Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

Ziemeļlatgales pērle – VIĻAKA!

Ceļojuma ilgums:
2 dienas
Ēdināšana:
BB
Ceļojuma datumi:
21.08.2021- 22.08.2021115,00 Eur
Pieteikties
Visit Viļaka
Latgales maršruts:

2021. g
ada 21.-22. augustā, sestdien svētdien
 
Ziemeļlatgales pērle VIĻAKA! 
Jaunais pontontilts uz Marienhauzenas pilssalu.
Modernā z/s KOTIŅI un neparasti ēdieni REKAVAS DZIRNAVĀS.
Baltinava, Balvi un lustes Salnavas MUZIKANTU ciemā!

1.diena, 21.08., sestdiena  
Pl. 7:20 pulcējamies, 7:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā. Kafijas pauze Bērzkrogā
 
VIĻAKA – Ziemeļlatgales pērle, kādreizējais Abrenes apriņķis.                
Viļakas (Marienhauzenas) muiža - Grāfam Zabello piederošā muiža 19.gs. beigās bija trešā lielākā Latvijā. Viļaka veidojusies pateicoties muižai, un arī šodien vairākas senās muižas ēkas veido pilsētiņas „seju”.  Uz muižas pamatiem uzcelta Viļakas valsts ģimnāzija, blakus tai, otrpus šķērsielai – muižas saimnieciskā apbūve. Vilinošs un leģendām bagāts ir Viļakas ezers ar salu, uz kuras atrodas viduslaiku pilsdrupas - nu pieejamas pa jauno PONTONTILTU!
Ezera krastā viens no 5 vides objektiem – „Ūdens”, kas tapis Ziemeļlatgales pašvaldību kopprojekta „Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!” Iespēja izpeldēties ezerā! Ņemiet līdzi peldpiederumus!
 
Viļakas pareizticīgo baznīca, celta augstākajā pilsētas kalnā!

Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca - neogotiskā stilā celtā baznīca ir Viļakas ainaviskā dominante, iesvētīta 1891.g., (arhitekts Florians Viganovskis, tas pats, kas Jēzus Sirds katedrālei Rēzeknē). Baznīca pulcē ļaudis ne tikai uz misēm, bet arī uz kopīgu darbošanos. KOKA NAMU stāsti un robežsargu klātbūtne pilsētā.

Pilsētu iepazīsim kopā ar vietējo gidu! Maksa 3 €/pers. 
 
Pusdienas Viļakā, pieteiktas grupai 5 € /pers.
 
MODERNĀ lauku saimniecība KOTIŅI.
Viesosimies KOTIŅOS un kopā ar enerģisko saimnieku izzināsim GRAUDA „DZĪVESCEĻU” un MŪSDIENU lauku saimniecības ikdienu! Saimniecības pamatnodarbošanās ir graudkopība. Sākot ar lauka sagatavošanu sēšanai un beidzot ar graudaugu novākšanu, kaltēšanu un ražas pārstrādi. Lielākā daļa lauku ir augstu kategoriju sertificētas sēklas lauki, no kuriem tiek iegūta sertificēta graudaugu un pākšaugu sēkla. Pārējos laukos tiek audzēti kultūraugi pārtikai un  lopbarībai - kvieši, mieži, pupas, zirņi, rapsis. To apputeksnēšanai izmanto saimniecībā esošās bites. 
Varēs iegādāties - graudaugu un pākšaugu sēklu, lopbarības miltus, pārtikas pupu, zirņu, kviešu, miežu miltus, miežu un kviešu grūbas, putraimus un pērļu grūbas, lobītus un šķeltus zirņus un pupas, kā arī pašu ražoto rapšu eļļu. Apmeklējuma maksa – 4 €/pers.
 
LĪBAS KERAMIKA - TIRDZIŅŠ!  Jauna, radoša, interesanta keramiķe Lība piedāvā gan Latgalei raksturīgos, gan mūsdienīgi modernos keramikas darbus – elegantas krūzes, šķīvjus, bļodas, vāzes, interjera priekšmetus, auskarus u.c.!  Iespēja iepirkties!
 
