Ceļojumu meklētājs
Ceļojuma datums
Valsts
Ceļojuma veids
Tez Tour meklētājs Nova tour meklētājs Alida tour meklētājs Mouzenidis_logo.pngMSCC logo.png
Mācības ārzemēs
Pieteikties jaunumiem

Pasakainā CESVAINE

Ceļojuma ilgums:
1 diena
Ceļojuma datumi:
21.08.2021- 21.08.202135,00 Eur
Pieteikties
Cesvaines pils - Cesvaines pils - redzet.eu
2021. g. 21. augustā, sestdien
!!1 dienas ekskursija!!
Cesvaines pasaka
Plkst. 7:20 pulcējamies, 7:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā.
Kafijas / WC pauze Bērzkrogā uz Veclaicenes šosejas.

Pa ceļam vērosim skaistus skatus Piebalgas ainavu ceļa pakalnos un  piestāsim aplūkot Vecpiebalgas ūdensrožu dīķus.

CESVAINE. Cesvaines ev. lut. baznīca celta 1879.g. gotiskā stilā pēc P.M.Berči projekta - viens no spilgtākajiem Vidzemes sakrālās arhitektūras „laukakmens neogotikas” stila paraugiem, lielākā lauku baznīca Latvijā,  
lepojas ar unikālo "Martina ērģeļu stāstu". Stāsta laikā viesiem ir iespēja ieklausīties 2002.g. atjaunoto ērģeļu varenajās skaņās, uzzināt baznīcas un ērģeļu vēsturi. Ekskursija ar stāstu un minikoncertu 20 min.- 2.50 €/pers.
 
Romantiskā parka un seno muižas ēku ielokā savus torņus pacēlusi akmenī veidotā pasakainā Cesvaines pils.
Ādolfa fon Vulfa no 1893.-1896. g. celtā pils uzskatāma par eklektisma mākslas šedevru, kurā tika apvienotas arhitektūras, tēlniecības, metālmākslas un glezniecības pērles. … šobrīd rit pils atjaunošana, pilnīgi pabeigts jumts, āra fasādes, taču iekštelpas restaurētas tikai daļēji, darbi turpinās!

Ekskursija pils kompleksā un parkā vietējā gida vadībā 2 €/pers. - sniegs plašu ieskatu pils vēsturē un šodienas aktualitātēs.
No senākajām ēkām saglabājušās un vēl šodien apskatāmas trīs klētis, mežkunga māja, kavalieru māja, daļa siltumnīcu, alus brūzis uc.
 
Rokdarbnieces Vinetas Meisteres nodarbošanās ir fantastiska un bezgala smalka izšūšana kaligrāfijas līmenī - tūkstošiem krustdūrienu, milimetru precizitāte, desmitiem krāsu toņu vienā darbā! Piedāvā apskatīt, nopirkt un pasūtīt gleznas, foto albumus, recepšu grāmatiņas, izšūtas krustdūrienu tehnikā. Saimniece aizraujas arī ar telpaugiem, jo īpaši – sukulentiem. Ieteicamais ziedojums no 2 €/pers.
 
Pusdienas organizētas, ap 6 €/pers.
 
NORD WOLF – Cesvainē ražoti augstas kvalitātes stiprie alkoholiskie dzērieni!
Barona Vulfa pils pagrabi vienmēr bijuši pilni ar labām vīna, liķiera un brandvīna pudelēm. Balstoties uz senajām dzērienu baudīšanas un darīšanas tradīcijām, 2015.gadā tika dibināts uzņēmums  "Cesvaines Vīns", 2020.gadā pārtapis zīmolā NORD WOLF, kas savā mājvietā Cesvaines brūzī - savulaik senajā  muižas klētī  - piedāvā nobaudīt Latvijas ogu garšu buķeti augstas kvalitātes pašu ražotos destilātos, izmantojot tikai dabiskas izejvielas. Ekskursija ar degustāciju no 5 €/pers.


Sarmītes un Pētera Avotiņu dārzs veidots gandrīz trīsdesmit gadu garumā. Kompaktajā dārzā vietu radušas puķu dobes, dekoratīvie krūmi, augļu koki, nelielas strūklakas un atpūtas stūrīši. Saimniecei savā dārzā daudz prieka sagādā hortenzijas, parka rozes, klinšrozītes, spēku dod liepas pavēnis. Vērtīga ir saimnieku pieredze par dārza augu izvēli, kas piemēroti dažkārt aukstajām un garajām Gaiziņkalna pakājes ziemām. Apmeklējums par ziedojumu no 1 €/pers.

Mājupceļš c. gleznainajai Vestienai, pa skaisto Ērgļu – Ķeipenes ceļu, jauno šoseju līdz Tīnūžiem, WC pauze Circle K DUS, tad c. Ikšķilei – Salaspilij uz Rīgu, atgriešanās Rīgā ap pl. 21:30.

Cena: 35 €
Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa, atbilstoša grupas lielumam, izmaksas, pavadošā gida pakalpojumi.
Cenā nav iekļauts: izmaksas apmeklējumu vietās un ēdināšanas izdevumi, ceļojuma apdrošināšana.
 
SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR CEĻOJUMA PROGRAMMU, DATUMIEM UN CENĀM JAUTĀJIET MŪSU CEĻOJUMU KONSULTANTIEM!
RAKSTIET MUMS UZ E-PASTU
VAI ZVANIET UZ ZEMĀK NORĀDĪTAJIEM TELEFONA NUMURIEM

GAIDĪSIM JŪS CIEMOS!
                     SIA "Via Bono" Brīvības iela 4B, Ogre, LV- 5001
                                                 tālrunis: 65071900
                               mob.tel: 26346644, 29433962