Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

Līgo svētki Gruzijā - Līgo svinēšana vīna reģionā!

Ceļojuma ilgums:
7 dienas
Ēdināšana:
HB
Ceļojuma datumi:
20.06.2021- 26.06.2021790,00 Eur
Pieteikties

 
  

1. diena, 20.06. - svētdiena

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Lidojums: tiešais reiss Rīga - Tbilisi, plkst. 23:05-03:30 (3 h 25 min.).

Ierašanās Tbilisi. Transfērs uz viesnīcu.

Nakšņošana viesnīcā Tbilisi, Batesta Hotel. Viesnīcai blakus centrālā iela ar valūtas maiņas punktiem un veikaliem.

2. diena, 21.06. - pirmdiena

TBILISI - UPLISTCIHE ALU PILSĒTA – KUTAISI

Brokastis viesnīcā līdz plkst. 11:00. Naudas maiņa.

~ 11:30 Pārbrauciens uz Uplistiche.

Uplistcihe alu pilsēta ir viena no vecākajām seno laiku apmetņu vietām Kaukāzā. Sastāvējusi no vairāk kā 700 alām un alu sistēmām, kas izkaltas klintī, no kurām tikai 170 saglabājušās līdz mūsdienām. Tās pirmsākumi meklējami vēlā bronzas laikmetā - aptuveni 900. p.m.ē., bet tā ir attīstījusies, galvenokārt, laika posmā no 5. gadsimta līdz 1. gadsimtam pirms mūsu ēras. Pirms Gruzija kļuva par kristiešu valsti, šī vieta bija īpaša ar pagānu rituāliem. Galvenais karavānu ceļš no Āzijas uz Eiropu atradās vien 2 km uz ziemeļiem no pilsētas.

Pusdienas un vīna degustācija (iekļautas cenā) Stalbera vīna pagrabā. Šeit saimnieki gatavo visu paši - cep maizīti, gādā cienastu, brūvē čaču un vīns te tiek izturēts pazemes krūkās!

     Pārbrauciens uz Kutaisi - otru lielāko Gruzijas pilsētu ar tūkstošiem gadu senu vēsturi.

Vakariņas (iekļautas cenā) viesu mājā, no kuras terasēm paveras skats lejup uz naksnīgo, tūkstošiem gaismiņās mirdzošo Kutaisi. Nakšņošana viesu mājā Kutaisi, Hotel Gora.

3. diena, 22.06. - otrdiena

KUTAISI - BORDŽOMI - TBILISI

Brokastis viesu mājā.

Kutaisi ir viena no senākajām Gruzijas pilsētām, atrodas Rietumgruzijā, gleznainās Rioni upes krastā. Tirgus apmeklējums. Iespējams iegādāties garšvielas, tējiņas, augļus, riekstus… Īpaši vērtīga garšviela esot Svanetijas sāls.

Sataplia alu apmeklējums. Stalaktītiem un stalagmītiem bagātie alu labirinti atklāti pagājušā gadsimta sākumā, izsekojot strautiņu, kas pazudis plaisā. Mūsdienās alas ir izgaismotas ar dažādu krāsu apgaismojumiem un labirintos ir patīkami vēss. Šeit varēsim apskatīt arī atklātos dinozauru pēdu nospiedumus! Pēc labirinta izstaigāšanas, kāpsim kalna galā, kur būs iespēja pastaigāt pa stikla platformu, izbaudīt bezdibeni zem kājām un zilganās kalnu nogāzes tālumā!

Brauciens uz Bordžomi (Borjomi) - kūrortpilsētu ar unikāli dziedniecisku klimatu un skaistu dabu. Bordžomi parkā Jūs varēsiet nobaudīt pasaules slaveno minerālūdeni no tā izcelsmes avota!

Brīvais laiks pusdienām. Brauciens uz Tbilisi. Nakšņošana viesnīcā Tbilisi, Batesta Hotel.

