Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

Persijas dārgumi

Ceļojuma ilgums:
9 dienas
Ēdināšana:
BB
Ceļojuma datumi:
07.10.2019- 15.10.2019399,00 Eur
Pieteikties

Persijas dārgumi. Ceļojums uz Irānu

Похожее изображение


Brauciena datums  Lidojums / Viesnīca
(+ ekskursijas pakete)
 Lidojums / Viesnīca / Transfērs
07.10. - 15.10.2019   399 € + 299 € 688

1. diena
Tikšanās Rīgas lidostā ~17:25  (precīzu laiku un tikšanās vietu lūgums skatīties mūsu mājaslapā 1-2 dienas pirms lidojuma). Lidojums Rīga-Teherāna ar pārsēšanos Stambulā (~19:25 –03:35).

2. diena
Ierašanās Teherānā. Transfērs uz viesnīcu, iekārtošanās, atpūta.
Brokastis.
Ekskursija Teherānā (1. daļa).
Irānas galvaspilsēta, Teherāna, atrodas Elbrusa kalna piekājē, pavisam netālu no Kaspijas jūras. Teherāna ir lielākā pilsēta Irānā un viena no lielākajām lielpilsētām Āzijā.
Iepazīšanos sāksim ar pilsētas dienvidu daļu. Mēs apmeklēsim Golestāna pils-muzeju (persiešu valodā tas nozīmē „Rožu dārzs”) – tā ir īstā oāzē kūsājošās Teherānas dzīves vidū. Pils tika uzcelta 16.gs. Tās teritorijā atrodas bibliotēka, muzejs, galerija, zaļš parks ar ziediem un strūklakām, kā arī citas būves. Nākamais mūsu programmas punkts ir Nacionālā juvelieru valsts kase, kur ir liela greznumlietu kolekcija: dažādi ieroči, ar dārgakmeņiem rotātas vāzes un spoguļi, galvassegas un troņi. Tieši šeit atrodas 182K rozā dimants un zelta globuss ar 1000 dārglietām virsū.
Nacionālais muzejs sastāv no diviem kompleksiem: Senās Irānas muzejs un Postislama laikmeta muzejs.
Ekskursijas beigās Jums būs brīvs laiks Lielajā tirgū, kur varēs iegādāties vietējos suvenīrus.
Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

3. diena
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Ceļš uz Kašanu. Ekskursija pilsētā.
Kašana ir neliela provinciālā Irānas pilsētiņa, kas atrodas Kavir tuksneša nomalē, caur kuru kādreiz vijās karavānu ceļš. Tā kļuva slavena kā amatnieku pilsēta, kur izgatavoja keramiku, rožūdeni un zīda un vilnas paklājus.
Apmeklēsim Fin dārzu, kas ir viens no skaistākajiem un slavenākajiem dārziem Irānā. Dārzs bija paredzēts šaham Abāsam I, lai atjaunotu paradīzes dārza atmosfēru. Blakus atrodas pirts komplekss, 19.gs. otrajā pusē šeit tika nogalināts Irānas vezīrs. 2007. gadā Fin dārzs tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Kaut gan no ārpuses Tabatabai nams var nešķist kaut kas neparasts, iekšpusē tas gan ir brīnišķīgs: grieztās akmens sienas un griesti, liels baseins ar strūklaku, brīnišķīgas vitrāžas un spoguļi. Šīs piecu namu komplekss tika uzcelts bagātajam paklāju tirgotājam, šeit ir 40 istabas. Mūsdienās pagrabā ir grāmatu gadatirgus.
Ceļš uz Isfahānu.
Vakara ekskursija pilsētā.
Isfahāna tiek uzskatīta par Irānas pilsētu, kur ir visvairāk tūristu, jo šeit ir nepārspējama arhitektūra. Pilsēta uzplauka 15. gs., kļūstot par Persijas galvaspilsētu. Tolaik viņu dēvēja par „”pasaules pusi, stāstot, ka tādu skaistumu var ieraudzīt, tikai apceļojot pusi pasaules.
Mēs dosimies pastaigā pie upes un redzēsim slavenos arkas tiltus (33 arkas) un Hadžu.
Iekārtošanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

