Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

Biržu kritenes un skatu tornis, šitaki sēnes, Pokaiņu mežs...

Ceļojuma ilgums:
2 diena
Ceļojuma datumi:
05.06.2021- 06.06.202175,00 Eur
Pieteikties


1. diena, 05.06. - sestdiena

(Autobuss izbrauks no Lielvārdes, caur Aizkraukli, iespējams iekāpt un izkāpt šajā posmā - laikus un vietas saskaņosim ar braucējiem).

Izbraukšana plkst. 7:00 no Līvāniem, ~ 7:30 no Krustpils, Jēkabpils. (150 km Līvāni - Biržai)
~ 9:30 Biržai. Pastaiga pa garāko gājēju tiltu Lietuvā no Biržai uz Astravas pili. Foto pauze pie Širvēnas ezera un Astravas muižas, ko grezno betona lauvas.

~ 11:30 Novērošanas tornis ar skatu uz ezeriņiem un karsta kritenēm...

Biržai reģionālā parka teritorijā pie Kirkilu karsta ezeriņiem uzcelts novērošanas tornis, kura forma atgādina kanoe laivu vai grimstošu laivu. Torņa augstums – gandrīz 32 metri. 30 metru augstumā esoša novērošanas laukuma platība – gandrīz 30 kvadrātmetri. Pirmajā stāvā ir 27,75 m2 amfiteātris, paredzēts cilvēku sapulcēšanai, nelieliem pasākumiem vai vienkārši atpūtai.

Novērošanas torņa ierīkošanas mērķis - radīt labvēlīgus apstākļus apmeklētājiem iepazīties ar vienām no galvenajām Biržai parka vērtībām - Kirkilu ainavas liegumā esošo karsta kriteņu reljefu. No novērošanas torņa paveras brīnišķīgs skats - 30 ar ūdeni pilnu karsta kriteņu, kuras sauc par Kirkilu lieguma ezeriņiem, to diametrs ir aptuveni 35 m un vairāk. Dažreiz, zināmos apstākļos, vasarā tie krāsojas dažādās krāsās.

12:30 Iespaidīgā 12.6 m dziļā karsta kritene „Karves ola” jeb Govs ala

Parbrauciens uz Zemgali (50 km). Ērtību pauze pirms Bauskas.

~ 14:30 Foto pauze pie Derpeles muižas. Vecais parks ar romantiskiem dīķīšiem, tiltiņiem un vairāk kā 3000 rozēm, kas zied no vasaras sākuma līdz rudenim. Rožu krūmi, vilkābeles, ziemcietes un jaukā gaisotne...
Derpeles muižas kungu māja celta ap 1840. gadu, ainavu parks ar rozāriju, koku un krūmu grupām, celiņiem un tiltiņiem ierīkots 19. gs. Šobrīd ēkā atrodas pansionāts. Apskatāma atjaunotā fasāde, rožu dārzs un jauki iekoptais parks ar soliņiem, daudz puķēm un vides objektiem. Muižiņa ir sakārtota un restaurēta, ar visai savdabīgu, kokā veidotu parādes lieveni, kaut pati ēka neapšaubāmi ir klasicisma arhitektūras piemineklis.

~ 16:00 Šitake sēnes Lielplatones Trubeniekos. Saimniecības apskate, sēņu audzēšanas noslēpumi, degustācija. Veģetārā šitake sēņu zupa ar šitake sēņu maizi un šitake sēņu sviestu iekļauta apmeklējuma cenā. Z/S “Trubenieki” ir lielākie šitake sēņu audzētāji Latvijā un visu gadu audzē augstākās kvalitātes sēnes, kuras piegādā prestižiem Latvijas restorāniem un veikaliem.

~ 18:30 Iekārtošanās viesnīcā Zemgale, Jelgavas centrā. Līdzās Maxima, ~ 1.8 km līdz Pasta salai.

