Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

SICĪLIJA - KALABRIJA

Ceļojuma ilgums:
8 dienas
Ēdināšana:
BB
Ceļojuma datumi:
21.06.2023- 28.06.2023699,00 Eur
05.07.2023- 12.07.2023649,00 Eur
19.07.2023- 26.07.2023599,00 Eur
02.08.2023- 23.08.2023649,00 Eur
30.08.2023- 18.10.2023649,00 Eur
Pieteikties
         Italija: Sicilija, Sardinija, Kalabrija - Putopisi - Dnevni list Danas      Impro Ceļojumi - SICĪLIJA, KALABRIJA UN LIPARI SALAS

1.DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā Lidojums Rīga-Katānija ~07:15-09:45
Apskates ekskursija Katānijā.
Ekskursijas laikā, mēs iepazīsimies ar populārākajiem apskates objektiem: romiešu amfiteātri, ielu Via Etnea, Katedrāli, Ziloņa strūklaku, sv. Franciska laukumu, Masimo Bellīni teātri u.c.
Tālāk dosimies uz Taormīnu – “burvīgo Sicīlijas ziedu”.
Taormīnu dēvē par Vidusjūras pērli. Jāatzīmē, ka ar šīs pilsētas vēsturi ir cieši saistīti stāsti, leģendas un mīti. Taormīnas terases 250 m augstumā apvij Tauro kalna nogāzi sadalot to divās zonās: vēsturiskajā un piekrastes zonā. No jebkuras vietas pilsētā paveras aizraujošas ainavas.
Mūsu pastaiga pa Taormīnu sāksies no slavenajiem Mesīnas vārtiem no kuriem dosimies pa Korso Umberto ielu, lai apskatītu galvenos vēsturiskos objektus: grieķu-romiešu teātri, Naumahijas pils drupas, Devītā aprīļa laukumu, Doma laukumu ar 13.gs katedrāli un strūklaku, kuru rotā dīvainas būtnes figūra – Tormīnas simbols.
Došanās uz viesnīcu Kalabrijā. Viesnīca Villaggio Club Altalia 4 *, atpūta.
2.DIENA
Brokastis.
Atpūta pie jūras. Nakts viesnīcā.
3.DIENA
Brokastis.
Dienas pirmajā pusē ekskursiju programma “Mītiskā Šilla un Redžo-di-Kalabrija” un protams, tiks piedāvāta iespēja izbaudīt atpūtu pludmalē, tā kā neaizmirstiet peldēšanas piederumus.
Mēs dosimies pastaigā pa Redžo-di-Kalabrija krastmalu, kuru dēvē par “visskaistāko Itālijas kilometru”. Aplūkosim Grieķu sienu un romiešu termas, uzkāpsim kalnā pie Katedrāles un Aragonas pils. Tālāk mūsu ceļš vedīs lejup pa centrālo ielu - Korso Garibaldi. Apmeklēsim Nacionālo Grieķijas muzeju, kur glabājas slavenās grieķu karavīru figūras no Riačas (5. gs.p.m.ē.). Tālāk mēs apmeklēsim Bergamota muzeju, kur jūs varēsiet nogaršot dažādus, tikai kalabrijas reģionam raksturīgos ēdienus un dzērienus.
Došanās uz Šillu.
Šī vieta ir saistīta ar leģendāro Spartaku. Tieši no šīs vietas viņš cerēja doties uz Sicīliju, kas viņam tā arī neizdevās. Šodien tā ir apburoša pilsētiņa, kas atrodas pie ainaviskā Mesīnas jūras šauruma, vietā, kur attālums starp Kalabriju un Sicīliju ir viss mazākais..
Mēs apmeklēsim Ruffo viduslaiku pili, Svētā Gara baznīcu, ainavisku Kjanaela zvejnieku ciematiņu, kur jūras viļņi glauda pakapienus pie pašas mājas ieejas, Marina Grande, no kurienes mēs brauksim uz Redžo-di-Kalabriju.
Atgriešanās viesnīcā.
Dienas otrajā pusē atpūta pie jūras.
4.DIENA
Brokastis.
Dienas pirmajā pusē ekskursiju programma “Grieķiskā Kalabrijas sirds”.
Dosimies uz mājīgo Bovas pilsētiņu, kas atrodas kalna virsotnē 915 m augstumā virs jūras līmeņa. Pilsētas iedzīvotāji ir saglabājuši līdz mūsdienām ne tikai senču tradīcijas bet arī valodu. Ielu nosaukumi šeit tiek rakstīti trīs valodās: vietējā izloksnē, itāļu un grieķu valodās. Saglabājušās arī senās virtuves īpatnības un vīna darītavas tradīcijas,
Šajā nelielā pilsētā ir vairāki muzeji: Paleontoloģijas un Grieķu valodas un kultūras muzeji; daudzums omulīgu baznīciņu, ainaviskas cietokšņa drupas. Tie, kas uzkāps kalna virsotnē, kuru rotā krusts, zaudēs valodu no pasakainās ainavas, kas pavērsīsies tā skatienam.
Tālāk mūs sagaida pilsēta Pentidattilo.