4. diena, 23.06. - trešdiena

LĪGO DIENA VĪNA - KAKHETI REĢIONĀ

Brokastis viesnīcā.

Pilnas dienas ceļojums uz Kakheti reģionu:

Kakheti asociējas ar vārdu vīns. Šeit ir simtiem dažādu vīnogu šķirņu, kas audzētas šajā reģionā un katram no ciemiem ir savas īpašās vīnogu šķirnes. Arī Latvijas veikalos nopērkamie gruzīnu vīni lielākoties ir ceļojuši no Kakheti saulainā vīnogulāju reģiona!

Pa ceļam piestāsim vīna ražotnē - šeit iespējams nodegustēt un iegādāties populārākos Gruzīnu vīnus: Saperavi, Khvanchkara, Kindzmarauli…

Sighnaghi - skaista, veca pilsēta, kuru ieskauj aizsargmūris, izvietojusies kalna galā virs auglīgas ielejas.

Sv. Nino sieviešu klosteris.

Vēlās Līgo svētku pusdienas (iekļautas cenā) pie Simona - gardā gruzīnu virtuve, vīns, čača, nepārspējamie gruzīnu tosti un pat dziesmas!

Atgriešanās Tbilisi. Brīvs vakars Tbilisi. Nakšņošana viesnīcā Tbilisi, Batesta Hotel.

 

    

 

5. diena, 24.06. - ceturtdiena

TBILISI - SENĀ MCHETA - TBILISI 

Brokastis viesnīcā.

Šodien dosimies uz Mchetu - Gruzijas pilsētu, kuru noteikti ir jāapmeklē! Džvari (Jvari) klostera apmeklējums. Klosteris atrodas kalna galā, no šejienes paveras skaists skats uz Mchetu, kas atrodas kalna pakājē 2 upju - Kuras un Aragvi, sateces ielokā. Mcheta - viena no vecākajām Gruzijas pilsētām, kas līdz pat 5. gs. bijusi Gruzijas galvaspilsēta. Šauras, senatnīgas ieliņas, kafejnīciņas un veikali… Svetichoveli katedrāles apmeklējums un brīvais laiks čučhelu un citu suvenīru iegādei.

Iespējams pusdienot izteikti gruzīniskā restorānā.

Atgriešanās Tbilisi, Tbilisi pilsētas apskate. Ar gaisa tramvajiņu pārcelsimies pāri Tbilisi centram, Kuras upei un uzbrauksim klints virsotnē izbūvētajā, senajā Narikala cietoksnī (4. gs). No šejienes paveras Tbilisi vecā rajona un visas pilsētas panorāmas skats. Karvasla - vieta, kur var redzēt senos gruzīnu tērpus un roku darbu izstrādājumus. Abanotubani rajons ar 19. gs. austrumu stila dzīvojamām mājām un nelielām, apaļām mājiņām - pirtiņām, kas celtas 16. - 17. gs., un sēravotiem, kuros savu veselību uzlabojuši arī A. Čehovs, F. Dostojevskis, A. Puškins u.c.

Dosimies pa klints aizā izbūvēto gājēju taciņu uz šauru, augstu ūdenskritumiņu.

Izstaigāsim Tbilisi vecpilsētu, slaveno Šarden ielu ar tās kafejnīcām, restorāniem - šeit īstā dzīve sākas tikai vakarā!

Pēc izvēles, par papildus samaksu: vakariņas gruzīnu restorānā ar gardiem gruzīnu ēdieniem - tādiem kā hačapuri, šašliks un, protams, vīns! Vakara gaitā Jūs izklaidēs arī gruzīnu šova programma.

Nakšņošana viesnīcā Tbilisi, Batesta Hotel.

6. diena, 25.06. - piektdiena

DIENA KALNOS – KAZBEGI PILSĒTA

Brokastis viesnīcā. Pilnas dienas ekskursija uz milzi Kazbeku (5034 m.).

