Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

Ceļojums uz Lapzemi pie Santa Klausa!

Ceļojuma ilgums:
5 dienas
Ceļojuma datumi:
15.12.2017- 19.12.2017179,00 Eur
22.12.2017- 26.12.2017179,00 Eur
29.12.2017- 02.01.2018209,00 Eur
05.01.2018- 09.01.2018179,00 Eur
Pieteikties
Ceļojuma datumi: Cena: Brīvo vietu skaits:
15.12.2017. 179.00€ ir
22.12.2017. 179.00€ ir
29.12.2017. 209.00€ ir
05.01.2018. 179.00€ ir


1.diena

Izbraukšana no Rīgas uz Tallinu.
Brauciens uz Tallinu.
Ierašanās Tallinā.Jūs gaida ekskursija ar kājām pa Vakara Tallinu. Ekskursijas laikā Jūs uzzināsiet 800 gadu vecās pilsētas vēsturi, redzēsiet pareizticīgo Aleksandra Ņevska katedrāli, kurā savu karjeru uzsāka Maskavas un visas Krievzemes Patriarhs Aleksijs II. Svētās Marijas katedrāle priecēs Jūs ar savu greznību, tajā atrodas Ivana Fedoroviča Krūzenšterna mirstīgās atliekas, bet Svētā Olafa baznīca ir bijusi pati lielākā celtne pasaulē.Svētā Gara baznīca tika uzcelta XIV gadsimtā, tajā atrodas XV gadsimta altāris. Jūs izbaudīsiet pilsētu no skatu laukumiem, varēsiet ievēlēties vēlēšanos Doma baznīcā, uzzināsiet Svētā Gara baznīcas un Nigulistes vēsturi, redzēsiet vienu no vecākajiem rātsnamiem Eiropā. Pastaigāsiet pa Garās un Īsās kājas ielām, uzzināsiet par Melngalvju brālību un Lielo Ģildi. Pastaigājoties pa bruģētām vecās Tallinas ielām, izbaudiet ērģeļu skaņas, kas dzirdamas no vecām baznīcām.

Pievērsiet uzmanību zvanu skaņām, veco māju jumtiem, kur Jūs varat ieraudzīt skaistus vēja rādītājus. Igauņu lepnums - gotiskā Rātsnama ēka, kura ir vairāk nekā 600 gadus veca. No šis ekskursijas Jūs iegūsiet neaizmirstamus iespaidus.
Dzīvošana 3* viesnīcā Tallinas apkaimē. Nakts viesnīcā.


2.diena
Agri izbraukšana uz ostu. Uzkāpšana uz Viking Line kompānijas prāmja. Iespēja pabrokastot (~10.00€). Brauciens uz Helsinkiem.Ierašanās Helsinkos. Helsinki ar savu krāšņumu pilsētas iedzīvotājus un viesus priecē jau kopš 16.gadsimta. Šeit būs iespēja apskatīt tās daudzās ostas, slaveno tirgu Kaupatorri, kur iespējams iegādāties kažokādu izstrādājumus, suvenīrus no briežu ragiem, kā arī, protams, slavenos somu nažus. Šeit varēsi redzēt arī vecāko tirgu Helsingfors-Kaupahalli, kur varēsi nogaršot ne tikai daudzveidīgas zivju delikateses, bet arī lāča un brieža gaļu. Ceļojums turpināsies garām esplanādei – vietējo iedzīvotāju un Somijas galvaspilsētas viesu iecienītākai pastaigu vietai. Tev būs iespēja iepazīties pieminekļiem, kas veltīti tādām Somijai un Helsinkiem nozīmīgām personībām, kā Janam Sibeliusam, Aleksandram 2., senatoram Mišelinam, Snelmanam un daudziem citiem. Apskates ekskursijas laikā Tev būs iespēja savām acīm skatīt Somijas galvaspilsētas unikālo arhitektūru – slaveno Senāta laukuma ansambli, izstāžu zāli „Somija”, slaveno baznīcu kalnos.
Ceļš uz Oulu.
Laiks ceļā (~ 600km).
Ierašanās vakarpusē.
Oulu pilsētu 1605.gadā dibināja karalis Kārlis IX, Botnijas līcī, pie Oulujoki upes, tā ir pavērsta uz salas Linnansaari pils pusi. Oulu ir ziemeļu Somijas kultūras galvaspilsēta. Šeit dzīvo daudzi mākslinieki, rakstnieki un mūziķi, to skaitā "kliedzošais koris" Mieskuoro Huutajat, kas ir pazīstams arī kā "Kliedzošie Vīrieši". Pilsētā ir daudz muzeju, ieskaitot iespaidīgo Tiedekeskus Tietomaa, pirmo Somijas zinātnes centru, kur visa gada garumā notiek tematiskās izstādes.
Iekārtošanās 3* viesnīcā Oulu apkārtnē (divvietīgie numuriņi).
Ja palaimēsies,Jums būs iespēja apbrīnot ziemeļblāzmu. Ziemeļblāzmu var novērot skaidras tumšas naktīs.
Labākais laiks ziemeļblāzmas novērošanai no plkst.21:00 līdz plkst.23:30 vakarā.
Spokaino blāzmu debesīs somi sauc par "revontulet", kas tulkojumā nozīmē "uguns lapsas". Šis nosaukums radies sāmu kultūrā, saskaņā ar leģendu Aurora Borealis parādījās lapsas dēļ, kura skrēja pa sniega klātiem kalniem un ar savu asti sūtīja sniega dzirksteles debesīs. Citas ziemeļu tautas ticēja, ka Ziemeļu Blāzma radās no mirušo asinīm, asinīm, kas tika izlietas, kad gari spēlēja ar bumbu vai devās izjādās ar zirgiem pēcnāves pasaulē. Vēl viena leģenda vēsta, ka šī parādība notiek, kad pats Tors met zibeņus Väinämöinen, dižena somu eposa Kalevalas varonī. Patiesībā, no Sibīrijas līdz Skotijas un diženiem Amerikas līdzenumiem, katra kultūra, kurā parādās šis aizraujošas gaismas, radīja savu mitoloģiju, lai izskaidrotu Blāzmu. To ieskauj tik daudzas leģendas, cik Sauli un Mēnesi.
Zinātne ir devusi mums ne mazāk skaistāku paskaidrojumu nekā mitoloģisko. Ziemeļblāzmas parādīšanās iemesls galvenokārt ir saules uzliesmojumi, kurus izraisa saules vētras un saules vēji, kas sasniedz arī mūsu planētu. Saules vēji pārnēs elektronus, kas saduras ar molekulām jonosfērā, radot elektromagnētisko starojumu, kuras spektrs variējas no infrasarkana līdz ultravioletam. Redzamais spektrs parasti balts un zaļš, radīts skābekļa molekulu satraukuma stāvoklī, bet rozā gaisma parasti nāk no slāpekļa.
Nakts viesnīcā.