Vispopulārākais apskates objekts JelgavāSv. Trīsvienības baznīcas zvanu tornis ar skatu platformu (atvērts līdz plkst. 22:00). Driksnas upes promenāde. “Jelgava – skulptūru pilsēta”. Iemīļotākā no daudzajām Kārļa Īles veidotā skulptūra - strūklaka „Jelgavas students" pie Mītavas tilta. 2,25 metrus augstā skulptūra veidota no bronzas, tā sver aptuveni 450 kg. Tēlainais Jelgavas students iemūžināts, ejot pa peļķēm, kas veidotas no tērauda, bet pa lietussargu tek ūdens. Pats mākslinieks „Jelgavas studentam" devis vārdu Jēkabs Ceriņš un stāsta, ka studenta dzimšanas diena ir 26. jūlijā un viņš mācās 3. kursā. Studenta lietussarga rokturim ir īpašs spēks – jāievēlas vēlēšanās un jāpieskaras rokturim, tad tā piepildīsies. Studenta tēls balstīts uz senās studentu dziesmas vārdiem…

Viņš klīst un klīst līdz apstājas
Pie kādas mazas būdiņas…

5. - 6. jūnijā Jelgavā, Pasta salā norisināsies Smilšu skulptūru festivāls! Darbosies no 10:00-23:00 vakarā. Ieejas maksas atsevišķi katrai dienai (izejot uz rokas zīmogs, otrā dienā nederēs). Radošās darbnīcas, priekšnesumi, konkursi, iespēja savu smilšu skulptūru veidot. Vakara izgaismojums un koncerti.

Nakšņošana viesnīcā Zemgale, Jelgavas centrā.

 

2. diena, 06.06. - svētdiena

Brokastis viesnīcā.

Neliela pilsētas ekskursija: „Pilsēta izaugsmei” / vai  Smilšu skulptūru festivāla apmeklējums.

Cits vakars vēls un lietus līst,
Pa Jelgavu cits students klīst…

~ 12:00 Pokaiņu mežs (2-3 stundas). Meža gides Ilzes pavadībā pastaiga interesantajā mežā, par kura izcelsmi un nozīmi dzirdēti dažādu viedokļi. Dabas takas atklāj šīs vietas burvību, akmeņu krāvumus un gleznainās ainavas. Zintnieki, dziednieki un ekstrasensi šo vietu uzskata par senu svētvietu – daudzi te sajūt enerģijas strāvojumus.

Foto pauze: Dobele - vieta, kur Zemgales auglīgās druvas satiekas ar Kurzemes pauguriem. Senā pils vieta un viduslaiku pilsdrupas Bērzes upes krastos, piemiņas zīme zemgaļiem. Latvijas Brīvības cīnītāju piemiņas vieta.

~ 17:00 Bērzes upes krastā Skaidrīte un Haralds Bauzes savās lauku mājās ir izveidojuši plašu un neparastu dārzu, kuru izrotā saimnieka veidotās koka skulptūras un liela piramīda. Saimniece dārzā ir izveidojusi gan dzērveņu purviņu, gan zemeņu mucu un vīnogu aleju. Te aug arī rudzi, arbūzi, ārstnieciskie un citi neierastāki augi. Saimniece ir tautas daiļamata meistare, viena no pazīstamākajām cimdu adītājām Latvijā. Viņa parādīs savu vairāk nekā 170 pāru lielo cimdu kolekciju.  

Mājupceļš. Bērze – Jēkabpils, Krustpils, Līvāni.

 

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • nakšņošana;
 • brokastis;
 • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • Baužu ģimenes dārzs: 1.50 EUR;
 • „Trubenieku” apmeklējums ar šitaki sēņu degustāciju: 6 EUR;
 • pastaiga Pokaiņu meža takās (biļete + iebraukšana + vietējais Pokaiņu gids, 3 h): ~ 4.50 EUR / 3.50 EUR - pensionārs, skolēns, students;
 • Trīsvienības Baznīcas torņa panorāmas platforma: 1 EUR;
 • Smilšu skulptūru festivāls: 6-7 EUR / 4-5 EUR – skolēns / bez maksas – bērns līdz 7 g.; Tikai skulptūru apskate: 2 EUR / 1 EUR - skolēns, seniors / bez maksas – bērns līdz 7 g.;
 • papildus sēdvieta autobusā: 36 EUR;
 • citi ēdināšanas un personīgie izdevumi.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR CEĻOJUMA PROGRAMMU, DATUMIEM UN CENĀM
JAUTĀJIET MŪSU CEĻOJUMU KONSULTANTIEM!


RAKSTIET MUMS UZ E-PASTU
VAI ZVANIET UZ ZEMĀK NORĀDĪTAJIEM TELEFONA NUMURIEM

GAIDĪSIM JŪS CIEMOS!

SIA "Via Bono" Brīvības iela 4B, Ogre, LV- 5001
tālrunis 65071900
mob.tel: 26346644, 29433962