Kazbegi pilsēta atrodas 157 km no Tbilisi, Kaukāzu galvenās daļas dienvidu nogāzē. Brauciens pa Gruzijas kara ceļu. Šis senais ceļš tā neaprakstāmā, romantiskā skaistuma dēļ ir cildināts dažādu dzejnieku un rakstnieku rakstu darbos. Šī vieta ir ievērojama ar skaisto ainavu, floru un faunu, cilvēkiem un vēsturi, un daudzi uz Gruziju atbraukušie tūristi šo vietu atceras kā iespaidīgāko. Ceļā posmā var vērot iespaidīgos Gruzijas dabasskatus un nocietināto Ananuri klosteri, no kura paveras skaists skats uz zaļo kalnu ielokā esošo debeszilo Žinvali ūdenskrātuvi. Pārsteigs arī straujie ceļa pagriezieni, kuros jāizmainās ne vien diviem pretī braucošiem auto, bet arī ar govju bariņiem, kas tā vien tīko atveldzēties no gaisa plūsmas, ko rada garām braucošie auto…

Brīvais laiks pusdienām. Iesakām nogaršot “pelmeņu brālēnus” hinkaļus, jo šī ēdiena dzimtene esot Kazbeki apkaime.

Lieliska iespēja apskatīt Svēto Gergeti Trīsvienības klosteri augšā kalnos ar 4x4 Mitsubishi Delica transportlīdzekļiem (pēc izvēles, par papildus samaksu). No klostera paveras skats uz Kaukāza masīva kalnu virsotnēm, Kazbeku un tā ieleju.

Atgriešanās Tbilisi. Nakšņošana viesnīcā Tbilisi, Batesta Hotel.

7. diena, 26.06. - sestdiena

Transfērs uz lidostu. Lidojums mājup...
Tiešais reiss: Tbilisi – Rīga, plkst. 04:15-06:40 (3 h 25 min.).

 Cenā iekļauts:

 • tiešais lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga - Tbilisi – Rīga (ēdināšana lidojuma laikā par papildus maksu);
 • nododamā bagāža līdz 20 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • visi programmā minēties transfēri - pārbraucieni ar komfortablu autobusu;
 • grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.) un vietējā gida (krievu val.) pakalpojumi;
 • 5 naktis 3* viesnīcā Tbilisi, 1 nakts viesu mājā Kutaisi (divvietīgos numuriņos ar labierīcībām, ģimenēm iespējams trīsvietīgs numuriņš);
 • 5 brokastis, 2 pusdienas (pusdienas un vīns Stalbera vīna pagrabiņā un vēlās Līgo pusdienas ar vīnu pie Simona Kakhetijā), 1 vakariņas (Kutaisi viesu mājā);
 • visas ieejas maksas, kas paredzētas programmā.

 

 Iespējamie papildus izdevumi:

 • vakariņas gruzīnu restorānā: 17.50 EUR (vēlams pieteikt ne vēlāk kā mēnesi pirms ceļojuma);
 • ceļojumu veselības apdrošināšana uz brauciena laiku,
 • pārējās ēdienreizes (pusdienas maksā ~ 10 lari pers.);
 • busiņš kalnos: 20 lari;
 • dzeramnaudas vietējam gidam un šoferim: kopā 10 EUR;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 140 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu).

Papildus izdevumu cenas var mainīties.SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR CEĻOJUMA PROGRAMMU, DATUMIEM UN CENĀM
JAUTĀJIET MŪSU CEĻOJUMU KONSULTANTIEM!

RAKSTIET MUMS UZ E-PASTU
VAI ZVANIET UZ ZEMĀK NORĀDĪTAJIEM TELEFONA NUMURIEM

GAIDĪSIM JŪS CIEMOS!

SIA"Via Bono" Brīvības iela 4-B, Ogre, LV- 5001
Tālrunis: 65071900
Mob.tel.: 26346644, 29433962