Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

DOBELE un PORCELĀNS

Ceļojuma ilgums:
1 diena
Ceļojuma datumi:
05.09.2021- 05.09.202135,00 Eur
Pieteikties
Livonijas Dzintars, kosmētika ar dzintaru
2021. g.
5. septembrī, svētdien
Zemgale aicina gardā ekskursijā
 
Dobele un porcelāns. Vērtīgais Livonijas dzintars. Pusdienas pie īstas latvju saimnieces Marikas un slavenie Šoferīšu cepumi.
 
Pl. 7:20 pulcējamies, pl. 7:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā.
Kafijas pauze pa ceļam.
 
LIVONIJAS DZINTARS - viesosimies mājamatniecības uzņēmumā, kas ražo kosmētiku, ziedes un rotas no Baltijas dzintara – sejas krēmi un balzāmi, matu maskas, pēcskūšanās krēms vīriešiem, krēmi kājām un rokām, masāžas eļļas, ir dzintara pirts līnija utt. Uzņēmumā top arī dabīgo akmeņu un  enerģētisko kristālu rotas. Te top INTERESANTA DIZAINA modernas dzintara rotas, kam piemīt īpašs  spēks. LIELUPES RASA – veselīgi augu sīrupi. Iepazīsimies ar dzintara kosmētikas un dziedniecisko ziežu  ražošanas procesu, uzzināsim par dzintara vērtīgajām īpašībām. Būs iespēja iegādāties produkciju, dāvanu komplektiņus utt. Apmeklējuma maksa – 4 €/pers.
 
Keramikas darbnīca ZEMGALE, 2020.g. augusta beigās durvis vērusi jauna keramikas darbnīcā, kurā saimnieko Ieva Jurka. Māksliniece strādā ar akmensmasu un porcelānu. Ieva rada gan smalkas porcelāna greznumlietas, ko rotā zelta pieskārieni, gan elegantas kafija/tējas tasītes, gan šķīvjus utt.  Keramiķe rada arī lielformāta dārza/skvēru skulptūras un labprāt iepazīstina ar keramiķa amatu jaunajā darbnīcā. Būs iespēja iegādāties mākslinieces veidotos izstrādājumus, kā arī veikt pasūtījumus. Apmeklējuma maksa 1 €/pers.
 
Zemgaliete MARIKA GRĪSLĪTE ir Īles pagasta māju “Bemberi” saimniece.
Viņa  uzņem ceļotājus, cep maizi ar dabīgo ieraugu. Maizei tiek pievienotas dažādas sēkliņas: ķirbju, saulespuķu, ķimenes, linsēklas, lai maizīte būtu veselīgāka. Ir pieejamas dažādas maizītes: baltā, saldskābā un rupjmaize. Saldskābā maize ir īpaši populāra.
Marika auž plecu lakatus, segas, galdautus, pirts dvieļus un tautiskos brunčus, ada zeķes un cimdus. Tālu aiz novada robežām ir zināmi Marikas gardie un sātīgie riekstu cepumi jeb “Šoferīšu cepumi”.
Marika ir četru meitu mamma un aktīvi darbojas biedrībā “Zebrus draugi”.
Viesosimies “Bemberos”, iepazīsim aušanas prasmes, gardās pusdienās baudīsim jēra gaļas sautējumu ar dārzeņiem un nogaršosim saimnieces cepto maizīti, saldajā - plātsmaize, tēja/kafija.

Varēs iegādāties Marikas austās un adītās lietas, kā arī maizi un cepumus. Viesošanās un pusdienas  – 7.50 €/pers.

DOBELE - pilsēta Bērzes upes krastā, kur stāvā pilskalnā slejas kādreiz varenās, mūsdienās romantiskās Dobeles PILS drupas…

Dobeli atpazīst pēc lielākajām ražotnēm: „Dobeles dzirnavnieks", „Tenax", „Spodrība",  „Baltic Candles Ltd"u.c. un, protams, arī ar Latvijas Dārzkopības institūtu, kuru tautā arvien sauc par Upīša dārzu, kas sevišķi skaists ir ceriņu ziedēšanas laikā…

Dobelei ir jauks vēsturiskais centrs ar milzu aku – strūklaku; baznīcu, būvētu 15.gs.b.; modernu Amatu māju un mūzikas skolu; brīnišķīgu pastaigu promenādi; savu „brīvības pieminekli”- K.Zemdegas veidotu, padomju režīma gāztu un atkal atjaunotu Dobeles atbrīvošanas pieminekli utt.


DOBELES PILSDRUPAS  - 2021.g. noslēgušies vērienīgi konservācijas un rekonstrukcijas darbi. Šoreiz vēl skatīsim atjaunoto kapelu no ārpuses.

Pilsdrupās atklāts hercogienes Elizabetes Magdalēnas ārstniecības augu dārziņš. No pilskalna paveras neticami burvīgs skats uz Dobeli!

Ekskursija pilsētā kopā ar vietējo gidu – 1.50 €/pers.

Atgriešanās Rīgā ap pl. 19:00

Cena: 35 €
Cenā iekļauts: autobusa noma un gida pakalpojumi.

Cenā nav iekļauts: apmeklējumu vietu maksas un ēdināšana.

SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR CEĻOJUMA PROGRAMMU, DATUMIEM UN CENĀM JAUTĀJIET MŪSU CEĻOJUMU KONSULTANTIEM!
RAKSTIET MUMS UZ E-PASTU
VAI ZVANIET UZ ZEMĀK NORĀDĪTAJIEM TELEFONA NUMURIEM

GAIDĪSIM JŪS CIEMOS!
                     SIA "Via Bono" Brīvības iela 4B, Ogre, LV- 5001
                                                 tālrunis: 65071900
                               mob.tel: 26346644, 29433962
                                        e-pasts:  info@viabono.lv