3.diena
Brokastis (piemaksa 10.00€)
Ekskursijas brauciens uz Lapzemi ciemos pie Santa Klausa (Rovaniemi pilsēta).
Netālu no pilsētas Rovaniemi, mežā paslēpta Ёulukka - maģisks meža ciems, kuru apdzīvo elfi un troļļi – vissvarīgākie Santa Klausa palīgi! Bet tieši uz Polārā loka, pazemes alā kalnā Syuvyasenvaara, viesus no visas pasaules satiek Santa Parks.
Santa Parkā Jūs varēsiet apmeklēt neskaitāmas slepenās vietas un izklaides, tādas kā Milzīga Sniega Bumba, Elfu Pasta Birojs, Suvenīru bodīti „Elfu Rotaļlietu Fabrika”, Ziemassvētku piparkūku ceptuvi, Šovu „Elfu Rotaļlietu Fabrikas Noslēpumi”, Santa Parka deju šovs (3 reizes dienā), Maģiskais Vilciens "Gadalaiki", Elfu Darbnīcu, Kaligrāfijas Skolu, Rotaļlaukumu Angry Birds, Elfu Skolu (5 reizes dienā), Ledus Galeriju un Bāru Ledus Princeses pavadībā, ka arī Jums būs iespēja apmeklēt Šampanieša Bāru un "Kaķa" kafejnīcu, varēsiet šķērsot Polāro Loku, un neaizmirstiet nosūtīt personalizētu Ziemassvētku video atklātni, izmantojot JoinMe Tube! Lai gan elfi - ļoti jautra un nemierīga tauta, viņi vienmēr ir ļoti priecīgi viesiem, un ar prieku palīdzēs Jums atrast, lai ko Jūs arī meklētu. Un, ja Jums palaimēsies, viņi pastāstīs dažus ļoti slepenus Ziemassvētku noslēpumus.
Jūs noteikti satiksiet Santa Klausu, kura ausī Jūs varēsiet iečukstēt savu spilgtāko vēlmi, bet Jūsu iepriekš sagatavotas dāvanas Jūsu bērniem, viņš ar prieku nodos.
Pēc Santa Parka apmeklējuma, pēc pieprasījuma, par papildus samaksu Jūs varēsiet iegūt daudzus neaizmirstamus iespaidus un emocijas braucienā uz ragavām ar haski suņu pajūgu un apmeklēt ziemeļbriežu safari, kur Jūs varēsiet izbraukt ar ziemeļbriežu kamanām.
Atgriešanās viesnīcā. Atpūta.