4. diena
Brokastis. Apskates ekskursija Isfahānā.
Visaugstākā celtne pilsētā ir Imama mošeja, kuras celtniecība ilga vairāk par trim desmitgadēm. Iekšpusē un ārpusē mošejas sienas ir rotātas ar krāsainu mozaīku, bet greznie galvenās ieejas vārti – ar zeltu un sudrabu. Blakus esošā šeiha Lotfollah mošeja arī ir rotāta ar krāsainu mozaīku. Atšķirīgā mošejas īpatnība ir minareta un ieejas iekšpagalmā trūkums.
Vēl viena iespaidīga Isfahānas celtne ir Ali Kapu pils. Tai ir neparasta arhitektūra, skaisti grebtie griesti un sienu zīmējumi un rotājumi.
Hašt Behešt pilij (tulkojumā „”Astoņas debesis) ir interesants plānojums: tā ir veidota astoņstūra formā, un ieiet tajā iespējams no jebkuras puses. Tiek uzskatīts, ka pils formai bija jāatgādina dimants.
Bijusī šaha rezidence – Čehel Sotun četrdesmit kolonnu pils. Šādu nosaukumu pils ir ieguvis, pateicoties taisnstūra dīķim, kurā spoguļojas patiesībā divdesmit kolonnas.
Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

5. diena
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Ceļš uz Jezdu. Ekskursija pilsētā.
Jezda – senpilsēta, kuru uzskata ne tikai par vissenāko pilsētu Irānā, bet visā pasaulē. Līdz mūsu laikiem Jezdas senā daļa ir saglabājusies praktiski pirmatnējā izskatā. Pilsētas tirgus uzskata par labākajiem visā valstī zīda un kašmira iegādei.
„Klusuma tornis” – unikāla apglabāšanas vieta. Tiek uzskatīts, ka līķis ir apgānīts un nevar tikt aprakts, noslīcināts vai sadedzināts svētajā ugunī. Lai atbrīvotos no ķermeņiem, tika izdomāta šāda apglabāšanas sistēma: augstos pakalnos tika uzcelti apaļi torņi, izvietojot uz tiem restes, liekot tur ķermeņus. Kaulus, kurus noknābāja maitas putni, uzskatīja par attīrītiem.
Jezdas kultūras mantojums – „Uguns templis”. Templī glabājas svētā uguns, kas deg jau vairāk kā 1000 gadu. Lai uguns neapdzistu, speciāls darbinieks katru dienu pieliek sausās mandeļkoka un aprikozes koka skaida. Tempļa apmeklētājiem ļauts vērot uguni tikai caur stikla sienu, lai neapgānītu to ar savu elpu.
Douletabad dārzs – senlaicīgs Irānas dārzs, kas ir tikpat nozīmīgs kā Fin dārzs un Šahzade Mahan. Dārzs tika atklāts 1782. gadā, bet 1968. gadā iekļauts „Irānas nacionālo pieminekļu” sarakstā, ar turpmāku reģistrāciju UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
No tāluma var redzēt galveno pilsētas mošeju – Džame Piektdienas mošeju. Tāpat kā daudzās mošejas Irānā, to meistarīgi rotā zilās krāsas mozaīka un tai ir raksturīgi, uz augšu izstiepti, vārti.
Iekārtošanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

6. diena
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.
Došanās uz Šīrāzu.
Pa ceļam mēs apturēsim Eberku, lai aplūkotu 4000 gadu vecu cipresi.
Ierāšanās Šīrāzā. Vakara ekskursija pilsētā.
Šīrāza – Irānas dienvidu pilsēta, kas atrodas kalnu ielenkumā gleznainā ielejā, dzejas, vīna darināšanas (līdz 1979. gadam) un persiešu kultūras centrs.
Galvenais Šīrāzas vēstures piemineklis ir Karim-Hana citadele. Tā izskatās kā cietoksnis, kas patiesībā nav. Tā tika uzcelta 17.gs., kad Šīrāza bija Persijas galvaspilsēta, bet dekoratīvos nolūkos kā Karim-Hana pils. Iekšā ir liels dārzs ar taisnstūra dīķi un pils, kur pašlaik darbojas Zend muzejs. Ekskursijas turpinājumā mēs apmeklēsim slaveno irāņu dzejnieku, Hafeza un Saadi, kapenes.
Iekārtošanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

