Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

Pjuhticas klosteris, Narva

Ceļojuma ilgums:
2 dienas
Ēdināšana:
HB
Ceļojuma datumi:
29.05.2021- 30.05.202173,00 Eur
28.08.2021- 29.08.202173,00 Eur
Pieteikties


1. diena

Izbraukšana plkst. 6:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 6:30 no Lielvārdes, 6:45 no Ogres „Priedītes”, 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi. Iespēja iekāpt pa ceļam Raganā, Straupē un citās pieturās pa ceļam.

Kafijas pauze pie Valmieras, brauciens caur Valgu...

Greznā Sangastes pils, visīstākā pasaku pils ar daudziem tornīšiem... Stāsts par rudzu karali Georgu Magnusu fon Bergu un viņa mīlu. Sangastes pils ar muižas parku ir viens no izcilākajiem historisma paraugiem Baltijā. Pilī ir vērts apskatīt gotiskā stila foajē, lepnās pirmā stāva svinību zāles un angļu stilā veidoto medību zāli. Būvējot pils galveno ieeju sedzošo velvju kolonnas, ir panākts savdabīgs akustisks efekts – vienā stūrī čukstētais ir skaidri dzirdams pretējā stūrī... (Ieeja pilī nav iespējama, ja pilī notiek kāzas)

Pauze pa ceļam...

Pjuhticas klosteris Kuremē - Pjuhticas Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo sieviešu klosteris. „Pjuhtica” - ''Puuhtitsa'' igauņu valodā nozīmē ''svēta vieta'' jeb "svētais kalns". Leģenda stāsta, ka gani redzējuši spožu gaismu ozolu birzī un sievieti debeszilā mantijā. Viņi, nonākuši līdz birzij, atrada Dievmātes ikonu, vēlāk šajā vietā tika uzbūvēta kapela. Tagad klosterī ir 6 baznīcas un kapelas, ceļļu korpusi, svētceļnieku viesnīca, nespējnieku patversme, muzejs, saimniecības ēkas. Klosterī dzīvo 170 māsas, kas lasa un dzied dievkalpojumos, uzkopj dievnamus, izšuj svētkalpotāju tērpus, gatavo ēdienu, audzē dārzeņus, augļus, ogas un ziedus, uztur apmēram 20 govju ganāmpulku... Tepat blakus arī kapsēta klostera māsām... Pēc pastaigas pa klostera teritoriju iespējama pagremdēšanās vai ūdens pasmelšana svētavotā. Uz šejieni nebeidz plūst ļaudis. Gan vietējie, gan ceļinieki stāsta, ka no avota ūdens pieredzējuši dziedināšanu.

Narva - Igaunijas robežpilsēta ar Krieviju. Narvas apskates ekskursija ar vietējo gidu krievu valodā: Narvas pils bastioni, senais rātsnams, skats uz Narvas upes pretējā krastā esošo Ivangorodas cietoksni Krievijā. Brīvais laiks.

Nakšņošana modernā viesnīcā Inger 3*, Narvas centrā.

Iespējams pavakariņot viesnīcas restorānā Salvadore vai kādā no Narvas restorāniņiem. (Netālu no viesnīcas ir lielveikals RIMI, pārtika līdz plkst. 22:00).


2. diena

Brokastis viesnīcas restorānā Salvadore.

Narvas pils - cietokšņa apmeklējums. Ceļojums laikā. Ziemeļu kara bargās cīņas un Pētera I mežonīgās dzīres. Narvas simbols – skatu tornis Garais Hermanis, zviedru laiku Ziemeļu pagalms ar amatnieku darbnīciņām. Pret saņemto senlaicīgo monētiņu - ieejas biļeti iemainiet tajās sev kādu suvenīriņu!

Avinurmes senā dzīves veida centrs... Kurvīši, kokgriezumi, klūdziņu pinumi... Avinurmes baznīcas stāsts.

Grupas pusdienas Avinurmes senā dzīves veida centrā. Savu dalību pusdienās jāpiesaka iepriekš!
1. variants - 9 EUR pers. Īpašā grāmatveža ēdienkarte. (Cūkas cepetis, kartupeļi, skābi kāposti, mērce. Mājas kūka.)
2. variants - 9 EUR pers. Zvejnieka pusdienas. (Peipusa ezera zandarts, kartupeļi, salāti. Biezpiena - kamas deserts ar ogu biezeni.)

Peipusa ezera romantiskā piekraste ar jaukām mājiņām, vecticībnieku un zvejnieku ciematiem, sīpoliem un baznīciņām... Mustvee, Kallaste...

Foto pauze pie greznās Alatskivi pils.

Mājupceļš. Atgriešanās Rīgā ~ plkst. 22:00, tad Ogrē, Lielvārdē, Aizkrauklē...

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa pakalpojumi;
  • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.);
  • 1 nakts 3* viesnīcā Inger, 2-vietīgos numuriņos;
  • brokastis.


Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

·    Pjuhticas klosteris: ziedojums 5 EUR;

.    Narvas apskates ekskursija ar vietējo gidu (krievu val.): 1 EUR;

·    Narvas pils ar vietējo gidu (krievu val.): 13 EUR - pieaugušais / 9 EUR - seniors no 65 g., students, skolotājs ar Isic karti / 8 EUR - bērns no 9-18 g.;

.    Sangastes pils ar pils gidu (krievu val.): 7 EUR - pieaugušais / 5 EUR - seniors, students / 4 EUR -bērns līdz 18 g.;

.    grupas pusdienas Avinurmē: 9 EUR pers. (skatīt programmā); Jāpiesaka iepriekš!

·    citi ēdināšanas un personīgie izdevumi;
·    piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 22 EUR;
·    papildus sēdvieta autobusā: 36 EUR.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.


SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR CEĻOJUMA PROGRAMMU, DATUMIEM UN CENĀM
JAUTĀJIET MŪSU CEĻOJUMU KONSULTANTIEM!

RAKSTIET MUMS UZ E-PASTU
VAI ZVANIET UZ ZEMĀK NORĀDĪTAJIEM TELEFONA NUMURIEM

GAIDĪSIM JŪS CIEMOS!
SIA"Via Bono" Brīvības iela 4B, Ogre, LV- 5001
Tālrunis: 65071900
Mob.tel.: 26346644, 29433962