REKOVAS DZIRNAVAS
Dzirnavas ir vairāk kā 85 g. senas, savā mūžā malušas gan graudus, gan vēlušas vilnu. Šobrīd jaunie saimnieki dzirnavās piedāvā  LATGALISKU  MALTĪTI no vietējiem produktiem caur senām un pavisam jaunām receptēm. Viena no galvenajām ēdienu sastāvdaļām ir z/s Kotiņi saražotā produkcija! Baudīsim  ĪPAŠO piedāvājumu -  divu veidu pērļu grūbu biezputras, pupu kotletes, sezonas dārzeņu salātus, pašceptu maizīti. Pērļu grūbu deserts un pupu plātsmaize! Izmaksas 10 €/pers. – iekļautas cenā!
 
Ap pl. 20:00 ieradīsimies Balvos - nakts viesnīcā Balvi.
Netālu atrodas Balvu ezers un pludmale – iespēja izpeldēties.
 
2.diena. 22.08. svētdiena. Brokastis viesnīcā

BALVI – stipru tradīciju pilsēta. Aizraujoši stāsti par Balvu pilsētas un apkārtnes vēsturi un mūslaiku notikumiem kopā ar vietējo gidu! Balvu Staņislavs un Lāču dārzs, skaistās strūklakas un  cilvēku un ēku stāsti…. Vides objekts „Gaiss” – simbolisks vēja zvanu koks, kas reaģējot uz gaisa kustību, ar vēja stabulēm rada mūziku.  Maksa – 1 EUR/pers.  
 
BALTINAVA – maza, bet garā stipra un vēstures līkločos – diža!
Kopā ar vietējo gidu iepazīsim mazo pierobežas ciemu - katoļu un pareizticīgo baznīcas, Ontana i Annes  parks, vides instalācija “Zeme”,  skulptūra „Gadskārtu kalendārs”u.c.
Ciemosimies Amatnieku sētā un, protams, TIRDZIŅŠ – būs gan amatnieku darbi, gan mājražotāju gardumi!  Ekskursija Baltinavā  - 3 EUR/pers.
 
SALNAVAS MUZIKANTU CIEMS aicina uz neaizmirstamu tikšanos  ar ekskursiju ciemā, Talcinieku pusdienām un  muzicēšanu, jestru dziedāšanu, dancošanu, fotosesiju kopā ar KAPELU „SĀBRI”. Maksa - 8 EUR/pers.- iekļauta cenā.
 
Izlocīsim kājas, uzkāpjot 27 m augstajā KRISTAKRŪGA  SKATU TORNĪ … un Teiču purvs pie kājām…. Teiču rezervāts dibināts 1982.g., lai aizsargātu raksturīgo un ļoti dažādo milzīgā purva ainavu.
 
Mājupceļš. Atgriešanās Rīgā ap pl. 19:30
 
Cena: 115 €
 
Cenā iekļauts:Kotiņu programma un Salnavas muzikantu programma, abas ar ēdināšanu, autobusa noma un gida pakalpojumi viesnīca ar brokastīm.
Cenā neietilpst: cita ēdināšana, apmeklējumu vietu izmaksas, apdrošināšana.

!!Piemaksa par garantētu vienvietīgu izmitināšanu 20 €. Numuru skaits ierobežots!!

SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR CEĻOJUMA PROGRAMMU, DATUMIEM UN CENĀM JAUTĀJIET MŪSU CEĻOJUMU KONSULTANTIEM!
RAKSTIET MUMS UZ E-PASTU
VAI ZVANIET UZ ZEMĀK NORĀDĪTAJIEM TELEFONA NUMURIEM

GAIDĪSIM JŪS CIEMOS!
                                          SIA "Via Bono" Brīvības iela 4B, Ogre, LV- 5001
                                                                             tālrunis 65071900
                                                         
mob.tel: 26346644, 2943396