audzēšanas uzsākšana.

Kad romieši ieņēma Kartāgu, tie devās tālāk berberu teritorijās, kas kļuva Romas Impērijas sastāvdaļa. Turpmākie 400 gadi pēc Impērijas sabrukuma veidoja tā saucamo Tumšo periodu, par ko vēstures annālēs ir ļoti maz ziņu.

M.ē. 7 gadsimtā ziemeļāfrikā ieradās arābi, kuri par galveno savu uzdevumu uzskatīja vietējo iedzīvotāju pievēršanu islama ticībai. Apmēram divu gadsimtu laikā, kamēr Marokā valdīja Ummajedu dinastijas pārstāvji no Damaskas, šis process noslēdzās 788. gada ar pirmās islāmiskās valsts izveidošanu. 9. gadsimta sākumā tika nodibināta Fēsas pilsēta. Fēsas uzplaukumā un kļūšanā par Marokas garīgo un intelektuālo centru lielu ieguldījumu deva vairāki simti izglītotu arābu ģimeņu ierašanās, kurus no Kordovas emirāta bija padzinuši Ibērijas pussalu arābiem atkarojošie kristieši. Nākamā dinastija, kas valdīja Marokā un arī lielā daļā Dienvidspānijas, bija Almoravidi no Marokas tuksnešainās dienviddaļas. Viņu valdīšanas laikā Maroka uzplauka gan intelektuāli gan ekonomiski. Tika nodibināta Marrakešas pilsēta, kura kluva par reģiona galvaspilsētu. Viena pēc otras trīs galveno berberu cilšu pārstāvji veidoja valdošās dinastijas Marokā, tomēr valsts teritorija arī citu zemju iekarotājiem likās pietiekami „gards kumoss”. 14. -16. gadsimtam gandrīz visu Marokas rietumu piekrasti bija iekarojuši portugāļi, 1912. gadā kontroli pār valsti pārņēma francūži, atstājot spāņiem ziemeļu piekrasti pie Vidusjūras. Vien 1955. gadā trimdā izsūtītajam Marokas karalim atļāva atgriezties un 1956. gadā valsts atguva pilnīgu neatkarību. Pašreizējais Marokas karalis Muhameds VI Maroku ir pārvērtis par vienu no attīstītākajām, rietumu pasaules uzskatiem un vērtībam tuvākajām Āfrikas valstīm.

Ekonomika

Marokas ekonomika attīstās diezgan vienmērīgi un pēdējos desmit gados pieaugums ir apmēram 4% gadā. Pakalpojumu sektors dod lielāko daļu no IKP, bet pārējo veido fosfātu ieguve ( 3. lielākā pasaulē), lauksaimniecība, kas nodarbina gandrīz 40% iedzīvotāju un ir, trešās pasaules valstīm raksturīgi, atkarīga no laikapstākļiem un tūrisms. Pēdējam Marokas valdība pievērsusi lielu uzmanību, un par savu uzdevumu izvirzījusi iekļaut Maroku pasaules tūrisma labāko galamērķu divdesmitniekā. Plašās reklāmas kampaņās Maroka tiek piedāvāta kā lēta, samērā droša, eksotiska valsts ar maigu klimatu un visdažādākam atpūtas iespējām, ko piedāvā daba, bagātu kultūru un vēsturi, lieliskām pludmalēm, senām vecpilsētām un deviņiem apskates objektiem, kas ievietoti UNESCO pasulvēsturiskā mantojuma sarakstā.