Tā atrodas Monte Kavlario kalna nogāzē, kura forma atgādina milzu roku ar pieciem pirkstiem, pateicoties kam, pilsēta ir ieguvusi savu nosaukumu: daktylos Penta –pieci pirksti. Mūsdienās šo pilsētu droši var dēvēt par pilsētu-rēgu, jo tā jau pirms daudziem gadiem ir cilvēku pamesta vieta. No skatu laukuma paveras iespaidīgs panorāmas skats uz Jonijas jūru un netālu esošajiem pakalniem. Tā ir viena no viss romantiskākajām vietām pasaulē, jo ir sajūta, ka visa pilsēta pieder vienīgi jums.
Mēs dosimies pastaigā pa senās pilsētas klusajām ieliņām, klausoties leģendu par grāfa Alberti ģimeni un baronu Abenavoli, par šausmīgo slaktiņu, kurš notika daiļās grāfienes Antonietas dēļ, un par šo ģimeņu locekļu traģiskajiem likteņiem.
Atgriešanās viesnīcā.
Dienas otrajā pusē atpūta pie jūras
5.DIENA
Brokastis.
Dienas pirmajā pusē ekskursiju programma “Musaba - Džerače” (papildus tiek apmaksātas ieejas biļetes: Musaba 10 €, katedrāle Džerače 3 €, Svētā Franciska baznīca 3 €).
Musaba ir vienīgais brīvdabas muzejs Kalabrijā, un viens no nedaudzajiem Eiropā, kas ne tikai rūpējas par ainavu aizsardzību, bet ir arī mākslas eksperimentu laboratorija.
Brīvdabas muzeja plašajā teritorijā Jūs redzēsiet daudzas mozaīkas tehnikā veidotas figūras – aizvēsturiskā ķirzaka, korpulentā dāma-strūklaka, dzelzs milzis, labirints no spilgtas mozaīkas uz viesu nama sienām. Bet senās ēkas velves rotā aizraujoša “Jēkaba sapņa” vizualizācija, kur pēc personāžu vaibstiem var atpazīt muzeja dibinātājus. Visam šeit ir īpaša nozīme un simbolisms, uz katra soļa sagaida negaidīti atklājumi.
Bez Nika Spatari daiļdarbiem šeit ir daudz citu mākslinieku darbu no visas pasaules. Cilvēki ierodas šeit mācīties, apmainīties ar idejām un pieredzi, atstāt šeit savu pēdas un dvēseles daļu. Tā ir unikāla vieta, kur dzīvo unikāli cilvēki.
Ekskursijas turpinājumā mēs apmeklēsim Džerače – nelielu gleznainu pilsētiņu klints virsotnē.
Pilsētas nosaukums cēlies no grieķu vārda, kas tiek tulkots kā “vanags”. Kā vēstī leģenda, pirmie šo vietu iemītnieki, ieradās šeit sekojot vanagam, kas palīdzēja viņiem slēpties no saracēņu uzbrukuma 915.g.
Tā ir skaista pilsētiņa, kurai ir izdevies saglabāt neatkārtojamo viduslaiku šarmu līdz mūsdienām. Tās galvenais apskates objekts un lepnums ir 12.gs Normāņu katedrāle. Ļoti interesanta ir arī kapela, kurā atrodas senās Grieķijas bagātības.
Atgriešanās viesnīcā.
Dienas otrajā pusē atpūta pie jūras
6.DIENA
Brokastis.
Atpūta pie jūras vai pēc vēlēšanās ekskursiju programma “Tropeja - Kalabrijas pērle un viduslaiku Pico” ar iespēju izpeldēties (piemaksa 50 €, ieejas biļete baznīcā un cietoksnī 5 €).
Tropeja - kūrorta pilsēta Tirēnu jūras piekrastē. Pastaigājoties pa šīs pilsētas vēsturiskā centra ieliņām, jūs redzēsiet muižnieku pilis, baznīcas, nelielus pilsētas laukumus, no kuriem paveras skats uz smaragda krāsas jūru. Īpaši šeit izceļas senā Romāņu-Normāņu katedrāle. No tās galvenā balkona paveras brīnišķīgs skats uz visu Tirēnas jūras piekrasti, iespējams saskatīt pat sv. Marijas salu ar tai raksturīgo svētnīcu.
Tālāk mēs dodamies uz jauku viduslaiku pilsētiņu Pico. Kas priecēs mūs ar terasēm un tikai tai raksturīgām arhitektūras īpatnībām.
Mēs redzēsim pili, kas celta 1492. gadā pēc Ferdinanda d’Aragona pavēles. Šī pils kļuva slavena pateicoties tam, ka šeit tika turēts ieslodzījumā maršals Joahims Murats (Napoleona svainis). 1815. gada 13. oktobrī viņam tika izpildīts nāves spriedums. Pils zālēs joprojām glabājas tā laikmeta dokumenti un gleznas.
Apmeklēsim baroka laika sv. Džordžio baznīcu.Esot Pico, noteikti jāapmeklē kāds no daudzajiem bāriem pilsētas laukumā un jānogaršo slavenais vietējaiss saldējums “Tartuffe”.
Atgriešanās viesnīcā. Atpūta
7.DIENA
Brokastis
Atpūta pie jūras
Nakts viesnīcā
8. DIENA
Agrā numuru atbrīvošana
Ceļš uz lidostu
Lidojums Katānija–Rīga ~10:30-14:50