7. diena
Brokastis. Ekskursijas programma Persepolisa – Pasargada – Nakše Rustam
Persepolisa – leģendārā senpilsēta, kas tika dibināta 506. gadā p.m.ē., kādreizējā Persijas galvaspilsēta. Neskatoties uz lieliem postījumiem, kurus nodarīja Aleksandra Lielā armija, pilsētai ir izdevies saglabāt pils daļas un kulta pieminekļus. Persepolisu neoficiāli dēvē par vienu no pasaules brīnumiem, pielīdzinot to Ēģiptes piramīdām un Kolizejai. Nedaudz uz ziemeļiem atrodas Pasargada. Pilsētas celtniecība tika uzsākta 1.gs.p.m.ē..
Nakše Rustam – lielā klints, kurā aptuveni 500 g.p.m.ē. tika izgrebtas četras karaliskās kapenes ar bareljefiem (un vēl vienas kapenes netika pabeigtas). Sākumā to aizsargāja bieza siena ar apaļiem torņiem, bet tie nav saglabājušies līdz mūsu dienām. Tagad visapkārt slejas ieleja. Aleksandra Lielā armija izlaupīja šīs kapenes. Šeit atrodas arī interesanta celtne, „Zaratustras kubs”, kura mērķis nav skaidrs, tomēr ir daži minējumi: celtne kalpoja kā uguns svētnīca vai arī tur bija Kira Lielā kaps.
Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

8. diena
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Transfērs uz lidostu. Lidojums Šīrāza - Teherāna.
Ierašanās Teherānā. Ekskursija Teherānā (2. daļa).
Šī diena tiks veltīta Teherānas ziemeļu daļai.
Mēs apmeklēsim Saadabad pils kompleksu, kas tika uzbūvēts 20.gs., kompleksa teritorijā atrodas vairākas pilis, paviljoni un parks. Kompleksa galvenajā ēkā, Baltā pilī, ir vairāk nekā 50 greznas zāles ar brīnišķīgu apdari un mēbelēm; dažās no tām regulāri tiek rīkotas izstādes. Zaļā pils ir Rezā šahs Pehlevī vasaras rezidence. Ēkas ārējās sienas ir pārklātas ar retiem zaļās krāsas akmeņiem.
Nobeigumā mēs apmeklēsim tradicionālo tirgu – Jums būs iespēja iegādāties austrumu saldumus un citus suvenīrus. Brīvs laiks.
Iekārtošanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

9. diena
Agri no rīta numuriņu atbrīvošana. Transfērs uz lidostu.
Lidojums Teherāna – Rīga ar pārsēšanos Stambulā (~06:35 – 18:30).
Ierašanās Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts

Lidojums Rīga – Teherāna - Rīga
Rokas bagāža līdz 8 kg (izmēri: 56 x 45 x 25 cm)
Nododamā bagāža līdz 30 kg, kurai kopējais gabarītu izmērs (garums * augstums * platums) ir līdz 158 cm
Grupas vadītāja pakalpojumi
Dzīvošana *** viesnīcās, 8 naktis (viena vieta divvietīgā numuriņā)
7x brokastis viesnīcās

Ekskursiju-transporta pakete 299 €

Transporta apkalpošana
Ekskursija Teherānā (2 daļas)
Ekskursija Kašanā
Apskates ekskursija Isfahānā
Vakara ekskursija Isfahānā
Ekskursija Jezdā
Vakara ekskursija Šīrāzā
Ekskursijas brauciens Persepolisa – Pasargada – Nakše Rustam

Papildus jūs varat iegādāties

Lidojums Šīrāza - Teherāna JĀAPMAKSĀ REZERVĒŠANAS LAIKĀ(lidojuma cenā iekļauta rokas bagāža līdz 7 kg (55 cm*40 cm *23 cm) un nododamā bagāža līdz 20 kg) 50 €
Ja Jūs ceļojat vienatnē, obligāti jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgajos numuriņos viesnīcā 150 €

Apmaksāts uz vietas

Ieejas biļetes apskates objektos ~ 60 EUR visa brauciena laikā
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

Svarīga informācija
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās tiek apmaksātas uz vietas
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
Fiksētas vietas autobusā - 15 eur - pēc pieprasījuma
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sēdēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sēdēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu pie menedžera.
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti

SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR CEĻOJUMA PROGRAMMU, DATUMIEM UN CENĀM JAUTĀJIET MŪSU CEĻOJUMU KONSULTANTIEM!
RAKSTIET MUMS UZ E-PASTU
VAI ZVANIET UZ ZEMĀK NORĀDĪTAJIEM TELEFONA NUMURIEM

GAIDĪSIM JŪS CIEMOS!
SIA "Via Bono" Brīvības iela 4B, Ogre, LV- 5001
tālrunis: 65071900
mob.tel: 26346644, 29433962
   e-pasts: info@viabono.lv