Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

PORTUGĀLE

Ceļojuma ilgums:
8 dienas
Ēdināšana:
BB
Ceļojuma datumi:
12.06.2023- 19.06.2023599,00 Eur
19.06.2023- 26.06.2023619,00 Eur
10.07.2023- 17.07.2023569,00 Eur
24.07.2023- 31.07.2023599,00 Eur
07.08.2023- 14.08.2023699,00 Eur
21.08.2023- 28.08.2023659,00 Eur
04.09.2023- 11.09.2023569,00 Eur
18.09.2023- 25.09.2023649,00 Eur
Pieteikties
      Ekskursiju ceļojumi Portugāle | ekskursiju tūres Portugāle Atpūta Portugālē      LATTUR - Ekskursijas tūre - Portugāle

1. DIENA

Lidojums Rīga-Porto (~07:15-09:40). Brauciens uz Bragu
Ekskursija Bragā
Braga – viena no retajām pilsētām, kura bija pazīstama vēl pirms Romas impērijas dibināšanas. Laikā, kad to ieņēma romieši Braga kļuva par jaundibinātās Romas provinces Galēkijas galvaspilsētu. Šeit atrodas Portugāles Karalistes vecākā katedrāle (ieejas biļetes ~ 2 € apmaksā uz vietas), kurā var apskatīt unikālās 18. gs ērģeles, ko veidojuši Andrē Suaeš un Marselino Araužu. Netālu no pilsētas atrodas UNESCO aizsargājamais pieminekļis svētnīca Boms Žezuša ar neticami stāvām , bet ļoti ainaviskajām kāpnēm un 19. gadsimta pacēlāju, kuru darbina ar ūdens palīdzību.
Brauciens uz 3* viesnīcu. Iekārtošanās, atpūta.
2. DIENA
Brokastis.
Ekskursijas brauciens “Tomara, Batalja, grotas, Fatima”.
Tomaru ieskauj tamplieru noslēpumi. Šeit atradās portugāļu tamplieru galvenā mītne, kas savu varu Portugālē ir saglabājuši arī pēc ordeņa iznīcināšanas citās Eiropas valstīs. Klosterī ir saglabājusies unikāla apaļa baznīca – “šarola”. Cietokšņa un klostera apskate (ieejas biļete 6 €/ no cilvēka).
Tālāk dosimies uz Bataljas pilsētiņu. Bataljas klosteris ir portugāļu gotikas pērle – Portugāles uzvaras pie Alžubarotas un neatkarības simbols. Klosteris ir portugāļu monarhu ģimenes kapliča. Šeit ir apglabāts cilvēks, kas iedvesmoja ģeogrāfiskos atklājumus – princis Dons Enrike, kas vēsturē pazīstams kā Enrike Jūrasbraucējs.
Katedrāles apskate, brīvs laiks suvenīru iegādei.
Tālāk dosimies uz grotām. Starp dažādiem Portugāles brīnumiem, ir arī gana neparastas lietas – dabas veidotās. Gruta da Moeda kalnu sistēmas grotas, kur savām acīm var redzēt stalaktītus un stalagmītus, pazemes ūdenskritumus un Vēlmju ezeru (ieejas biļete 7 €/ cilvēka).
Pēc pieturvietas pusdienu ieturēšanai atgriezīsimies Fatimā, kas ir starptautiskais svētceļojumu centrs valstī. 1917. gadā mazajā provinces pilsētiņā Fatimā notika brīnums – Jaunavas Marijas parādīšanās. Šo svēto vietu katru gadu apmeklē miljoni svētceļotāju un to var salīdzināt ar Lurdu Francijā.
Brīvs laiks.
Atgriešanās viesnīcā.
3. DIENA
Brokastis.
Ceļš uz seno Portugāles galvaspilsētu - Koimbru.
Koimbra ir sena studentu pilsēta, kas tiek uzskatīta par nacionālo kultūras galvaspilsētu un izglītības šūpuli; tieši šeit atrodas pirmā valsts universitāte, kas tika dibināta 1290. gadā. Redzēsim veco cietoksni, kas pašlaik ir universitāte, seno katedrāli un pa šaurām arābu ieliņām nokāpsim Mondego upes krastā. Brīvs laiks, iespēja ieturēt pusdienas.
Tālāk mēs dosimies uz noslēpumaino Busako mežu, kur kadreiz dzīvoja druidi. No 19 gs. karalis Ferdinands II izveidoja šeit medību teritoriju, bet karalis Karlos I uzcēla šeit savu pili.
Brīvs laiks.
Atgriešanās viesnīcā.
4. DIENA
Brokastis.Brīva diena vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens uz Lisabonū (piemaksa 49 €).
Ekskursija Lisabonā.
Lisabona ir viena no senākajām Eiropas pilsētām. To dibināja vēl senie feniķieši. Gadu gaitā tā ir mainījusies līdz nepazīšanai, jo tā ir saglabājusi visu traģēdiju rētas, kas plosījušās Portugālē, it īpaši 1755. gada zemestrīce. Tikai neliels Belenas rajons atgādina par kādreizējo Portugāles galvaspilsētas diženumu. Mēs redzēsim Žeronīma klosteri un Belenas torni, pieminekļus, kas ir uzskaitīti UNESCO sarakstā. Žeronīma klosteris un Belenas tornis – spilgts neparastā manuelino stila paraugs, kuru var sastapt tikai Portugālē. Tajā ir apglabāts Vasko de Gama, kā arī daudzi karaļi. Blakus atrodas Prezidenta pils, Kariešu muzejs, lieliskais Impērijas laukums un piemineklis pirmatklājējiem. Blakus atrodas vissenākā fabrika, kas ražo slavenos pasteis de belem – saldās kūciņas, kas obligāti jānogaršo.