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES
Ja ceļojat viens, obligātā piemaksa par vienvietīgu izvietošanu viesnīcā    180.00€
Vakariņas viesnīcā    15.00€
Piemaksa lidojumiem no Tallinas no    100.00€
APMAKSA UZ VIETAS
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās
Tūrisma nodeva, kura tiek ieturēta no visiem tūristiem, kas iebrauc un uzturās valstī. Nodevas apmērus nosaka konkrētās valsts vietējās municipalitātes administrācija

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS
Lidojums Rīga - Katānija - Rīga
4* viesnīcās (divvietīga izvietošana) - 7 naktis
Rokas bagāža līdz 8 kg
Nododamā bagāža - 23 kg
Pasažieru nodokļi
Grupas vadītāja pakalpojumi
6 brokastis
EKSKURSIJU-TRANSPORTA PAKETE 189 €
Transporta pakalpojumi    
Apskates ekskursija Katānija–Taormīna    
Ekskursiju programma “Mītiskā Šilla un Redžo-di-Kalabrija” ar iespēju izpeldēties    
Ekskursiju programma “Grieķiskā Kalabrijas sirds”    
Ekskursiju programma “Musaba - Džerače”    
EKSKURSIJAS TIEK APMAKSĀTAS UZ VIETAS
(PĒC VĒLĒŠANĀS)
Ekskursiju programma “Tropeja - Kalabrijas pērle un viduslaiku Pico”    50.00€

                    SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR CEĻOJUMU PROGRAMMU, DATUMIEM UN CENĀM
                               JAUTĀJIET MŪSU CEĻOJUMA KONSULTANTIEM
                                               RAKSTIET MUMS UZ E-PASTU
VAI ZVANIET UZ ZEMĀK NORĀDĪTAJIEM TELEFONA NUMURIEM
GAIDĪSIM JŪS CIEMOS!
 
SIA "Via Bono" Brīvības iela 4-B, Ogre, LV- 5001
 tālrunis 65071900
         mob.tel: 26346644, 29433962
e-pasts: info@viabono.lv