4.diena
Brokastis (piemaksa 10.00€)
Brīva diena Oulu vai pēc vēlēšanās transfērs uz pašu ziemeļīgāku dabas parku pasaulē - arktikas zooloģiskā dārza Ranua (papildus maksa 10.00€ + ieejas biļete pieaugušajam - 17.00€,bērnam - 15.00€).
Zooloģiskais dārzs Ranua - galvenā Lapzemes atrakcija ģimenes atpūtai. Pie ieejas zooloģiskā dārza Jūs satiks polārlācis Jonne- tas ir sabiedriskā polārlāča personažs, kas klīst pa parku un sveicina apmeklētājus ar draudzīgu ņurdēšanu. Jonne ir ātrs puisis, kuru var redzēt šeit vai tur. No četriem polārlāčiem, kas dzīvo Ranua zooloģiskā dārzā, tikai Jonne ir atļauts brīvi pārvietoties visā parkā teritorijā. Īstie polārie lāči dzīvo plašos aplokos!
Zooloģiskā dārzā ir visdažādākie dzīvnieki – tas ir ne tikai savvaļas dabas pārstāvji, kuru aptuveni ir 50 arktiku un ziemeļu savvaļas dzīvnieku sugu: balti un brūni lāči, lūši, vilki, aļņi, pūces, ziemeļbrieži un citi ziemeļu faunas pārstāvji, kuru dzīves vieta ir maksimāli pietuvināta to dabiskajai dzīves vietas videi. It īpaši ziemā savvaļas dabas parkā dzīve mainās pilnībā. Daudziem dzīvniekiem arktiskā ziema ir dabisks biotops, un tos var viegli novērot sniegu klātā parkā. Ziemā parkā tiek uzceltas sniega un ledus skulptūras, kuras ir neatņemama polāra savvaļas dabas parka sastāvdaļa.
Tāpat zoodārzā ir iespēja slēpot, pavizināties ar sniega motocikliem vai ar suņu un briežu kamanām (par papildus samaksu).
Lielākā daļa apmeklētāju ceļo pa parku ar ragavām, braucot no sniegotajām nogāzēm un baudot polāras dabas elpu aizraujošus skatus. Lai pasārgātu bērnus no aukstuma, rekomendējam ietērpties siltās drēbes.
Un neaizmirstiet paņemt līdzi mīkstu paklāju ragavām. (Ragavas noma ir iekļauta ieejas maksā). Bet Jūsu bērni varēs ceļot pa parku uz mini sniega motocikliem, īpaši viņiem aprīkotajā trasē. (par papildus samaksu).
Pēc pastaigas pa zooloģisko dārzu, Jūs varat izbaudīt siltumu mājīgā restorānā "Lapzemes telts", kur var ieturēt pusdienas un sasildīties pie kamīna.
Pusdienas laikā izbraukšana uz Helsinku pusi caur Oulu. Izmitināšana viesnīcā. Nakts viesnīcā.


5.diena
Brokastis (piemaksa 10.00€)
Brauciens uz ostu.Uzkāpšana uz prāmja. Prāmis ~plkst.11:00.Ierašanās Tallinā.
Izbraukšana uz Latviju.
Ierašanās Latvijā vakarā.

Ceļojuma izmaksās ietilpst:
- 1
vieta komfortablā autobusā;
- 1 vieta uz prāmja Tallina – Helsinki – Tallina;
- dzīvošana 3* viesnīcā Tallinas apkaimē – 1 nakts;
- dzīvošana 3* viesnīcā  Somijā – 3 naktis;
- Gida pakalpojumi ceļojuma laikā.

Ja Jūs ceļojat vienatnē, papildu maksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā - 120.00€.


Pēc izvēles papildus piemaksa par
ekskursiju un transporta paketi – 59.00€:
- Naksnīgā e
kskursija pa Tallinu (ar kājām);
- Ekskursija Helsinkos (ar kājām/autobusu);
- Ekskursijas brauciens ciemos pie Santa Klausa (Rovaniemi pilsēta) - ieejas biļetes par papildu maksu.

!!!Bonuss, pērkot ekskursijas un transporta paketi,brokastis (30.00€ vērtībā) – dāvanā!!!

Papildus apmaksa:
-
3xbrokastis Somijas viesnīcās – 30.00€;
-
Ieejas biļetes Santaparkā – 33.00€ / 27.50€ bērniem 3-12g.v., līdz 3 gadiem bezmaksas;
- Santaparks: parka apmeklēšana un brauciens ar haski – 30.00€  / 15.00€ bērniem no 4-12 g.v.;
-
Santaparks: apmeklēšana  bez brauciena ar haski – 10.00€ / 5.00€ bērniem no 4-12 g.v.;
- Santaparks: briežu safari – 18.00€ /14.00€ bērniem no 4-12 g.v.;
- Zooparks Ranua – 10.00€ un papildus par ieejas biļetem (pieaug.- 17.00€, bērniem -15.00€)

Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas kārtību neizmainot pašu tūrisma programmu.

Uzmanību! Pasei jābūt derīgai vizmaz pusgadu pirms ceļojuma trešajās valstīs ārpus Eiropas Savienības!

Ekskursijas notiek valodā kurā runā 70% no ceļotāju grupas.