Ekskursijas turpinājumā brauksim pa Težu upes krastmalu līdz galvenajam pilsētas laukumam – Komercijas laukumam, redzēsim pieminekli karalim Žoze pirmajam un lielisko Triumfa arku. Ekskursijas laikā apmeklēsim Baiša un Alta rajonus, Eduardo 7. parka skatu laukumu, Marķīza Pombala laukumu, galveno pilsētas prospektu – Neatkarības prospektu, apmeklēsim galveno Komercijas laukumu un senos Alfamas kvartālus, katedrāli un apmeklēsim lielisku Rossio laukumu un staciju, pastaigāsimies pa senāko Augusto ieliņu, redzēsim Santa Žustas liftu – ieklausīsimies pilsētas elpā un mēģināsim sajust tās garu.
Brīvs laiks.
Atgriešanās viesnīcā.
5. DIENA
Brokastis.
Ekskursijas brauciens “Alkobasa, Nazare, Obiduša”.
Dosimies uz karalisko ciematiņu - Obidušu, kuram viduslaikos iedeva nosaukumu “līgavu pilsēta”. Ciematiņš ir pilnībā paslēpies aiz pilsētas sienām, kur valda viduslaiku gars, bet vietējie iedzīvotāji pasniedz neparastu dzērienu “jinja” šokolādes glāzītēs. Uzzināsim, kā ir radusies portugāļu šokolāde, kāpēc kāpostlapa ir tik populāra un redzēsim unikālos darbus, kuri pieder Portugālē vienīgajai 17.gs. māksliniecei, kas savu arodu ir izkopusi pašmācības ceļā – Žozefai de Obidušai. Brīvs laiks.
Tālāk dosimies uz Nazare zvejnieku ciematiņu, kur ir noticis brīnums ar Donu Rupinjo un uzzināsim, kāpēc vietējās zvejnieces valkā 7 svārkus vienlaicīgi, kā arī nogaršosim zivju ēdienus (piemaksa).
Brīvs laiks pusdienām un suvenīru iegādei, pludmalē iespējams nopeldēties, ja nebūs viļņu.
Tālāk apmeklēsim Alkobasas pilsētiņu ar tās milzīgo cisterciešu klostera un katedrāles kompleksu, kā arī uzzināsim Pedro un Inešas stāstu, kurus dēvē par portugāļu Romeo un Džuljetu.
Brīvs laiks.
Atgriešanās viesnīcā.
6. DIENA
Brokastis.
Brīva diena vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens “Sintra un Roka rags” (piemaksa 49 €).
“Sintra ir zeme, kur katrs var atrast savas dzimtenes daļiņu”. Regaleira muižas apmeklējums ieinteresēs ar filozofiju un paradīzes dārzu, pastāstīs masonu vēsturi un atklās saimnieka noslēpumus, (piemaksa par ieejas biļetēm Regaleira muižā - pieaugušie - 10 €, 6 -16 gadi un pēc 65 gadiem ~ 6 €, līdz 5 gadiem - bezmaksas). Jūs sagaidīs daudz interesantu mīklu, bet atbildes pārsteigs pat viskaislīgāko mistificētāju. Sintra un tās senās šaurās ieliņas, vairākas kafejnīcas un restorāni, mazi veikali, kur varēsiet novērtēt vietējo meistaru profesionalitāti, kā arī nopirkt suvenīrus, lai atcerētos pilsētu. Un tikai šeit jebkurā kafejnīcā varēsiet nogaršot tradicionālo vietējo cepumu “keižadaš”.
Pēc Sintras dosimies uz Roka ragu - „vietu, kur beidzas zeme un sākas jūra.” (Luiss Kamoens). Pa ceļam redzēsim neparastu ainavu maiņas kontrastu – no priežu un eikaliptu mežiem līdz smilšu kāpām.
Brīvs laiks Kaškaiša piekrastē, iespēja ieturēt pusdienas (50 m attālumā no pludmales). Ja laikapstākļi būs labvēlīgi, iespējams nopeldēties.
Brīvs laiks.
Atgriešanās viesnīcā.
7. DIENA
Brokastis.Numuriņu atbrīvošana.
Došanās uz Porto.
Ekskursija Porto.
Clerigos torņa apskate. Tas ir pilsētas simbols un pārsteidz ar savu augstumu un skaistumu. Apmeklēsiet Brīvības laukumu, kas ir vēsturiskā centra sirds, kā arī Sv. Benedikta dzelzceļa staciju, kas ir iekļauta 14 pasaules skaistāko dzelzceļa staciju sarakstā. Tai ļoti tuvu atrodas 11. gs. celtā Katedrāle – reliģijas varenības simbols. Apskatīsiet baroka laikmeta skaistākas baznīcas, apmeklēsiet vecus pirātu kvartālus. Tāpat arī būs iespēja aplūkot unikālo pilsētas panorāmu. Pēc iepazīšanās ar pilsētu apmeklēsiet vīna pagrabus, kur tiek izturēts un “noveco” slavenākais portugāļu vīns – portvīns. Pēc iepazīšanās ar šī vīna ražošanas vēsturi un tradīcijām, tiks piedāvāta dažādu portvīnu degustācija. Vīna pagrabā iemācīsieties atšķirt portvīna šķirnes. Būs iespēja izbaudīt šī vīna dažādās kategoriju garšas. Attīstīsiet savas degustācijas prasmes un iespējams pa īstam iemīlēsiet portvīnu. Būs iespēja arī iegādāties šos gardos vīnus. Jūs iemācīsieties pareizi degustēt portvīnu un uzzināsiet par tā galvenajām īpašībām. Pēc vēlmes varēsiet arī iegādāties šo dzērienu. Portvīna degustācijas cena ~ 14 € (degustācija pēc vēlēšanās). Brīvs laiks.
Došanās uz tranzīta viesnīcu. Iekārtošanās viesnīcā, atpūta.
8. DIENA
Numuriņu atbrīvošana.
Ceļš uz lidostu.
Lidojums Porto-Rīga (~10:25-16:30).

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS
Nododamā bagāža līdz 23 kg
Lidojums Rīga – Porto – Rīga
Rokas bagāža līdz 8 kg
Dzīvošana 3* viesnīcās (viena vieta divvietīgā numuriņā) - 7 naktis / 6x brokastis
Kompānijas pārstāvja pakalpojumi visa ceļojuma laikā
Pasažieru nodevas
EKSKURSIJU-TRANSPORTA PAKETE 189 €
Ekskursija “Koimbra,Busako – noslēpumains mežs”    
Ekskursija “Tomara, Bataļja, grotas, Fatima”    
Ekskursijas brauciens “Alkobasa, Nazare, Obiduša”    
Ekskursijas brauciens uz Porto    
Ekskursija Bragā    
Transporta pakalpojumi    
EKSKURSIJAS TIEK APMAKSĀTAS UZ VIETAS
(PĒC VĒLĒŠANĀS)
Ekskursija Lisabonā    49.00€
Ekskursijas brauciens “Sintra un Roka rags”    49.00€

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES
Piemaksa par izmitināšanu vienvietīgos numuriņos    180.00€
Piemaksa lidojumiem no Tallinas no    80.00€
APMAKSA UZ VIETAS
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās
Tūrisma nodeva, kura tiek ieturēta no visiem tūristiem, kas iebrauc un uzturās valstī. Nodevas apmērus nosaka konkrētās valsts vietējās municipalitātes administrācija.


        SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR CEĻOJUMU PROGRAMMU, DATUMIEM UN CENĀM
                               JAUTĀJIET MŪSU CEĻOJUMA KONSULTANTIEM
                                               RAKSTIET MUMS UZ E-PASTU
VAI ZVANIET UZ ZEMĀK NORĀDĪTAJIEM TELEFONA NUMURIEM
GAIDĪSIM JŪS CIEMOS!
 
SIA "Via Bono" Brīvības iela 4-B, Ogre, LV- 5001
 tālrunis 65071900
         mob.tel: 26346644, 29433962
e-pasts: info@viabono.lv